Василь Сухомлинський, видатний педагог, публіцист і письменник, залишив нам, вчителям, безцінну творчу спадщину. На його творах виросло не одне молоде покоління. Для вчителів він є взірцем для наслідування, бездонним джерелом людяності, добра, любові.
Що було найголовніше в моєму житті?
Без вагань відповідаю: любов до дітей.
В.О. Сухомлинський
Неможливо бути вчителем і не любити дітей . Кожного разу заходячи в клас уважно придивляюся до кожного учня, намагаюся знайти позитивні риси . Розумію, що від уміння вчителя своєчасно їх помітити, допомогти дитині відчути впевненість у своїх силах, надати своєчасну підтримку, створити сприятливі умови, щоб дитина відчула свою неповторність, свій талант залежить майбутнє життя дитини , її навчання, її успіхи. Пошук нової системи спілкування та співпраці з учнями, альтернативної структури уроків, яка відповідала б особливостям дітей й задовольняла їх потреби , формувала життєві компетентності .
Як дороговказом у своїй роботі керуюся практичними здобутками
В. Сухомлинського. Вважаю, що початкова школа має бути школою мислення, фундаментом творчих і розумових сил учнів . Дитина тут має бути передусім мислячим активним здобувачем знань, допитливим шукачем істини, мандрівником у світ пізнання. Василь Сухомлинський писав: «Турбота про здоров’я це найважливіша праця вихователя. Від життєдіяльності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя,світогляд, розумовий розвиток, міцність знань ,віра у власні сили...» Здоров'я людини-це найбільша цінність суспільства, найперша необхідна умова успішного розвитку, навчання, праці, добробуту, створення сім'ї. Тому намагаюся створювати такі умови для навчання дітей у школі, щоб не було місця стресовим ситуаціям, раціонально організований повноцінний руховий режим. Намагаюся зробити все, що залежить від вчителя для створення сприятливого мікроклімату.
Людмила Литвинчук
Класний керівник 3-А класу