Дослідження таблиці додавання.

Про матеріал

Урок математики в 2 класі. Розвивальне навчання за системою

Д. Б. Ельконіна – В. В. Давидова.

Тема: Дослідження таблиці додавання.

Різні прийоми додавання одноцифрових чисел.

Закріплення додавання багатоцифрових чисел з переходом через розряд та складання і розв'язування задач за схемами.

Перегляд файлу

Урок математики в 2 класі. Розвивальне навчання за системою

Д. Б. Ельконіна – В. В. Давидова.

Тема:     Дослідження таблиці додавання.

Різні прийоми додавання одноцифрових чисел.

Закріплення додавання   багатоцифрових  чисел з переходом через розряд та складання і розв’язування задач за схемами.

Мета:  

Продовжувати роботу над дослідженням таблиці додавання.                 Ознайомлення з властивостями додавання числа 9 і до числа 9. Закріпити вміння додавати багатоцифрові числа з переходом через розряд. Вдосконалювати вміння складати і розв’язувати задачі до схеми; розв’язувати рівняння.

    Розвивати логічне мислення, увагу,, пам'ять, навики роботи в парі і групах.

Обладнання: таблиці додавання, картки для роботи в групах, парах, картки для індивідуальної роботи, таблиці, дошка.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. Привітання

Вчитель:

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні:

В добрий день і в добрий час

Завітали ви до нас!

Всіх гостей ми в нас вітаємо,

Подивіться, що ми знаємо.

2. Девіз

Дружно візьмемось за руки

Приступаймо до науки

  1. 2    3   4     5  –

Хочем все на світі знать!

  • Діти , візьміться за руки, створіть коло і передайте      за допомогою енергізатора

один одному потиском руки іскорку успіху і натхнення.       діти націлюють себе на

                                                                                                               роботу на уроці.

1. Математична розминка .  ( Усний рахунок)                              

2. А тепер відкрийте зошити і каліграфічно запишіть число і   Звертається увага на осанку,

класна робота.  Щоб дізнатись, яку цифру ми будемо              положення зошита.

писати на каліграфічній хвилинці. Ви повинні знайти            

відповідь у вірші – задачі, а потім відповідь збільшити на 3

і записати.

Дев’ять яблунь у саду ростуть

П’ять із них уже цвітуть

А скільки ще не розцвіли?

Як би ви відповіли?          (число 7)

ІІ Каліграфічна хвилинка.

  • Запишемо  цифру 7, тепер утворіть і запишіть

двоцифрове, трицифрове число.  Число 777 збільшіть на

100. Другий розряд збільшіть на 2. Третій розряд зменшіть

на 3 одиниці. ( 7, 77, 777, 877, 797, 774).

ІІІ Створення ситуації успіху

Математичний диктант.

  1. Запишіть число в якому: 1 дес 6 од.;  9 дес. 9 од.;         

5 сот. 2 дес. 4 од.;   3 тис. 6 сот. 2 дес. 9 од.  В останньому      Вивішується картка самокон-

числі підкресліть скільки повних десятків.                                       тролю, діти оцінюють себе

  1. Запишіть числом:                                                                     на чарівній стрічечці.

Три тисячі двадцять п’ять, три тисячі п’ять, чотири тисячі сто, (16, 99, 524, 3629).

вісім тисяч, число, яке передує числу три тисячі, наступне від ( 3025, 3005, 4100, 8000,

чотири тисячі дев’ятсот дев’яносто дев’ять.                                  2999, 5000).

IV Формування дії контролю та оцінки знань.

  1. Робота в групах.

   На картках роздаються приклади на додавання багато-       Повторюються правила

цифрових чисел з розрахунку на одного представника            роботи в групі.

групи. ( По сигналу вчителя учні починають працювати,          Перевіряється вміння

після закінчення роботи в групі, представник групи презент-  додавати через розряд,

тує роботу в біля дошки).  ( При виявленні  помилки,                правильно читати числа.

розглядається причина допущеної помилки).

362 + 175 =                    (537)

1249 + 341 =                  (1590)

1305 + 2146 =                (3451)

244 + 328  =                    (572)

При умові, що діти справляються із завданням можна

Запропонувати приклади з логічним навантаженням.

  1. Створення ситуації інтелектуального конфлікту.

Добре, якщо швидко впорались з прикладами, то може і це

завдання вам буде під силу?

Поміркуйте, яке число треба вставити, щоб приклад                 діти повинні пояснити, що

розв’язувався з переходом через розряд.                                      в першому прикладі треба

1. 87 +  212     (2099)            2961 + .34      (3295)                             підібрати або 9, або 8. А в

3.Робота в парах.                                                                              другому випадку до числа                          

      На  картках роздаю схеми.  Треба скласти  умову до              9 можна дібрати любе задачі і рівняння.  Одна пара учнів працює біля                            число.

дошки і виконує  ті ж завдання, що і учні у класі.

             540                                     х                    

 

 

                          861                                      

Один учень в парі відповідає за складання умови. Інший за    діти підтверджують, що в

розв’язок рівняння. Клас перевіряє роботу пари біля дошки   задачі невідома частина, а

 знаком «згоден», чи «не згоден».  Учитель відзначає роботу  не ціле. Що треба знати,

 пар, що виконали роботу правильно.                                             щоб знайти невідому час-                                                           

V   Фізкультхвилинка.                                                                          тину?

 

VI  Робота над формуванням знань по темі.     

  1. Гра «Темна конячка» .

Учні відривають з дошки клейкий листочок, на якому з             пригадується і перевіряєть-

другого боку написано число і усно розказують таблицю          ся таблиця додавання

 додавання цього числа.

  1. Робота в парах

Заповнюють віконечка в таблиці і складають приклади на 

додавання, записують у зошит.

2+7=9                                          7+2=9                                                      перевіряється вміння

4+5=9                                          6+3=9                                                     додавати по таблиці.

 

А тепер усно додайте:                      1+8=9                                      

                                                                3+6=9

                                                                5+4=9

                                                                8+1=9

 

Виділіть самостійно віконечка в таблиці. Що ви помітили?        Числа, що сумі дають           

                                                                                                                      результат 9, розміщені   

                                                                                                                      по діагоналі.                                                                                                    

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

 

 

 

 

 

 

 

9

 

2

 

 

 

 

 

 

9

 

 

3

 

 

 

 

 

9

 

 

 

4

 

 

 

 

9

 

 

 

 

5

 

 

 

9

 

 

 

 

 

6

 

 

9

 

 

 

 

 

 

7

 

9

 

 

 

 

 

 

 

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Створення проблемної ситуації.

Подивіться на дошку. Тут показано розв’язання прикладів         в сумі число на  одиницю

 з першим доданком 9. Подивіться уважно, яку                              менше від другого

закономірність ви помітили?                                                                доданка.

 

9  +  1 =  1 0

 

9  +  2  =   1 1

 

9  +  3  =  1 2

 

  1. Самостійна робота.

Приклади № 25 (в) ст.. 56- два стовпчики. Перевірка                    підтверджують попередній

виконується фронтально.                                                                       висновок.

9+4=                                    9+7=

9+5=                                    9+8=

9+6=                                    9+9=

  1. Завдання з логічним навантаженням.

№ 25 (г) ст.. 56

Знайдіть другий доданок при додаванні якого до числа 9 у        щоб дізнатись який

сумі є відповідні числа. ( Один стовпчик виконується                    доданок підставити,

фронтально, а на решту два учні до дошки).                                     треба щоб він був на 1

9 + . = . 5             9 + . =  .                9   + . = . 6                                          більший від числа в сумі.

9 + . = . 0             9 + . =  . 3             9 + .  = .  6

9 + . = 1 .             9 + . = .  .              9 + .   = . 7

  • У яких із цих прикладів у всіх вийшла одна відповідь,

а в яких – різні? Чому?

VII Закріплення вивченого на уроці.

 

Якщо ви добре зрозуміли закономірність. То ви дуже швидко

справитесь із додавання уже двоцифрових чисел.

1.Самостійна робота.   № 26 ст. 57.                                                        

 Один учень працює біля дошки.                                                                       

Учні оцінюють себе на чарівних стрічечках, а учня, що працює

біля дошки знаком «+», «-».                                                                      При додаванні числа 9

56+9 =                                 9+89 =                       72+9 =                               у сумі друге число

17+9 =                                 63+9 =                       40+9 =                              зменшується на 1, а

                                                                                                                           перше, розряд десятків

                                                                                                                           збільшується на 1.

VIII Підсумок уроку.     Вправа «Мікрофон».

  • Що ви навчились?
  • Що було важко?
  • Що було легше виконувати і чому?
  • Роботу з яким завданням ви б хотіли продовжити на

 наступному уроці?

  • Дякую вам за урок, за вашу активність і старання.

 Мені було цікаво з вами працювати.

ІХ мотивація на наступний урок.

Як ви думаєте, якщо існує закономірність додавання числа 9,

 то чи існує вона і для інших чисел? Отже ми на наступних уроках

 будемо продовжувати досліджувати таблицю додавання.

Х Домашнє завдання.

Всім роздаються таблички додавання, які треба заповнити, тобто

розв’язати приклади.  Хто відчуває, що може сам розв’язати

приклади, може спробувати виконати № 26 (б) ст.. 57.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 серпня 2018
Переглядів
871
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку