Про матеріал
Філософія науки як система знання, що опирається на дві складові – філософію і науку. Філософія як особлива форма пізнання світу, яка виробляє систему знань про найбільш загальні характеристики і фундаментальні принципи реальності, буття людини, про ставлення її до світу. Наука як форма людської діяльності, спрямована на пізнання і перетворення об’єктивної дійсності.
Наука як сфера дослідницької діяльності, спрямована на виробництво нових знань про природу, суспільство і мислення. Наука як форма суспільної свідомості та духовної діяльності, яка націлена на виробництво знань про природу, суспільство, людину, Філософія науки як галузь гуманітарного, філософського знання, яка розглядає загальні закономірності та тенденції наукового пізнання в історичному і соціокультурному контексті. Філософія науки як розділ філософії, предметом якого є цілісний і ціннісний розгляд науки як специфічної сфери людської діяльності в усіх її проявах. Філософія науки як інтегративне знання, яке націлене як на розвиток самої філософії, так і на узагальнення досліджень науково-пізнавальних процесів, на вивчення структури наукового знання, засобів і методів наукового пізнання, способів формування наукового світогляду.
Завдання філософії науки: формування онтологічних основ науки; формування гносеологічної бази наукової діяльності; розробка логічних і методологічних основ науки; створення моделі наукової
раціональності; розкриття проблем наукової творчості; розкриття можливостей використання системного підходу в науковій роботі; аналіз мови науки; розробка класифікації наук; обгрунтування парадигмальної моделі наукового знання, науково-дослідної програми, проблеми тематичного аналізу науки.