Урок з теми «Формула коренів квадратного рівняння» за методикою перевернутого навчання.
Мета:
Тема. Формула коренів квадратного рівняння
Мета:
Тип уроку: засвоєння знань і умінь з теми
Обладнання: презентація, таблиця, роздатковий матеріал,
Ми навчаємось для того, щоб удосконалювати себе.
Конфуцій
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Доброго дня , шановні учні . Готуючись до уроку ви самостійно опрацювали тему «Формула коренів квадратного рівняння», працюючи за методикою перевернутого навчання.
На моєму сайті ви мали можливість переглянути презентацію з даної теми .
Презентація містила теоретичний матеріал, а також завдання практичної частини.
Як ви вважаєте яка мета нашого уроку? «Асоціативний кущ»
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Виконайте самоперевірку домашнього завдання та відшукайте девіз нашого уроку.
п.19 №635(парні),№639
№635 (парні)
навчаємось: 9 і -8; того : - 2,5 і 3 ; щоб: ми: -13 і 1; для: -0,5 і 4; удосконалювати: -1 і 2; себе: -4- і -4+
№639
філософ: коренів немає;Конфуцій:9 і 3; давньокитайський: (-2+)/2 і (-2-)/2
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Усне опитування .Тест –контроль створений на платформі learningapps.org за посиланням https://learningapps.org/display?v=prvmob0hn18
ІV. Засвоєння знань (середній рівень)
Міні проекти 1 група “Квадратні рівняння в Давньому Вавілоні”
Пропоную перевірити ,ви засвоїли алгоритм розв’язування квадратного рівняння
(два учні біля дошки розв’язування квадратного рівняння через формулу Д і Д1)
Розв’яжіть рівняння: 3- 2х – 16 = 0.
Розв’язання
І спосіб .Для даного рівняння а= 3, в= -2, с= -16.
Дискримінант рівняння Д= – 4ас= - 43 ( -16) = 4 + 192 = 196.
Отже, = = = - 2, = = = 2.
Відповідь: -2; 2.
ІІ спосіб .Для даного рівняння а= 3, в= -2,к =-1 с= -16.
Дискримінант рівняння Д1= –ас= - 3 ( -16) = 1 + 48 = 49
Отже, = = = - 2, = = = 2.
Відповідь: -2; 2.
Висновок: якщо другий коефіцієнта в=2к, то можна скористатися формулою Д або Д1
Самостійна робота
V. Засвоєння знань (достатній рівень)
Термін «дискримінант» походить від латинського слова discriminare, що означає «розрізняти», «розділяти».
Математичний тренажер «Вкажи кількість коренів рівняння»
№664 « Мозговий штурм» (за технологією «Критичного мислення»)
Діти пропонують відповіді на питання : «При яких значеннях b має єдиний корінь рівняння?»
Після обговорення учні самостійно розв’язують вправу, а один учень на зворотному боці дошки. Після чого виконується самоперевірка.
VІ. Формування вмінь
3 група “Квадратні рівняння в Стародавньому Хорезмі”
№661 « Мозговий штурм» (за технологією «Критичного мислення»)
Діти пропонують відповіді на питання : «Які умови треба накласти ,щоб не отримати сторонні корені в рівняннях?"
Робота в групах
4 група “Квадратні рівняння в Європі”
Це корисно знати Нестандартні прийоми розв'язання квадратних рівнянь. ax2 + b x + c = 0
https://learningapps.org/display?v=pf77kswza18
Діти виконують вправу «Відшукай пару за допомогою способу коефіцієнтів»
VІІ. Рефлексія
1. Що ви дізналися сьогодні на уроці?
2. Чому навчилися?
3. Що вам сподобалося на уроці?
4. Що запам’яталося?
VІІІ. Домашнє завдання .п.19 №662;№660(4),№664(1) опрацювати п.20