Українська мова.Читання.
Тема. Відпочинок у Буковелі.
Звук [л], [л’], буква Л л.
Мета: вчити учнiв правильно вимовляти звуки [л], [л’], позначати їх літерами Л, л («ел»); закріплювати вміння розрізняти функціональне значення звука і букви, виробляти навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати фонематичний слух, естетичні смаки, збагачувати словниковий запас; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: піраміди слів, предметні малюнки та звукові складові моделі до них,
фішки; макет сонечка, малюнки до загадок, зошити, плакат «Правильно сиди під час письма».
Тип уроку: урок комплексного застосування знань,умінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Встаньте, діти, всі рівненько.
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Дзвоник дав сигнал – пора.
Починаєм, дітвора.
II. Повторення вивченого матеріалу)
(Актуалізація н
-
Повторення вивчених букв і звуків.
Читання пірамід
о во во на
у ву но ва
и ви во ни
а ва ни ва
і ві вов на
-
Відгадування загадок, поєднання загадок зі звуко-складовими моделями (с.71)
III. Мотивація навчальної діяльності.
-
Вивчення скоромовки.
Лис ласкає лисеня,
А лосиха – лосеня,
Лев ласкаво лапою
Левенятко ляпає .
-
Виділення звукі в [л], [л’] зі скоромовки.
- Які звуки найчастіше зустрічалися в цьому вірші ? [л], [л’]
- Назвіть слова з цими звуками.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
Отже, ви здогадались, що сьогодні на уроці ви вивчатимете звуки [л], [л’], навчитеся друкувати букву, яка їх позначає на письмі. На вас чекають цікаві завдання, ігри.
V. Ознайомлення з новим звуком.
-
Артикуляція звуків [л], [л’], віднесення їх до приголосних.
Під час вимови звука [л] кінчик язика піднімається і впирається у верхні передні зуби. Струмінь повітря проходить через рот по боках язика, між язиком і щокою. Голосові зв’язки напружені та утворюють голос. Тому звук [л] приголосний дзвінкий. Він має м’яку пару – звук [л], а глухої пари він не має. Місце звука [л] серед приголосних.
-
Чистомовка
Ла-ла-ла - квіточка мала,
Ло-ло-ло - їдемо в село,
Лу-лу-лу - лі лію поллю,
Ли-ли-ли - квіти полили.
-
Гра «Утвори слово зі звуків і вкажи місце звука у слові»
[л’іс], [с’іл], [лос’], [слон],
= o - = o = - o = - - o -
Викладіть модель слова, яке означає назву тварини
лось
Де живуть?
слон
-
Гра «Упіймай звук»
Коли ви чуєте в вірші звук [л], [л] – хлопайте у долоні
Лось і лосенятко з ним,
Ліс для лосів - рідний дім.
Літо в ліс гукнуло осінь,
Лист летить на спини лосям
- Про кого йшлося у вірші? (про лосів)
- А що для лосів рідний дім? (ліс)
- А що летить на спину лосям? (лист)
Фізкультхвилинка
VI. Робота за Букварем.
-
Бесіда за змістом малюнка.
- Кого вы бачите на малюнку?
- Що роблять діти?
- Діти, хто здогадався де відпочивають діти? (У горах).
- Хто знає назву? (Укр.Карпати).
- Де знаходяться (Показати на карті).
- Це чудове місто у ірзні пори року. Гарні краевиди. Прекрасне місце для відпочинку в різні пори року.
- Зараз яка пора року закінчується?
- Незабаром прийде….
-
Показ слайдів
- природа Карпат.
- відпочинок у Буковелі.
-
Розбір схем слів
-
Складання речення за схемою
Діти відпочивають у горах.
-
Написання друкованої літери.
Послухайте ще один вірш:
Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Заздрить білка в лісі лису
Лис лисички ніс із лісу.
- Про кого йдеться у вірші?
- А про які лисички говориться?
Фізкультхвилинка для очей
Продовження
VII. Робота за Букварем.
-
Читання складів хором, ланцюжком.
-
Читання слів ланцюжком.
З’ясування значень слів.
-
Читання тексту «У Буковелі».
VIII Підсумок уроку.
-
Гра « Мікрофон по колу».
- З якими звуками познайомилися?
- Які це звуки?
- Якою літерою позначають звуки?
- Яка це літера?
-
Пофантазуймо! «Л-гра»
- Ким ти хочеш бути?
- Яке ім’я ти собі обрав би?
- Яких звірів ти завів би?
- Що ти їв би?
- Куди їздив відпочивати? (До Буковелю).
-
А тепер прикрасимо наше дерево.
Багато відповідали – помаранчевий
Робили помилки – жовтий
Не відповідали - зелений
-
За що подякуємо нашому уроку?
Працювали всі старанно
I почули у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти - просто молодці!