Фаринич Лідія Миколаївна. Конспект уроку з української мови " Письмо великої букви Ю, складів і слів з нею. Письмо речень. Диктант обернених складів."

Про матеріал
Фаринич Лідія Миколаївна, вчитель початкових класія філії "Казарнянська ЗШ І - ІІІ ст.,Знам янського району, Кіровоградської області. .В коспекті уроку застосувала сучасні, інноваційні технології, для вивчення правильного письма букви Ю, правила написання власних назв, закріплення навичок списування з друкованого тексту, письма під диктовку.
Перегляд файлу

        Тема. Письмо великої букви Ю, складів і слів з нею. Письмо

              речень. Диктант обернених складів.

  Мета: Вчити писати велику букву Ю, поєднувати її  з іншими буква-

ми;   повторити правила написання слів з  великої букви;      удосконалювати вміння робити звуко – буквений   аналіз слів, списувати з друкованого тексту;  збагачувати словниковий запас учнів, розвивати фонематичний  слух, пам’ ять , образне   мислення та мовлення; вчити дітей дотримуватися  норм каліграфічного письма; виховувати любов та повагу до рідних, бережливе ставлення до природи.

  Обладнання: ноутбук, проектор, відеопрезентація, картки з буквами, ілюстрації.

 

 

                                       Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

    Дзвоник знову дав сигнал,                

    Працювати час настав То ж часу не гаймо,

    Працювати починаймо!

ІІ.  Актуалізація  опорних знань.

   1.  Гра «Мікрофон»

 -  Яким повинен бути урок?

 -   Якими мають бути учні?

  2. Настрій ( показуємо смайликами).

  3. Робота над  повторенням вивченого матеріалу.

   - Які звуки вивчили?

   - Назвіть голосні звуки.

   - В чому особливість букви і?

    - Чим особлива буква  ь ?

    - Який секрет ховається в букві  ї ?

     - Що вивчили про букву  Я ?

     - У яких позиціях буква  я позначає 2 звуки?

    -  Коли буква я позначає 1 звук?

   4. Повторення правил під час письма,правильна посадки під час письма,          (плакат).

    - Отже, сядьте  ви рівненько,

      Та послухайте гарненько.

      Час не гайте ви дарма

      Приготуйтесь до письма.

    5. Письмо вивчених букв.(Каліграфічна хвилинка в зошиті).

      - Запишемо особливі букви: і, ь, ї, я,ю, яр, яч, яс, ня, ся, ля, Яся.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  • Відгадайте, яку букву будемо вивчати?
  • А допоможе вам у цьому ім я хлопчика
  • На яку букву воно починається, таку букву і вивчатимемо.
  1. Робота над віршиком.

Юрчик в ліс іде із татом,

Щоб звірят погодувати.

Вдячні всі звірята

Юрчику і тату.

То ж вивчаєм букву … Ю

І твою , і мою.

Виховна бесіда про природу.

    2.Порівняння друкованої і писаної  ю.

    3. Показ і пояснення вчителя, як писати велику букву ю,рахунок кількості елементів.

   4. Перегляд відеопрезентації

    4.Письмо в повітрі під лічбу.

    5. Ліплення букви ю з пластиліну. (Рідкого).

А. Викладання букви  ю ниточкою.

    6. Письмо букви  однієї букви  ю.

    7. Письмо трьох букв  ю.

     8. Зіставлення з прописом.

     9. Аналіз помилок.( Яка найкраща?, Яка найгірша?, Що не вдалося?, На що  треба звернути увагу?)

     10. Письмо під  лічбу.

     V. Фізхвилинка.

       11.      Письмо у прописі.

       VI. Закріплення вивченого матеріалу.

      12. Робота у групах.

І група

Обвести слова, у яких буква ю позначає 2 звуки.

ІІ група

Обвести слова, у яких буква ю пом’якшує приголосні і позначає 1 звук.

(Юля, Люба, сюди, стою, Юра, мию, юшка, людина,

ключ, капелюх, тюлень, сіють).

13. Засвоєння правила написання з великої букви імен хлопчиків і дівчаток, назв річок, назв міст.

 

 

Чоловічі імена на Ю                                                   Жіночі імена на Ю

                                Юліан                                                                           Юлія

                                Юрій                                                                             Юстина

                                Юхим                                                                           Юліана

 Юрмала – місто в Латвії.

Юкон – річка в Північній Америці.

14.      Вивчення скоромовки.

                 Юрко рибу ловить ловко.

            Юля мовить скоромовку.

15. Звуковий аналіз слів  Юрко,Юлія.

16. Диктант обернених складів.

(юс, юл, юр, юк, юн, юг, юд, юх, юб).

 «Конкурс красунь»

Взємоперевірка: діти обмінюються зошитами, обводять найкращий склад.

17.     Робота в парах.

Підібрати до друкованих букв писані.

18. Робота з лєго.

 

VII. Підсумок уроку.

Щоденні 5.   Письмо для себе.

Робота у щоденнику вражень.

  • Намалюйте, що зацікавило вас на уроці.

Дякую всім,хто працював,

В зошиті гарно писав,

На всі запитання відповідав

Знання нові хапав.

docx
Додано
7 березня 2019
Переглядів
946
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку