Функція у=к/х, її властивості і графік

Про матеріал
закріпити знання учнів щодо означення й основних властивостей функції у=к/х та її графіка; сформувати сталі вміння застосувати набуті знання в розв'язуванні завдань базового, середнього та достатнього рівнів, зміст яких відповідає програмовим вимогам; поглибити знання учнів про сферу застосування властивостей функції (графіка функції) уявленням про графічний спосіб розв'язання рівнянь з однією змінною.
Перегляд файлу

Тема 3. Степінь з натуральним показником

Урок № 30

Тема. Степінь з натуральним показником. Одночлен

Мета: діагностика рівня набутих знань та вмінь учнів з теми.

Тип уроку: контроль знань, умінь, навичок.

Хід уроку

І. Умова тематичної контрольної роботи

 

Варіант 1

Варіант 2

№ 1. Знайдіть значення виразу:

1) 1,5 ∙ 62 – 24;

2)

1) 2,5 ∙ 25 – 72;

2)

№ 2. Виконайте дії:

1) х7x2; 2) x7 : x2; 3) (x7)2; 4)

1) х10 х2; 2) х10 : х2; 3) (х10)2; 4)

№ 3. Подайте вираз у вигляді одночлена стандартного вигляду:

1) -3a3b25а2b7; 2) (-3а2b7)3

1) -5m4п5 ∙ 4п3т4;  2) (-2т5п7)4

№ 4. Обчисліть, використовуючи властивості степеня з натуральним показником:

1) ; 2) ; 3)

1) ; 2) ; 3)

№ 5. Спростіть вираз:

1) 125a7b4(0,2a4b2)3;  

2)

1) 8х7у5 ∙ (-0,5х5у2)3;

2)

№ 6. Спростіть вираз:

1) ; 2)

1) ; 2)

 

II. Розв'язання і відповіді вправ тематичної контрольної роботи

 

Варіант 1

Варіант 2

№1. 1) 1,5 ∙ 4 ∙ 9 – 16 = 54 – 16 = 38;

2)

№1. 1) 2,5 ∙ 4 ∙ 8 – 49 = 80 – 49 = 31;

2)

№2. 1) х9; 2) х5; 3) х14; 4)х8

№2. 1) х12; 2) х8; 3) х20; 4) х4

№3. 1) -15a5b9; 2) -27a6b21

№3. 1) -20т8п8; 2) 16т20п28

№ 4. 1) ;

2) ;

3)

№ 4. 1) ;

2) ;

3)

 

Варіант 1

Варіант 2

№ 5. 1) 125a7b40,008а12b6 = а19b10,

№5 1) 8х7у5 ∙ (-0,125х15у6) = - х22у11;

2)

2)

№ 6. 1) ;

№ 6. 1) ;

2) =

     =

2) 2 ∙ (-1)3п ∙ 25 ∙ (-1)5п+10 =

    = 26 ∙ (-1)8п+10 = 64 ∙ (-1)8п+10.

 8п — парне число, тому 8п + 5 — непарне, отже,

Оскільки 8п — парне, 10 — парне, то 8п +10 — парне число, тому

(-1)8п+10 = 18п+10 = 1, отже,

64 ∙ (-1) 8п+10 = 64 ∙ 1 = 64

 

III. Підсумки уроку. Рефлексія

  • Які завдання виконано?
  • Які завдання здалися вам найважчими? Як ви думаєте, чому?
  • Умова яких завдань була незрозумілою? Як ви думаєте, чому?

 

IV. Домашнє завдання

Самостійна робота із текстом за алгоритмом свідомого сприйняття тексту (1) виділення незнайомих або незрозумілих слів; 2) виділення клю­чових слів або словосполучень; 3) робота зі словами-образами з підруч­ника, пункт «Многочлени».

1

БАБЕНКО С.П. Уроки алгебри. 7 клас  Урок №30

doc
Додано
4 січня 2020
Переглядів
598
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку