Управління освіти Бахмутської міської ради
Міський методичний кабінет
Конспект індивідуального
логопедичного заняття
в молодшій групі
по постановці звука Ш
підготувала та провела
вчитель – логопед ДНЗ № 25
Голуб Ольга Олександрівна.
м. Бахмут 2019
Вікова група: молодша
Розділ програми: звукова культура мовлення
Вид заняття: заняття-гра
Тип заняття: індивідуальне
Тема: Допоможемо змійці зашипіти
Мета заняття:
Корекційно - розвиваючі завдання:
- розвивати рухливість та укріплювати м’язи артикуляційного апарату;
- розвивати слухове сприймання;
- розвивати мовне дихання та вміння регулювати силу голосу;
Корекційно - навчальні завдання:
- сформувати чіткий артикуляційний уклад (артикуляційну позицію) й слуховий образ звука [ш];
Корекційно - виховні завдання:
- виховувати бажання говорити правильно.
Матеріал: стійка-віталочка, відео запис змійки,змія з театру звуковимови,артикуляційний лабіринт,гра для розвитку дихання «Довгий язичок»,картинки для слухової уваги,будиночок артикуляції звука Ш,медаль.
Хід заняття.
Гра вітання «Веселі зустрічі».
1.Перегляд відео «Мовчазна змійка»
Змійка з'їла багато морозива взимку і втратила голос. Допоможемо їй його повернути?
-Так.
Ось послухай як раніше розмовляла змія(аудіо запис:ШШШШ)
2.Тренуємо язичок. Артикуляційний лабіринт.
Комплекс артикуляційної гімнастики для звука Ш.
1.“Віконце”
2.“Сопілочка”
3. «Лопаточка»
4.“Чашечка”
5.“Чистимо зубки”
6.“Гойдалка”
3.Вправа для розвитку мовного дихання.
«Довгий язичок»
4.Знайомство з правильною артикуляцією звука Ш.
Будиночок звука Ш.
Артикуляція звуку Ш:
• губи трохи витягнуті вперед;
• зуби злегка розкриті;
• широкий кінчик язика піднімається до твердого піднебіння, утворюючи з ним щілину;
• бічні краї язика притиснуті до верхніх кутніх зубів;
5.Вправа для розвитку фонематичного слуху «Що ще може шипіти?»
|
|
|
6.Давай ти спробуєш теж зашипіти.
А тепер змійка.
Ти молодець. Сам навчився і змійці допоміг повернути голос.
1.Кому ти допоміг?
Змійка дякує тобі. Вона більше ніколи не буде їсти морозиво взимку.
Тепер і ти і змійка можуть правильно вимовляти звук Ш.
Ти можеш навчити шипіти інших дітей.