КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з української мови
Тема. Правопис числівників 11-20
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 21.02.22
Тема. Правопис числівників 11-20
Мета: вчити учнів правильно вимовляти і писати числівники типу 11-20; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютерна презентація.
Література:
-
Українська мова та читання : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / І. О. Большакова, І. Г. Хворостяний. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021. — 128 с. : іл.
-
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=q2gT1d_JFR4
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
-
Перевірка готовності учнів до уроку
-
Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи всі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
-
Емоційне налаштування на урок
-
Діти, а зараз погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. (Діти показують, який у них настрій: лайк, дизлайк, долонька)
-
Бачу, що не у всіх гарний настрій. А для того, щоб підняти настрій, подивіться один одному в очі, посміхніться, передайте частинку свого гарного настрою іншим. (Діти повертаються один до одного та посміхаються)
-
Ось бачите, від ваших посмішок затишніше й світліше стало у нашому класі. Сподіваюсь, що сьогодні на уроці ви зможете проявити свою кмітливість, показати свої знання та отримати від цього радість і задоволення.
-
Актуалізація опорних знань учнів
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, давайте разом з вами за допомогою вправи «Мікрофон» пригадаємо, що ми вже знаємо із сьогоднішньої нової теми. (Я задаю запитання, а діти відповідають на нього передаючи мікрофон)
- Що таке числівник? На які питання відповідають числівники?
- Які бувають числівники?
- Добре, пригадали. Молодці!
-
Каліграфічна хвилинка
-
Розгорніть, будь ласка, свої зошити. Запишіть число – Двадцять перше лютого. Класна робота. З нового рядка запишіть те, що ви бачите на дошці.
Щ Щщ ща щт щастя
Найбільше щастя в житті – здоров’я.
3. Гра «Яблука»
- Запишіть кількісні числівники.
Сьомий, п’ять, одинадцять, шістнадцята, четверо, восьме, чотирнадцять, п’ятдесятий, дев’ятеро, дев’ятнадцятий, тисяча, мільйон, шістсотий.
- Молодці!
III. Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
-
Сьогодні на уроці ми знову будемо подорожувати країною Знань! В ній ми будемо вчитися правильно вимовляти і писати числівники типу 11-20 та формувати правильні правописні вміння і навички. Будьте активні, уважні, адже здобутті знання знадобляться вам на уроках української мови у старших класах.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Спостереження за мовним матеріалом
-
Давайте почнемо роботу!
-
Вимовляйте правильно числівники! Повторюйте за мною.
-
Одинадцять, дванадцять, чотирнадцять, шістнадцять, п’ятдесятий, п’ятдесят, шістдесят, шістдесяти, сімдесят, сімдесяти, вісімдесят, вісімдесят.
2. Робота з підручником. Вправа 1, сторінка 48
-
Давайте розглянемо вправу 1 у підручнику на сторінці 48. Прочитайте завдання про себе. Що потрібно зробити?
-
Поясни правопис числівників. Запиши словосполучення числівників з іменниками. Склади речення з трьома числівниками.
Зразок. Одинадцять акаунтів — одинадцятий акаунт
-
Числівники: одинадцять — одинадцятий, дванадцять — дванадцятий, тринадцять — тринадцятий, чотирнадцять — чотирнадцятий, п’ятнадцять — п’ятнадцятий.
-
Іменники: акаунт, сайт, блог, нік, чат, бот.
-
Дуже добре!
3. Гра «Сайт»
-
Розкажи про один із сайтів. Використовуй запитання.
Хто створив сайт? З якою метою? Чим сайт може мене зацікавити? Чи хочу я щось зробити після читання новини про сайт? Чи справді мені це потрібно?
- Запиши свою розповідь.
4. Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=q2gT1d_JFR4)
IV. Закріплення знань, формування вмінь та навичок
-
Робота з підручником. Вправа 2, сторінка 48
-
Давайте розглянемо вправу 1 у підручнику на сторінці 48. Прочитайте завдання про себе. Що потрібно зробити?
-
Прочитайте текст. Випишіть числівники, записуючи їх словами. Поясніть їхній правопис.
-
Дуже добре, молодці.
-
Придумай нікнейм із числами від 11 до 20. Запиши за зразком.
Зразок. Ліля16 — Ліля_шістнадцять.
-
Які нікнейми варто обрати для дистанційного навчання? Чому?
V. Підсумок уроку
-
Технологія «Незакінчене речення. Кубик Блума»
-
Наш урок добігає кінця. А щоб відстежити, чи все ви правильно запам’ятали, ми скористуємося чарівним кубиком з незакінченими реченнями. Я кидаю будь-кому з вас кубик, він його ловить. Та сторона, яка випала, вказує на те, що йому потрібно зробити: відповісти на запитання або виконати завдання. Якщо відповідь учня неповна, то однокласники можуть допомогти йому, доповнити її. Якщо все правильно, то цей учень кидає іншому.
-
Дай відповідь на запитання. Числівник — … частина мови.
-
Дай відповідь на запитання. Числівники називають кількість … та відповідають на питання … .
-
Дай відповідь на запитання. Числівники називають … при лічбі й відповідають на питання … .
-
Дай відповідь на запитання. Яку частину мови вивчали на уроці?
-
Дай відповідь на запитання. На які питання відповідають числівники?
-
Дай відповідь на запитання. А як числівники позначаються на письмі?
-
Розумнички, всі правильно закінчили речення!
-
Рефлексія
-
Пропоную вам усно відповісти на питання.
-
Чи були ви сьогодні справжніми розумничками?
-
Чи було вам цікаво на уроці?
-
У яку країну ви сьогодні знову завітали? Що ви там дізналися?
VI. Повідомлення д/з
-
Відкрийте ваші щоденники та запишіть домашнє завдання. Сторінка 48, вправа 3.
-
Які особисті дані не можна оприлюднювати в інтернеті? Складіть список та запишіть до зошиту. Розкажіть про це однокласникам й однокласницям.
-
Гарного дня!