Дослідження електричного кола змінного струму з активним та ємнісним опорами
Номер слайду 2
Мета роботи: Навчитися вимірювати ємність конденсатора, перевірити дію закону Ома та другого закону Кирхгофа в колах змінного струму.
Номер слайду 3
Прилади та обладнання, що використовується: V1 вольтметр змінного струму 250 В;А1 міліамперметр змінного струму 300 м. А;W1 ватметр змінного струму 60 Вт;Плата №2. Необхідна кількість провідників – 9 (2 довгих провідника та 5 коротких з вилками на обох кінцях, 2 провідника з вилкою на одному кінці та штепселем на другому).
Номер слайду 4
Стислі теоретичні відомостіОсновною технічною характеристикою конденсатора є його електроємність С (ще його номінальна (робоча напруга)). Ємність вимірюється в фарадах (Ф) або мікрофарадах (мк. Ф).
Номер слайду 5
Стислі теоретичні відомості (2)
Номер слайду 6
Стислі теоретичні відомості (3)Ємність С і напруга U між пластинами визначають величину його заряду – q = CU
Номер слайду 7
Стислі теоретичні відомості (4)
Номер слайду 8
Стислі теоретичні відомості (5)
Номер слайду 9
Стислі теоретичні відомості (6)
Номер слайду 10
Стислі теоретичні відомості (7)
Номер слайду 11
Стислі теоретичні відомості (8)
Номер слайду 12
Стислі теоретичні відомості (9)Потужність, що споживає конденсатор, визначається аналогічно потужності індуктивності. Отже в конденсаторі здійснюється періодичний обмін енергією між зовнішнім джерелом і електричним полем. Середня (активна) потужність дорівнює нулю.
Номер слайду 13
Стислі теоретичні відомості (10)Для кількісної оцінки інтенсивності обміну електричною енергією між джерелом і конденсатором введене поняття реактивної потужності QС = UI = I2 XС.