29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

Етнічна меншина Громадянська освіта

Про матеріал
Додаток до уроку Громадянська освіти практичне заняття до теми "Етнічна меншина "
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Етнічна меншина. Вчитель : Франовська Юлія Юріївна

Номер слайду 2

Що таке етнічні меншини? ЕТНІ́ЧНІ МЕНШИ́НИ – різновид людської спільноти, група населення певної держави, що має спільні походження (дійсне чи уявне), культурні або фізичні характеристики, систему поглядів і зразків поведінки.

Номер слайду 3

Поряд з терміном «етнічна меншина» часто використовують термін «національна меншина». В Законі України «Про національні меншини» (прийнятому 25 червня 1992 р.) зазначено, що до національних меншин належать групи громадян України, які не є українцями за походженням, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою.

Номер слайду 4

На жаль, у міжнародному праві єдиного поняття етнічної меншини досі не вироблено. В різних країнах його вживають у різних значеннях.

Номер слайду 5

У деяких країнах під етнічними меншинами розуміють усі народи, крім найчисленнішого, в інших — лише іммігрантські групи на відміну від корінних етносів. У деяких мусульманських державах під національними меншинами розуміють усіх, хто не сповідує державну релігію.

Номер слайду 6

Види меншин. Расові або етнічні меншини. Гендерні та сексуальні меншини. Вікові меншини. Меншини людей з вадами здоров'я

Номер слайду 7

Згідно з типологією Ф. Гекманна, меншини виокремлюють за 3-ма базовими ознаками: походженням (шляхи формування), структурно-соціональним становищем у суспільстві, політичними орієнтаціями. Вони можуть бути 5-ти типів: національними, регіональними, емігрантними, колоніальними, нові національні меншини.

Номер слайду 8

Вимоги всіх національних меншин здебільшого зосереджуються навколо задоволення національно-культурних потреб — матеріального забезпечення розвитку національних культур, у тому числі функціонування національної преси та культурно-освітніх закладів.

Номер слайду 9

Базові ознаки етнічних меншин– спільні походження, мова, релігія, культура, ціннісні орієнтації, почуття й поведінка у довкіллі, що формують сфери духовного життя та психологічна сутність людей і виявляються у їхній взаємодії.

Номер слайду 10

Дякую за увагу!

pptx
Додано
19 січня
Переглядів
251
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку