Форми та методи проведення тижня дитячої та юнацької книги спрямовані на глибоке і різностороннє розкриття тієї чи іншої теми для користувачів, об’єднаних спільними читацькими інтересами, віковими, психологічними особливостями.
Бібліотекар. Магдалинівська філія. Білан Т. А. Форми та методи проведення тижня дитячої та юнацької книги
Номер слайду 2
Форми та методи проведення тижня дитячої та юнацької книги спрямовані на глибоке і різностороннє розкриття тієї чи іншої теми для користувачів, об’єднаних спільними читацькими інтересами, віковими, психологічними особливостями.
Номер слайду 3
В проведені тижня дитячої книги виділяються наступні заходи читацького розвитку: Бесіда про прочитані книги Обговорення книг Голосні читання Літературні та коментовані читання Презентація книги Читацька конференція П’ять хвилин з мистецтвом
Номер слайду 4
Бесіда про прочитані книгиЇхня мета — виявлення рівня читацького розвитку користувачів , виявлення думок читачів про дані твори та їхніх авторів, проведення порівняння з іншими творами того ж автора: виявлення станів і потреб читачів (на прикладі книги, що обговорюється; виявлення думок щодо прочитаного).
Номер слайду 5
Голосні читання. Поширена технологія спілкування бібліотекаря з читачами молодшого шкільного віку. Голосне читання має закріплюватись бесідою.
Номер слайду 6
Обговорення книг. Це вільна дискусія, предметом якої є обговорення книги, колективний роздум, в якому користувачі беруть участь добровільно, з різним ступенем активності та ініціативи, сприяє виробленню вмінь і навичок критичного мислення, самостійної роботи над книгою.
Номер слайду 7
Літературні ігри Це вікторини, літературні подорожі, конкурси уважних та начитаних, конкурси бібліографічних ерудитів, літературні аукціони, вернісажі літературних героїв та ін.
Номер слайду 8
Літературний вечір Літературний вечір Дає можливість підвести підсумки діяльності учнів, розкрити творчість школярів, учасників літературних гуртків і об'єднань.
Номер слайду 9
Книжкова виставка Це комплекс спеціально відібраних книг, розставлених таким чином, щоб привернути увагу користувачів, зацікавити його та задовольнити існуючий інтерес або його інформаційні потреби. Виставка повинна мати високий рівень інформативності, новизни, демонструвати художній смак її організаторів. Книжкові виставки за видами поділяються на :· виставки нових надходжень;· тематичні виставки.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Читацька конференція. Присвячується певній проблемі та проводиться з учнями старших класів. Її мета - виховання у школярів уміння аналізувати прочитане та висловлювати власні думки. Основні вимоги до підготовки та проведення конференції: актуальність і глибина розкриття проблеми, її значущість для даної аудиторії, новизна матеріалів, необхідний мінімум екземплярності документів у фонді бібліотеки.
Номер слайду 12
Бібліотечний урок –– це урок, орієнтований на формування в учнів уміння самостійно здобувати знання, здійснювати пошук додаткової інформації, використовуючи бібліотечно-бібліографічні знання та навички.
Номер слайду 13
Наприкінці ХХ ст. фахівці бібліотечної справи відчули необхідність змін в організації спілкування з учнівською, молодіжною аудиторією і почали приділяти особливу увагу оновленню методики популяризації книги, урізноманітнюючи її. Певні нововведення з’явилися в оформленні та атрибутиці усних наочних форм рекомендації літератури, створенні невимушеної обстановки у спілкуванні. „Народилися” нетрадиційні форми популяризації книги в юнацькій аудиторії. Такими є: презентації книг, книжкові та літературні аукціони, літературно-художні вернісажі, театралізовані вікторини, хроноскопи, поетичні альбоми, літературний диліжанс, прес-діалог, п’ять хвилин з мистецтвом, ерудит-лото тощо.
Номер слайду 14
Гра з дітьми. В цьому віці на перший план виходять ігри творчі, сюжетно-рольові, які потребують від них ініціативи, активного мислення. Найкращим видом гри для них буде гра-змагання під час якої вони зможуть реалізувати свої особисті якості.
Номер слайду 15
Книга у всі віки була, є і буде духовним скарбом нації, джерелом її немеркнучої історії.