Елементи STEM -освіти на уроках математики в 3 класі на тему: Знайомимось із послідовним множенням і діленням.
Тема: Знайомимось із послідовним множенням і діленням.
Мета: формувати обчислювальні навички табличного множення та ділення;
- закріпити знання табличних результатів множення і ділення;
- дослідити залежність значення добутку від зміни одного множника;
- познайомити з прийомом послідовного множення; узагальнити спосіб відтворення табличних результатів на підставі послідовного множення
Тема: Знайомимось із послідовним множенням і діленням.
Мета: формувати обчислювальні навички табличного множення та ділення;
- закріпити знання табличних результатів множення і ділення;
- дослідити залежність значення добутку від зміни одного множника;
- познайомити з прийомом послідовного множення; узагальнити спосіб відтворення табличних результатів на підставі послідовного множення.
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави під час
письма і читання, здатність організовувати своє робоче місце; виконувати
розумові операції й практичні дії; працювати самостійно, оцінювати свою
роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, уміння говорити чітко,
висловлювати власну думку;
Обладнання: телефон, ноутбук, цеглинки Lego, картки з завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Психологічне налаштування.
Сьогодні будем працювати з LEGO.
Вітаючись, учні піднімають цеглинку відповідного кольору.
- Доброго ранку, небо голубе! (блакитна цеглинка)
- Доброго ранку, сонце золоте ! (жовта цеглинка)
- Доброго ранку квітучій землі! (зелена...)
- Доброго ранку родючій землі! (синя...)
- Доброго ранку вам і тобі! (помаранчева...)
- Доброго ранку тобі і мені ! (червона...)
II. Актуалізація знань учнів.
Усний рахунок
45 |
40 |
2 |
3 |
12 |
49 |
н |
л |
е |
і |
Д |
я |
Гра «Шифрувальник». Розв’яжи та склади слово.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Назвіть дії першого (другого) ступеня.
- У якому порядку виконуються дії у виразі без дужок, якщо він містить лише дії першого ступеня? лише дії другого ступеня? якщо цей вираз містить дії і першого, і другого ступенів?
- У якому порядку виконуються дії у виразі з дужками?
- То якою буде тема нашого сьогоднішнього уроку?
IV. Тренувальні вправи
https://learningapps.org/10884464
https://www.youtube.com/watch?v=mn0nEAfhE9U
https://pidruchnyk.com.ua/1512-matematyka-3-klas-skvorcova.html
Відгадайте ребус. За допомогою цеглинок Lego складіть відповідь.
(Два)
V. Підсумок уроку
- Про що цікаве ви дізнались сьогодні на уроці? Що зрозуміли? Чого навчилися?
- Чи будуть ці знання й уміння вам корисними в практичних ситуаціях?
- Розкажіть про результати власних навчальних досягнень, починаючи речення словами:
- «Я знаю…»;
- «Я вмію…»;
- «Мені ще треба попрацювати над…»;
- «Мені цікаво…»
Оцініть свою роботу на уроці за допомогою цеглинок Lego.
VІ. Домашнє завдання
Розв’яжи задачу.
У парку розваг на кожній із трьох веж розважаються по 8 дітей, а на кожному з пʼяти батутів стрибають по 9 дітей. На скільки більше дітей стрибає на батутах, ніж розважається на вежах?
• Зміни запитання задачі так, щоб у її розвʼязанні останньою була дія додавання.
Джерела: