Галантний стиль — рококо (презентація).

Про матеріал
Презентація до уроку мистецтва (матеріали розроблені за підручником "Мистецтво" для 8 класу, автор - Людмила Масол).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Галантний стиль — рококо

Номер слайду 2

Після величавості, пишності й монументальності бароко наступив період легкої галантності і вишуканості рококо. Гаслом нового стилю, що вперше сформувався у Франції, стає «мистецтво як насолода», а його метою — розважати й викликати приємні емоції. Митці нового часу навмисне порушували симетрію, а улюбленою деталлю декоративної орнаментики стала стилізована мушля (від фр. rocaille), що зумовила назву стилю «рококо» і визначила найхарактерніший візерунок звивистої химерної і примхливої лінії. ГАЛА́НТНИЙ, а, е. - Вишукано чемний, люб'язний.

Номер слайду 3

Мода стилю рококо

Номер слайду 4

Новий стиль виявився насамперед в інтер’єрах світських і релігійних споруд (палаців, церков). У декорі рококо унаслідував від бароко рослинні орнаменти, золоту ліпнину. Вони доповнилися коштовним камінням, вишуканими поєднаннями світлих кольорів.

Номер слайду 5

В оздобленні інтер’єрів переважали криві лінії, заокругленість кутів. Для візуального розширення простору до стін прикріплювали великі дзеркала, щоб одне відображалося в іншому, і оформлювали рамами із золотої ліпнини. Інтер’єри прикрашали розкішними аксесуарами: статуетками, вазами, обробленими сріблом чи золотом, інкрустованими коштовними кристалами. Усі предмети в інтер’єрі мали створювати гармонію, взаємодоповнювати один одного за кольором, формою і декором.

Номер слайду 6

Прикладом рококо в архітектурі є палац Амалієнбург, розташований поблизу Мюнхена. Як на фасаді та в інтер’єрі палацу використано найхарактерніший для рококо звивистий візерунок?

Номер слайду 7

Палац Сан- Сусі (Німеччина)Як на фасаді та в інтер’єрі палацу використано найхарактерніший для рококо звивистий візерунок?

Номер слайду 8

Безтурботне життя відвідувачів світських салонів задавало загальний легковажний тон і мистецтву. Кімнату у стилі рококо прикрашав камін, покритий мармуровою плитою і заставлений прикрасами: канделябрами, годинниками, порцеляновими статуетками й іншими красивими «дрібничками». Над ним зазвичай вішали дзеркало в розкішній рамі. Мейсенська порцеляна, Німеччина. Які ознаки стилю рококо має мейсенська порцеляна?

Номер слайду 9

Для конструкції меблів рококо характерні повна відмова від симетрії і прямих ліній, «розчинення» деталей в загальній пластиці форми. Меблі стають витончено-декоративними за формою і декором. Наприклад, секретер на високих ніжках із безліччю шухляд і потайних відділень, туалетний столик із дзеркалом, комфортні канапе (диван у формі декількох з’єднаних крісел) і шезлонги, різноманітні тумбочки. Вишуканий вигляд кімнати чи зали рококо доповнювали гобелени й зразки ювелірних виробів і порцеляни.

Номер слайду 10

Сучасні інтерєри в стилі рококо

Номер слайду 11

Найпоширенішою формою живописного твору стало декоративне панно, живописне чи скульптурне, здебільшого овальної, круглої або химерно-зігнутої форми з граціозним орнаментальним ритмом. Змінилися теми й сюжети творів живопису: переважали свята й театральні вистави, міфологічні персонажі. Для мистецтва рококо характерне заглиблення у світ фантазії, пасторальних сюжетів, екзотичних казкових образів. У пейзажному жанрі домінували штучні краєвиди, призначені для побачень, танців, дозвілля. У портретах усіх персонажів зображували підкреслено усміхненими й люб’язними. Жан-Оноре Фрагонар. Гойдалка. Франсуа Буше. Чотири Сезони: Весна

Номер слайду 12

Франсуа Буше. Портрет мадам де Помпадур. Антуан Ватто. Актори французького театру

Номер слайду 13

Джованні Баттіста Тьєполо. Розпис плафона у Вюрцбурзькій резиденціїЕтьєнн Моріс Фальконе. Зима

Номер слайду 14

Із Франції та Австрії стиль рококо дійшов і до України — до Києва, Львова та інших великих міст. Вплив стилю відчувається в елементах оздоблення відомих церковних і світських споруд Варфоломія Растреллі, інших пам’яток пізнього бароко, як, наприклад, Козелецького собору Різдва Богородиці (що поєднує також і риси класицизму). Собор Різдва Богородиці, смт. Козелець, Чернігівська обл., Україна

Номер слайду 15

Собор Різдва Богородиці (іконостас)

Номер слайду 16

Невідомий художник. Портрет С. Дараган

Номер слайду 17

В залах і салонах епохи рококо зазвичай грав невеликий струнний ансамбль зі скрипок і віол, а також клавесин. Різновидом клавесина був спінет, він мав одну клавіатуру. Із музикою для клавесина пов’язані найвищі досягнення Франсуа Куперена (1668-1733) — французького придворного органіста, клавесиніста і вчителя музики. Його клавесинним мініатюрам притаманні граціозні ритми, галантні мелодії, щедро прикрашені орнаментикою. Французький композитор-клавесиніст і придворний музикант Жан-Філіпп Рамо (1683-1764) написав низку опер-балетів для тогочасного театру, що зумовило театральність його програмних клавесинних п’єс, сюїт. Ян Мінс Моленар. Жінка, що грає на спінетіНевідомий художник. Франсуа Куперен. Жак Аведа. Жан Філіпп Рамо зі скрипкою

Номер слайду 18

Надзвичайного поширення в домашньому музикуванні освічених англійців набув різновид клавесина верджинал. Англійські верджиналісти створили власну композиторську школу, до якої належали Вільям Берд, Генрі Перселл та ін. В Італії клавесин називали чембало. Провідним жанром музики для клавесина стала сюїта, яка складалася з танців, контрастних за характером. Окрім основних танців (алеманда, куранта, сарабанда, жига), у сюїту включали галантний менует з поклонами й реверансами, жвавий гавот.

Номер слайду 19

Ж.-Ф. Рамо. Тамбурин

Номер слайду 20

Перевір себе. Чому стиль рококо називають галантним?Назвіть особливості архітектури стилю рококо. Як виявився стиль рококо в інтер’єрах?Назвіть основні риси рококо в образотворчому мистецтві. Схарактеризуйте творчість композиторів-клавесиністів. Які жанри домінували в їхній творчості?

Номер слайду 21

Домашнє завдання. Повторити матеріал презентації (або підручник: стор. 114-121). Виконати творче завдання на стор. 121 (варіант за вибором).

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ваган Вікторія Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Мистецтво, 8 клас, Презентації
Додано
23 липня
Переглядів
175
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку