КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з української мови
Тема. Правопис числівників 40-90, 100
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 22.02.22
Тема. Правопис числівників 40-90, 100
Мета: вчити учнів правильно вимовляти і писати числівники виду 40-90, 100; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютерна презентація.
Література:
-
Українська мова та читання : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / І. О. Большакова, І. Г. Хворостяний. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021. — 128 с. : іл.
-
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=q2gT1d_JFR4
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
-
Перевірка готовності учнів до уроку
-
Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи всі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
-
Емоційне налаштування на урок
-
Діти, а зараз погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. (Діти показують, який у них настрій: лайк, дизлайк, долонька)
-
Бачу, що не у всіх гарний настрій. А для того, щоб підняти настрій, подивіться один одному в очі, посміхніться, передайте частинку свого гарного настрою іншим. (Діти повертаються один до одного та посміхаються)
-
Ось бачите, від ваших посмішок затишніше й світліше стало у нашому класі. Сподіваюсь, що сьогодні на уроці ви зможете проявити свою кмітливість, показати свої знання та отримати від цього радість і задоволення.
-
Актуалізація опорних знань учнів
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, давайте разом з вами за допомогою вправи «Мікрофон» пригадаємо, що ми вже знаємо із сьогоднішньої нової теми. (Я задаю запитання, а діти відповідають на нього передаючи мікрофон)
- Що таке числівник? На які питання відповідають числівники?
- Поясни правопис числівників типу 11-20.
- Наведіть приклади числівників.
- Добре, пригадали. Молодці!
-
Каліграфічна хвилинка
-
Розгорніть, будь ласка, свої зошити. Запишіть число – Двадцять друге лютого. Класна робота. З нового рядка запишіть те, що ви бачите на дошці.
Б Бб бб бу бд ба будь
Будь сильним духом, а не новим кожухом.
3. Спостереження за мовним матеріалом
- Прочитай числівники в різному темпі й із різною силою голосу.
- Молодці!
III. Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
-
Сьогодні на уроці ми знову будемо подорожувати країною Знань! В ній ми будемо вчитися правильно вимовляти і писати числівники виду 40-90, 100; формувати правильні правописні вміння і навички. Будьте активні, уважні, адже здобутті знання знадобляться вам на уроках української мови у старших класах.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником. Вправа 1, сторінка 49
- Давайте розглянемо вправу 1 у підручнику. Прочитайте завдання про себе. Що потрібно зробити?
- Запиши числівники, доповнюючи іменниками на вибір.
Зразок. П’ятдесят книжок, шістдесятьма олівцями, … .
2. Робота з підручником. Вправа 2, сторінка 49
-
Давайте розглянемо вправу 1 у підручнику. Прочитайте завдання про себе. Що потрібно зробити?
-
Прочитайте текст, знайдіть в тексті неправдиву інформацію, яку подано за допомогою числівників. Поясніть, як її перевірити.
-
Дуже добре!
3. Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=q2gT1d_JFR4)
IV. Закріплення знань, формування вмінь та навичок
-
Вправа «Що я знаю\умію?»
-
Трохи відпочили, а тепер ми з вами виконаємо вправу «Що я знаю\умію?»!
-
Погляньте на слайд.
-
Запишіть по десять числівників, які відповідають на питання скільки і котрий.
-
Дуже добре, молодці.
-
Вправа «Що я знаю\умію?»
-
Запишіть під диктовку числівники із завдання 1 на с. 48 і завдання 1 на с. 49
-
Дуже добре, молодці!
V. Підсумок уроку
-
Технологія «Незакінчене речення. Кубик Блума»
-
Наш урок добігає кінця. А щоб відстежити, чи все ви правильно запам’ятали, ми скористуємося чарівним кубиком з незакінченими реченнями. Я кидаю будь-кому з вас кубик, він його ловить. Та сторона, яка випала, вказує на те, що йому потрібно зробити: відповісти на запитання або виконати завдання. Якщо відповідь учня неповна, то однокласники можуть допомогти йому, доповнити її. Якщо все правильно, то цей учень кидає іншому.
-
Дай відповідь на запитання. Числівник — … частина мови.
-
Дай відповідь на запитання. Числівники називають кількість … та відповідають на питання … .
-
Дай відповідь на запитання. Числівники називають … при лічбі й відповідають на питання … .
-
Дай відповідь на запитання. Яку частину мови вивчали на уроці?
-
Дай відповідь на запитання. На які питання відповідають числівники?
-
Дай відповідь на запитання. А як числівники позначаються на письмі?
-
Розумнички, всі правильно закінчили речення!
-
Рефлексія
-
Пропоную вам усно відповісти на питання.
-
Чи були ви сьогодні справжніми розумничками?
-
Чи було вам цікаво на уроці?
-
У яку країну ви сьогодні знову завітали? Що ви там дізналися?
VI. Повідомлення д/з
-
Відкрийте ваші щоденники та запишіть домашнє завдання. Вам потрібно повторити тему «Числівник». Сторінки підручника 41-49. На наступному уроці ми проведемо діагностичну роботу. Готуйтесь!
-
Гарного дня!