Досвід "Відлуння суспільних конфліктів у психіці та поведінці дітей"
Відлуння суспільних конфліктів у психіці та поведінці дітей
Суспільні конфлікти – лихо для країни, народу. У них немає переможців і переможених, кожна сторона щось втрачає і має йти на зустріч іншій, щоб знайти спільне рішення. Дошкільнята, хоча й маленькі, як і ми, живуть у суспільстві, переймаються його проблемами, їх нестійка психіка потерпає від громадянських протистоянь і побачених на екрані трагедій. Одних це пригнічує, в інших викликає агресивні настрої. Вони імітують розстріл демонстрантів, сперечаються, «хто за кого», зчиняють бійки. Таке «вживання» дошкільнят у трагічні події на Майдані фахівці оцінюють вкрай негативно. Воно небезпечне порушенням морального розвитку, стресом, що часто перебігає у дітей непомітно, призводячи до руйнівних наслідків, навіть до суїциду. Тож ми, дорослі, маємо захистити малят.
Повністю ізолювати дитину від проблем, тримати в інформаційному вакуумі неможливо і не потрібно — вона виросте слабкою, інфантильною, безпорадною.
Як дорослі можуть убезпечити дошкільнят від негативних наслідків громадських протистоянь, читайте у статті, прикріпленій до цього повідомлення.
Публікація містить також орієнтовну пам’ятку для педагогів і батьків «Дитина і суспільні колізії», яку кожен може доповнити, урахувавши особливості своїх дітей. Пам’ятка допоможе дорослим набути необхідної душевної рівноваги, поводитись розважливо і вберегти психіку малят від небезпечних перевантажень, навчати їх життєвої мудрості та толерантності, формувати у дітей імунітет до недобрих впливів. Вона стане в пригоді батькам і педагогам не лише під час нинішньої кризи та після неї, а й у періоди інших політичних протистоянь (виборів, демонстрацій тощо).
Будь ласка, передайте це повідомлення своїм друзям, адже зараз ця пам’ятка у нашій країні особливо важлива!