Технологічна карта уроку музичного мистецтва Клас: 5. Урок № 10. Тема 2. Народна музика Тема уроку: Народні музичні інструменти
Вчитель: Береснєва Наталія Анатоліївна Посилання на комплекс матеріалів до уроку : https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1cfNJFpiaFZ86OlF9fW4bRzOnC1QKWJkK Мета уроку : □ навчальна: ознайомити учнів з видами народних інструментів, їх призначенням, технічними та тембровими особливостями □ розвивальна: розвивати уміння розрізняти народні та професійні інструменти за виглядом, тембром, метою використання, насолоджуватися творами народної творчості, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; формувати уявлення про тісний взаємозв’язок музики, живопису, декоративно – ужиткового мистецтва у народних традиціях, розвивати вміння аналізу прослуханої музики, активізувати ініціативу учнів; □ виховна: прищеплювати повагу до культурних традицій, обрядів у різних регіонах України, виховувати ціннісне ставлення до різних видів мистецтва, пов’язаних загальними темами. Тип уроку: комбінований урок засвоєння нових знань, формування умінь і творче застосування їх на практиці. Методи навчальної взаємодії: фронтальні, індивідуальні. Музичний матеріал: відео та аудіо записи: троїсті музики, різдвяні колядки, оркестр народних інструментів, демонстрація відео з майстром- трембітарем Миколою Ільківом. Обладнання: ТЗН (комп’ютер), музичні та шумові інструменти. Наочні посібники: підручник с. 58, комп’ютерна презентація, Літературний твір: Казка «Чарівна скрипка» (для творчого домашнього завдання) Компетенції учнів на уроці: урок сприяє формуванню ключової комунікативної компетентності школярів, соціокультурної компетентності, компетентності уміння набувати знань,, використовувати у творчій діяльності..
|
||||
Етап/тривалість |
Навчально - методичний супровід |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Результат |
1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 5 хв Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку. |
Аудіо запис музичного твору «Віночок українських мелодій» у виконанні Троїстих музик |
Перевіряє готовність учнів до уроку.
Налаштовує учнів на роботу на уроці. |
Учні сприймають повідомлення від вчителя та налаштовуються на роботу. Слухають музичний твір, сприймають його святковий характер |
Створення сприятливого позитивного настрою на уроці. Налаштування на урок. |
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 5 хв |
Розповідь про розмаїття українських традицій під час зимових свят .
|
Учитель розповідає. Задає питання. Пропонує згадати Різдвяну колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю» |
Слухають розповідь. Переглядають зображення за темою. Дають відповіді на запитання вчителя. Співають колядку |
Пробудження зацікавленості в учнів. |
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 3 хв |
Презентація «Українські музичні інструменти».
|
Задає питання, пропонує пригадати знання з теми «Тембр»,«Види музичних інструментів». |
Дають відповіді на питання вчителя. |
Розрізняють музичні інструменти за виглядом, тембром, призначенням |
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ до 10 хв
Фізкультхвилинка з елементами українського танка 3 хв. |
Відеопрезентація «Карпатське Різдво».
|
Вчитель розповідає, демонструє наочність Називає тему уроку. Демонструє фото та відео з експедиції до Карпат та освячення Різдвяної коляди |
Сприймають повідомлення вчителя. Аналізують – як у святковому дійстві взаємодіють музичні та акустичні інструменти
|
Сприйняття інформації, її аналіз та особисте розуміння учнями. |
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ. 5 хв |
Інтерактивна гра : «Розділи музичні інструменти на народні та професійні» Посилання: https://learningapps.org/watch?v=pezoa4rvk22 |
Вчитель пропонує розподілити музичні інструменти за видами. Ставить запитання. |
Приймають участь у грі та закріплюють знання про різдвяні традиції, взаємодію різних видів мистецв (музики, хореографії, театрального мистецтва, декоративно– ужиткового.) |
Закріпити знання про народні музичні інструменти, їх значення у проведенні святкового дійства |
VII. Ритмічна вправа 10 хв
|
Матеріали для роботи: Шумові музичні інструменти Картки з ритмічними схемами Музичний супровід: українські танцювальні мелодії у виконанні оркестру народних інструментів
|
Контролює роботу учнів, надає учням індивідуальну допомогу. Організовує синхронне виконання ритмічного малюнку у групах без супроводу та під музику |
Виконують ритмічну вправу у супроводі музики. |
Учні застосовують отримані знання та вміння відтворювати ритмічний малюнок за схемою. |
VIII. Підсумок уроку 4 хв |
Музичний аудіо файл «Щедрик» М.Леонтовича Інструментальна версія. Мультфільм за українською народною казкою «Чарівна скрипка» (за посиланням) https://www.youtube.com/watch?v=eeg2eJqz2Kk |
Вчитель підводить підсумки. Пропонує учням оцінити свої досягнення самостійно. Дає творче завдання: проілюструвати казку «Чарівна скрипка».
|
Учні користуються творчою шкалою (світлофором настрою, де: червоний – не все зрозумів, жовтий – отримав знання але бажає продовжити пізнавати цю тему, зелений – повністю задоволений результатом набутих знань та практичних навичок)й самі себе оцінюють за шкалою активності.. Отримують домашнє творче завдання |
Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо, що вдалося і тим, що потрібно засвоїти, над чим ще попрацювати.
|