КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ»
Тема. Як українці захищали право на вибір. Революція Гідності
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 17.02.22
Тема: Як українці захищали право на вибір. Революція Гідності
Мета: ознайомити з причинами Помаранчевої революції і Революції гідності; виховувати патріотизм та гідність, формувати розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцями; виховувати шанобливе ставлення до своєї держави; розвивати культуру мовлення.
Обладнання: підручник, мультимедійна презентація.
Література: https://pidruchnyk.com.ua/1629-yads-4-klas-voroncova.html, https://drive.google.com/file/d/15t84KdIYcHtpumWXDYPMrcIudMgHrM9a/view
Хід уроку
2. Перевірка готовності до уроку
- Діти, на партах у вас повинні бути: підручник, робочий зошит, пенал та різнокольорові олівці.
IV. Вивчення нового матеріалу
- Є такий вислів: «Україна починається з мене». Як ви розумієте цей вислів?
- Ми з вами українці і живемо на плідній, родючій землі. Наші предки зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю та високою мораллю. Кожен з нас своїми вчинками, працею робить свій внесок у розвиток і розквіт України. Важливість внеску кожного у спільне благополуччя можна побачити у спільноті бджіл.
2. Вправа «Медовий стільник»
- Учні пишуть на стільнику, який вони можуть зробити внесок у розбудову України, наприклад, сортувати сміття, поводитися гідно і чесно, поважати інших людей,
допомагати іншим, мирно розв’язувати конфлікти тощо. За бажанням діти розфарбовують стільники жовтим кольором. (Наклеїти свої стільники на дошку або фліпчарт пору один з одним, щоб утворилася стільникова рамка)
- Ви частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І нам творити нову історію держави, яка займе належне місце серед вільних і рівних держав планети Земля.
3. Бесіда «Помаранчева революція»
- Історія нашої країни має унікальні приклади того, як українці об’єднувалися, щоб відстояти власну гідність. Люди збиралися на центральних площах міст і протестували проти неправомірних дій влади. Внаслідок цього почався докорінний переворот у житті суспільства, який отримав назву революція. В Україні було дві революції: перша — Помаранчева, друга — Революція гідності.
- Прочитайте інформацію на с. 32 підручника.
- Скажіть, на якому малюнку зображено Помаранчеву революцію. Як ви це розуміли?
- На яких картинках зображено Революцію гідності?
- Скільки років минуло відпочатку цієї революції?
4. Інтерактивна вправа «Дослідники»
- За допомогою різних джерел дослідити:
• Хто змагався за президентський пост у 2004 році?
• Хто став президентом України після Помаранчевої революції?
5. Руханка
- Пропоную вам трохи порухатися, повторюючи рухи на відео. (https://drive.google.com/drive/folders/1jRknhTd1QqhcrVv8hdYJUQ_r8OE9nqiv)
6. Робота з підручником «Революція гідності»
- Прочитайте інформацію про хід подій під час Революції гідності на с. 32 підручника. - Які слова чи події незрозумілі?
- Розгляньте сторінку часу на с. 32-33 підручника і спробуйте розповісти про хід подій Революції гідності.
- Що стало приводом до початку Революції гідності? (Не підписання президентом угоди про асоціацію з ЄС)
- Хто першими вийшли на мирний мітинг? (Переважно молоді люди, студенти)
- Що ви знаєте про анексію Криму, про збройний конфлікт на східній частині України?
- Революції в Україні – це приклад того, як українство об’єдналося проти наруги й захистило Конституцію України і свої права.
7. Виготовлення стрічки часу
- Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами, але після 1958 року відбулось п’ять етапів послідовного розширення ЄС. 1 травня 2004 року до ЄС приєднались 10 нових членів, що стало найбільшим розширенням Союзу за всю його історію. Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасниць. Політика ЄС спрямована на забезпечення вільного руху людей, товарів, послуг і капіталу, законодавчих актів про спільні питання справедливості й підтримки спільної торгової політики, сільського господарства, рибальства й регіонального розвитку.
- Скажіть чому, на вашу думку, Україна взяла курс на євроінтеграцію?
- Україна хоче мати можливість економічного зростання, залишатися незалежною, суверенною державою, налагодити зв’язки з високорозвиненими країнами Європи.
- Пропоную вам створити стрічку часу про дати вступу країн до Євросоюзу.
- Створімо усім класом велику стрічку часу «Європейський союз» на дошці, використовуючи роздруківки, які я вам приготувала. Давайте виріжемо необхідні матеріали. Тепер нам треба наклеїти на стрічку часу прапор кожної країни, її назву і дату вступу до ЄС.
- Чудово! Молодці!
- Революційні події в Україні — це сумні, трагічні події, але люди змогли відстояти своє право обирати, право на честь, гідність і свободу. Українці змогли об’єднатися і бороти-
ся за незалежність. Гаслом боротьби за незалежність: «Слава Україні! Героям слава!» Так українці вшановують пам’ять героїв минулих років, героїв сьогодення. Це гасло з’явилось приблизно ще у період УНР і сьогодні воно звучить в усіх куточках нашої країни».
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, що сьогодні на уроці ми з вами розглядали?
- Що вам найбільше сподобалося робити на уроці?
- Ви всі дуже гарно попрацювали, молодці!
- До нових зустрічей! Слава Україні!