Джанні Родарі. Дорога,що нікуди не вела.

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів з життям та творістю Джанні Родарі, з його твором «Дорога, що нікуди не вела»; • вдосконалювати навички чи­тання; • вчити аналізувати прочитане, оцінювати вчинки героїв; • розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву;
Перегляд файлу


Конспект уроку з літературного читання

Джанні Родарі “Дорога,що нікуди не вела”

 ІІ семестр - (за підручником О. Я. Савченко)

 

                                                                                                                   

Мета: ознайомити учнів з життям та творічтю Джанні Родарі, з його твором «Дорога, що нікуди не вела»;

  • вдосконалювати навички чи­тання;
  • вчити аналізувати прочитане, оцінювати вчинки героїв;
  • розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву;

 

 формування предметних компетентностей:

  • ознайомити учнів з літературною казкою, її автором;
  • розширити знання про особливості структурних компонентів казки;
  • формувати вміння аналізувати вчинки персонажів твору;

      -    вчити переказувати текст за словами;

  • удосконалювати навички свідомого виразного читання;
  • розвивати навички критичного мислення, уяву, увагу, пам’ять;
  • виховувати у дітей доброту, милосердя, допитливість.

формування ключових компетентностей:

  • уміння вчитися: уміти висловлювати оцінні судження, моделювати і прогнозувати в межах певного завдання, виконувати завдання за інструкцією, переключатися з одного виду роботи на інший;
  • комунікативної: уміти висловлювати свої думки , спілкуватися під час виконання завдань;
  • інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію;
  • здоров’язбережувальної: уміти правильно сидіти за партою;
  • соціально-громадянської: навички співпраці та культури командної роботи; 
  • загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на уроці.

Тип уроку: урок формування компетентностей.

Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація до уроку, Lego (6 ціглинок)

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Психологічний настрій.

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА.  Фонетична зарядка

Робота над скоромовкою. Читацька розминка

Діти читають хором.

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Обґрунтування навчання.

1. Актуалізація опорних знань учнів:

Хвилинка фантазії. Вправа «Сторітеллінг»

(звучить мелодія https://www.youtube.com/watch?v=ho_J2kd_KAg )

- Візьміть кубики Lego, можна замінити губками для миття посуду. Побудуйте невиличку дорогу. Закрийте очі і уявіть собі,куди вас веде ця дорога. Можливо ви їдите на море,можливо потрапляєте додому,а можливо- в нікуди. Ви ще не знаєте куди ви мрієте попасти

- Який настрій вас супроводжував? (діти зображують свій настрій).

 

 

- Сьогодні ми познайомимося з героєм казки, перед яким теж було питання «Що це за дорога в нікуди»?

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 

  1. “Асоціативний кущ”

Діти,хто з Вас знає,яка це країна?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Ця країна славиться не тільки піцею, Колізеєм, а ще є Батьківщиною талановитого письменника – казкаря, учителя початкових класів Джанні Родарі.

А хто ж він такий? Давайте познайомимось швидше)

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Біографія.

2. Гра «Так чи Ні» ( за кубіками Lego)

- Письменник народився в Італії?

  - Найбільшої популярності він отримав завдяки мультфільмам?

- Чи дійсно він у дитинстві часто хворів?

-Чи любив Джанні Родарі малювати?

- Чи міг грати письменник на скрипці?

 

3. Фізкультхвилинка                                                                                              

4. Опрацювання казки Джанні Родарі

«Дорога,  що нікуди не вела»

1) Читання казки (аудіо запис).

https://www.youtube.com/watch?v=0JHLlc6i-SA

 

Чи сподобалася вам казка, чим саме?                                               

— Які почуття вона у вас викликала?                                            

— Над чим примусила замислитись?

 

 

 

2) Словникова робота.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Читання тексту учнями «Читання з другом».

-Читання з другом та складання діалогу «Інтерв’ю з героєм!» -2-3 питання.

4) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

— Де розходилися ці  три дороги?

— Куди ж вела кожна з них?

— Яка дорога найбільше цікавила Мартіно?

— Чому люди прозвали його Вперта Голова?

— Як він до цього ставився?

— Коли Мартіно попрямував таємничою дорогою?

— Знайдіть та прочитайте її опис.

— Які слова свідчать про те, що дорога була нелегкою?

— Про що він розмірковував, побачивши пса?

— Куди його привів пес?

— Яким перед ним постав палац?

— Як зустріла його прекрасна сеньйора?

— Яка розмова відбулася між ними?

— Що подарувала йому сеньйора?

— Про кого він думав, вибираючи речі?

— Як зустріли його односельці?

— Чи повірили в його розповідь?

— Чому інші мешканці села поверталися ні з чим?

5) Робота в парах.

— Визначте головну думку казки.

— Спробуйте дібрати свій заголовок.

6) Вправа «Займи позицію».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Який твір читали на уроці?

— Чого він нас навчає?

— Хто автор цього твору?

 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Розгадати кросворд

 

https://childdevelop.com.ua/html/temp/521518/CR236B46C1C.pdf

1

 

docx
Додано
23 травня 2023
Переглядів
231
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку