Презентація. "Однорідні члени речення"

Про матеріал
Презентація. "Однорідні члени речення"Презентація. "Однорідні члени речення"Презентація. "Однорідні члени речення"Презентація. "Однорідні члени речення"Презентація. "Однорідні члени речення"Презентація. "Однорідні члени речення"Презентація. "Однорідні члени речення"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Однорідні члени речення. Підготувала Соколенко Анастасія

Номер слайду 2

Однорідні члени реченнязазвичай ускладнюють просте речення, тобто це один із способів ускладнення простого речення. Звернімося до характерних ознак однорідних членів речення.2

Номер слайду 3

3з’єднуються між собою сурядним зв’язком з огляду на їх рівноправність і незалежність;Ознаки однорідних членів реченнявідповідають на одне й теж запитання;відносяться до одного слова в реченні;виступають одним і тим самим членом речення, тобто виконують одну синтаксичну функцію в реченні;виражаються здебільшого однією частиною мови (трапляються винятки);

Номер слайду 4

Однорідні члени речення поєднуються:4обома цими способами.за допомогою сполучників сурядності та інтонації поєднання чи протиставлення;лише за допомогою інтонації;

Номер слайду 5

5 Однорідними можуть бути як головні, так і другорядні члени речення.

Номер слайду 6

6 Однорідні підмети. В окремих цехових майстернях часів середньовіччя виготовлялися пергамент, шкіра для палітурок, металеві застібки, чорнило. Тягнуться до сонця і квітки, і трави, віти кучеряві, гори голубі.

Номер слайду 7

7 Однорідні присудки. Норми князівських «Уставів» поширювалися на всі прошарки населення, торкалися всіх сторін життя, утверджували авторитет князівської влади як умови державного процвітання. Оленка побачила маму та побігла їй назустріч.

Номер слайду 8

8 Однорідні додатки. Культура західноєвропейського середньовіччя мала три смислотворчих вузли – церкву, замок та місто. Представниці князівської верхівки своєю освіченістю мало в чому поступалися чоловікам і, потрапляючи через шлюб до іноземних королівських дворів, вражали своїм розумом, широтою кругозору, точністю оцінок, незалежними висловлюваннями.

Номер слайду 9

9 Однорідні означення. Справжніми осередками знань у Київській Русі були монастирські й приватні бібліотеки. За шкільними партами схилились чорні, біляві, русяві голівки.

Номер слайду 10

10 Однорідні обставини. Яблуні дихають цвітом росяно, червоно й біло. Студенти виконували завдання керівника швидко, весело, моторно.

Номер слайду 11

Тож НЕ є однорідними членами речення 111) Так званий подвійний присудок, один з компонентів якого означає рух, інший – мету: Прийду подивлюся, сяду подумаю, забіжу розповім, сиджу спочиваю…2) Сполучення слів, що становлять собою за змістом єдине ціле, друга частина яких має частку НЕ: Сказати не скаже, тільки подумає; прийти не прийде, лише пообіцяє…

Номер слайду 12

Тож НЕ є однорідними членами речення 4) Повторювані слова, які вживаються для підкреслення кількості предметів, тривалості дії, вираження емоційності: Сипле, сипле, сипле сніг (І. Франко).123) Фразеологічні звороти з повторюваними сполучниками, які виконують синтаксичну функцію одного й того ж члена речення: Довгенько наш Дмитро стояв ні в сих ні в тих, ніби справді проковтнув язика. Поїхали наші друзі на заробітки та й не чути про них ні слуху ні духу. Зазвичай студенту на іспит бажають ні пуху, ні пера.

Номер слайду 13

Перевірка засвоєного матеріалу

pptx
Додано
1 липня 2022
Переглядів
503
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку