Кожен педагог проводить тестування (особливо в час дистанційки ), але зробити це без застосування спеціальних засобів практично неможливо через значний обсяг даних, які необхідно переробити вчителю. На допомогу вчителю є багато різних ресурсів, платформ, сервісів. В тезах доповіді розглядаємо переваги функціоналу тестування на порталі " На Урок". Знадобиться колегам для практичного застосування.
Як працювати з тестами На порталі «На Урок»
( вступне слово до практикуму для вчителів)
Ефективна і правильна організація процесу навчання і його результативність залежить також і від контролю і перевірки рівності знань учнів . Тому важливою ланкою навчального процесу є діагностика знань, умінь і навичок учнів. Від її правильної організації багато в чому залежить результат навчання. В процесі діагностики виявляються переваги і недоліки знань та вмінь учнів, що дає можливість керувати навчальним процесом, вдосконалювати форми і методи навчання. Серед багатьох інструментів перевірки найбільш ефективним в сучасних умовах є тестування. Для мене зручним, точними, з хорошим практичним функціоналом є тести на порталі «На Урок», користуюсь ними вже довгий період. Особливо зручно під час дистанційки .
Коротко про практичні та теоретичні матеріали для освітян, напрацювання колег, якими могли б скористатись вчителі та учні :
На порталі «На Урок» на теперішній час працює багато освітян, студентів , учнів . Дуже багато розробок, тестів, олімпіад, вебінарів ( понад 257 годин), є окремі курси для підвищення кваліфікації, зібрано для вчителів багато цікавої та корисної інформації ( рубрика «Журнал»), зокрема: зручно, точно і раціонально подано інформацію про атестацію та сертифікацію. Серед найновіших функціоналів – Помічник вчителя ( використовує можливості ШІ) Особливо ефективно може допомогти вчителям освітній проєкт «На Урок» під час дистанційного навчання .
Головним функціям сайту, орієнтованим на дистанційне навчання та самоосвіту, а також сервісам для вчителів і учнів, особливо щодо використання ШІ, був присвячений нещодавній вебінар ( відбувся 24 березня), а також – як створювати зображення з допомогою ШІ (29 березня ) – рекомендую всім вчителям , хто працює в класах НУШ скористатись, відвідати.
«На Урок» підготував багато тематичних інтернет-конференцій, онлайн-проєкти, безкоштовні вебінари із обраної теми, аби дізнатися більше про найновіші тренди в освіті. У журналі безліч цікавих матеріалів, а щоб обрати саме те, що треба, просто можна скористатись зручним пошуком.
Найзручніший інструмент – в час дистанційки – тест . звернемось до словника . Тест (проба) — (Від слова англ. Test — «випробування», «перевірка») або випробування — спосіб вивчення глибинних процесів діяльності системи, в освіті – це система завдань зростаючої складності, побудована в певній формі, що дозволяє виявити рівень знань, умінь і навичок, бачити досягнення кожного учня .
Багато вчителів використовують звичні програми і засоби для тестів , наприклад, зручна програма для створення тестів MS Word чи Google Форми - частина офісного інструментарію Google Drive – один з найшвидших і простих способів створити своє опитування або тест: пишемо завдання, вибираємо тип відповіді - от і готові завдання. А ще є гарний (і безоплатний) онлайн-сервіс Kahoot! дає змогу створювати інтерактивні навчальні ігри: вікторини, обговорення, опитування. До послуг і навчальна платформа Moodle. Тести можна використовувати і на всеукраїнських порталах «Всеосвіта», «МійКлас», на освітніх сервісах - LearningApps.org, Classtime . але серед всього різноманіття засобів тестування дуже виділяється тестовий функціонал на порталі « На Урок» . Чому?
По-перше: зручний функціонал ( дуже зрозуміла навігація, легко редагувати, переформатовувати готові тести).
По-друге: вже готові тести можна використати як домашнє завдання, як діагностичну роботу ( в режимі реального часу) , для тренування , і в електронному вигляді і роздрукувати, й перетворити на флеш-картки.
По -третє: до послуг педагога величезна бібліотека порталу , власні тести, а також послуги ШІ у створенні тестів! Тому легко підібрати тест, що відповідатиме рівню класу, темі, завданням контролю … і т. д.
Інтерактивні завдання для контролю знань та засвоєння вивченого матеріалу у вигляді тестів перемішуються, легко трансформуються у флеш-картки. Учень може обирати для себе тест, або скористатись кодом, який надав учитель для виконання домашнього завдання, а по завершенню тесту учень може побачити свою оцінку. Результати автоматично зберігаються в вашому аккаунті на сайті На Урок. А також відображаються в завданнях класу у Класрум. Щоб подивитись результати - зайти на свій акаунт в рубриці «результати тестувань» . Система сама переводить їх в 12 – бальну систему.
Для створення тесту необхідні лише 3 кроки :
- Розробити власний тест або обрати ідеальний варіант із низки безкоштовних, створених вашими колегами-вчителями.
- Задати експрес-тест для перевірки знань на уроці або у якості домашнього завдання. Учні виконають роботу у зручний час, використовуючи будь-який пристрій
- Можна просто миттєво отримати інформацію про виконання завдань та відстежувати прогрес успішності кожного учня окремо. (якщо виконується тест у реальному часі) , результати можна відобразити у XLS
Отже, ще раз про переваги тестів «На Урок» :
Повна інтеграція з особистим кабінетом вчителя, а ще :
Можливість роздрукувати тести.
Для навчання скористатись флеш-картками .
Сертифікація для авторів тестів.
Робота в реальному часі самостійно чи групою.
12-бальна система оцінювання.
Можливість завантажити результати.
Можливість змінювати тести, гарна система пошуку.
Запрошую вас до практикуму – як скористатись тестом у режимі реального часу, які несподіванки можливі, як його доцільно використовувати . До послуг близько 2 млн тестів, на моїй сторінці є біля 40 тестів. Сертифікація з функціоналу тестів на порталі «На Урок» досягає рівня «Експерт», тому з радістю поділюсь досвідом роботи з цим функціоналом .
Корисні посилання:
https://naurok.ua/student/tests
https://www.promokod.com.ua/shop/naurok.com