КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з музичного мистецтва
Тема. «Пісковий та квітковий годинники. Переказуємо»
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 15.02.22
Тема: «Пісковий та квітковий годинники. Переказуємо»
Мета: познайомити дітей з новим твором; удосконалювати вміння читати, визначати головну думку твору; розвивати мовлення учні; виховувати силу волі, характер, любов до живої природи; розвивати інтерес до книг, увагу, пам’ять, спостережливість, самостійність думки.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручники, комп’ютерна презентація, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
- Нумо, дітки підведіться !
Всім приємно посміхніться,
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок!
Чи цікаво вам дізнатися,
Що сьогодні може статись?
Ну, то ж всядьтеся зручніше
Почнемо урок скоріше!
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мовленнєва розминка
— Діти, а хто з вас робив зарядку вранці? (Відповіді учнів)
— Зараз ми зробимо зарядку для нашого язичка.
1. Робота над скоромовкою
- Ходить квочка
Коло кілочка,
Водить діточок
Коло квіточок.
2. Робота над чистомовкою «Квочка»
- Ка – ка – ка – вихована квочка вчила синочка
Им –им – им – будь увічливим
Ами – ами – ами – не сварися з індиками
Их – их – их – поважай старших
Ай – ай – ай – малих не ображай
Ри – ри – ри – вгору дзьоба не дери
Ого – ого – ого – не бери чужого
3. Робота з анаграмами
1. СЕНОЦЛ (Сонце) 2. ИКТВІ (Квіти) 3. ОІСПК (Пісок) 4. НИНКДИГО (Годинник)
- Як ви вважаєте що може об'єднувати всі ці слова?
III. Мотивація навчальної діяльності
- Не старіє, не вмирає, а все нищить, забирає. (Час)
- Подумайте, що це? Сьогодні ми з вами поговоримо про час.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
- Діти, сьогодні ми познайомимося з текстами про годинники. Працюємо на сторінці 47 у підручнику.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання творів
1. Читання текстів ланцюжком
2. Перевірка сприйняття тексту
3. Словникова робота
- Сьогодні ми почули нові слова. Чи ті, значення яких ви не знаєте?
4. Переказ тексту
5. Фізкультхвилинка
6. Аналіз твору (числівники)
7. Робота у групах
- Об’єднайтеся у групи. Знайдіть числівники у другому абзаці. Випишіть числівники на пелюстки квітки, утворивши словосполучення. Потім склейте одну суцільну квітку.
VIІ. Узагальнення й систематизування знань
1. Творче завдання
- Намалюйте квітковий годинник. Напишіть, о котрій годині розкривається кожна квітка.
VIII. Підсумок уроку
1. Гра «Мікрофон»
— Що ми читали на сьогоднішньому уроці?
— Що нового ми дізналися?
— Що ви вдома розкажете про сьогоднішній урок?
2. Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
3. Домашнє завдання
- Читати тексти та переказувати.