Тема: Ескізний проект одноквартирного житлового будинку в ПК ArchiCAD
Мета:
Навчальна: повторити та закріпити досягнення учнів за попередніми темами; уточнити та поглибити попередньо засвоєні знання, закріпити навики виконання креслення індивідуального житлового будинку та навчитися виконувати ескізний проект одноквартирного житлового будинку в ПК ArchiCAD;
Розвивальна: розвивати аналітичне мислення, професійні навички, тренувати увагу, пам'ять;
Виховна: виховувати професійну культуру, уважність, старанність, вміння зосереджуватися, приймати самостійно конструктивні рішення.
Тип уроку: урок узагальнення і удосконалення нових знань, умінь.
Обладнання: плазмова панель, проектор, ноутбуки, папір, олівець, лінійка, роздатковий матеріал, картки-завдання
Літературні джерела:
Структура уроку:
Хід уроку:
Привітання з учнями, їх облік, організація робочого місця, оголошення теми і мети уроку.
Коротко назвати основні вимого щодо роботи на уроці, види робіт, які будуть запропоновані учням, та обладнання для результативного виконання завдання.
2. Актуалізація знань.
Перевірка знань за темою: «Основи будівельного креслення».
2.1. Інтерактивна вправа «Мікрофон» (викладач задає учням питання на які вони мають швидко відповісти в уявний мікрофон):
Очікувана відповідь:
Найменування |
Масштаби зображення |
|
Основний |
Допустимий при насиченому зображенні |
|
Плани поверхів,розрізи, фасади |
1:100, 1:200, 1:400,1:500 |
1:50 |
Плани дахів, підлоги, технічних поверхів |
1:500, 1:800, 1:1000 |
1:200 |
Вузли |
1:10, 1:20 |
1:5 |
Очікувана відповідь: 45°
Очікувана відповідь: Внутрішні розмірні лінії (у габаритах плану) визначають: прив’язку внутрішніх стін та перегородок до координаційних осей; товщину стін і перегородок; прив’язку віконних та дверних прорізів до несучих стін і перегородок; відстань між перегородками. Зовнішні розміри (за габаритами плану) здебільшого розміщують знизу і зліва, але в разі необхідності можна розміщувати зі всіх сторін плану.
Очікувана відповідь: Зовнішні розміри складаються з трьох ланцюжків: перший - розміри між віконними, дверними прорізами і простінками та прив’язка простінків до координаційних осей; другий - відстань між координаційними осями з прив’язкою крайніх осей до зовнішніх граней стін; третій - відстань між крайніми координаційними осями
Очікувана відповідь: 10 мм, 7мм
Очікувана відповідь: 6-12 мм
Очікувана відповідь: на розрізах та планах, одиниці виміру – м.
Очікувана відповідь: стіни, перекриття, покриття, фундаменти, сходи, дах.
Очікувана відповідь: стрічкові, стопчасті, плитні
Очікувана відповідь: конструктивний елемент, який поділяє внутрішній простір на поверхи. Перекриття може бути підвальне, горищне, міжповерхове
Очікувана відповідь: площадка, тятива, сходинка, підсходинка, поручень, перила
Очікувана відповідь: План - це зображення розрізу будівлі, отримане при його розтині уявною горизонтальною площиною, розташованою в межах дверних та віконних прорізів кожного поверху (700-800мм від рівня підлоги), і спроекційоване на горизонтальну площину проекцій.
Очікувана відповідь: Розрізом називають зображення будівлі, уявно розрізаної вертикальною січною площиною, - видалена частина, що знаходиться між оком глядача і січною площиною та спроекційована на фронтальну чи профільну площину проекцій.
Розріз називають поперечним, якщо вертикальна січна площина перпендикулярна до поздовжніх несучих стін, якщо вертикальна січна площина паралельна поздовжнім несучим стінам будинку, розріз називають поздовжнім.
Очікувана відповідь: підлога першого поверху
Очікувана відповідь: висотні позначки, ланцюжок горизонтальних і вертикальних розмірів.
Очікувана відповідь: Фасади - ортогональні проекції будинку на вертикальну площину - зовнішній вигляд будинку.
2.2. А зараз, відповідно до своїх можливостей, кожен учень обирає диференційовану карту-завдання, а саме: зелені – середнього рівня, голубі - достатнього та рожеві – високого рівня знань.
Картка-завдання №1 Учня__________________________________________________ Групи___________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________
|
Картка-завдання №2 Учня__________________________________________________ Групи___________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________ __________________________________________________________________
__________________________________________________________________ __________________________________________________________________
|
Картка-завдання №3 Учня__________________________________________________ Групи___________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
4. Закріплення знань, формування вмінь і навичок
1. Підготовлюємо сторінку для роботи в ПК ARCHICAD
2. Задаємо координаційну сітку
3.Задаємо конструкцію зовнішніх та внутрішніх стін, користуючись параметрами «Стена». Вибираємо товщину, прив’язку та матеріал стін.
4. Внутрішня стіна матиме центральну прив’язку та товщину – 250 мм
5. Для вибору дверей користуємося параметрами дверей по замовчуванню, вибираючи конструкції з бібліотеки програми
5. Згідно проекту, передбачено арку шириною 2500мм.
6. Задаємо віконні отвори в зовнішніх стінах, використовуючи «параметри вікна» і розміщуємо вікна згідно проекту.
7. В проекті передбачений ганок з опорою у вигляді колони 600х600мм.
8. Задаємось конструкцією підлоги та перекриття.
9. Остаточним конструктивним елементом будівлі буде дах, який виконуємо за «параметрами криши»
10. Особливістю ARCHICAD є те, виконавши лише ескізний план можна елементарно побудувати фасад, розіз та виконати 3Д модель будинку.
Для цього відкриваємо закладку «Документирование», видираємо «Розріз» і показуємо як ми хочемо бачити розріз.
11. Скориставшися навігацією, вікдриваємо закладку Фасади, і вибирам зображення фасаду.
12. Для того, що вивести 3д модель будинку, необхідно натиснути F3.
5. Підведення підсумків.
Обговорення учнівських робіт. Учні по черзі демонструють свої роботи.
Коментарі викладача діяльності учнів.
6. Інструктаж домашнього завдання
Учням пропонуються виконати побудову фасаду, для подальшого порівняння робіт вручну та за допомогою КП ARCHICAD.
Заключне слово викладача.