Гальмівна система автомобіля

Про матеріал
Дана презентація призначена для вивчення, вдосконалення знань та набуття умінь і навичок у питаннях, пов’язаних з експлуатацією гальмівної системи автомобіля. Особливу увагу приділено детальному розгляду будові і принципу роботи гальмівної системи автомобіля VolkswagenTransporter T4, а також можливим несправностям та способам їх усунення. Може бути використано як матеріал для уроку Спецтехнології
Зміст слайдів
Номер слайду 1

  Гальмівна система автомобіля Volkswagen Transporter T4

Номер слайду 2

Історія автомобіля Volkswagen Transporter Існують такі покоління VW Transporter: Volkswagen T1 (1950—1967)Volkswagen T2 (1967—1979)Volkswagen T3 (1979—1992)Volkswagen T4 (1990—2003)Volkswagen T5 (2003—наш час)Volkswagen T6 (2015—наш час)Volkswagen Transporter — це серія мікроавтобуси, що виробляються концерном Volkswagen з 1950року і є другим цивільним автомобілем Volkswagen після VW Typ 1.

Номер слайду 3

Коротка база Представлений в 1990 році Т4 є першим Траспортером в якому було використано передньомоторне розташування двигуна. Також у Т4 з'явився передній привід і водяне охолодження двигуна. Він випускався з двома стандартними колісними базами: "коротка" (2920 мм) і "довга" (3320 мм) і з різною висотою даху. Було додано задню вісь нижнього важеля зі спіральними пружинами, які дозволили зменшити навантаження на підлогу. Довга база

Номер слайду 4

Т4 виготовлявся в п'яти типах кузова: Panel Van (без вікон позаду центральної стійки)Kombi Van або Half-Panel (з вікнами між 2 і 3 стійками) Caravelle і Multivan (з вікнами з усіх сторін) Westfalia (модифікація для кемпінгу) Do. Ka (платформа із здвоєною кабіною)

Номер слайду 5

Принцип дії гальмівної системи Гальмівна система потрібна на автомобілі для зниження його швидкості, зупинки й утримання на місці. Принцип роботи гальмівної системи розглянуто на прикладі гідравлічної робочої системи. При натисканні на педаль гальма навантаження передається до підсилювача, який створює додаткове зусилля на головному гальмівному циліндрі. Поршень головного гальмівного циліндра нагнітає рідина через трубопроводи до колісних циліндрах. При цьому збільшується тиск рідини в гальмівному приводі. Поршні колісних циліндрів переміщують гальмівні колодки до дисків (барабанів).

Номер слайду 6

Стоянкове гальмо. Механізм приводиться в дію перекладом важеля в вертикальне положення до клацання фіксатора. В результаті троси, притискають гальмівні колодки задніх коліс до барабанів, натягуються. Задні колеса блокуються, відбувається гальмування. Щоб зняти автомобіль з ручника, необхідно затиснути фіксуючу кнопку і опустити важіль вниз, у вихідне положення.

Номер слайду 7

Основні несправності та іх усунення. Ознаки основних несправностей гальмових систем:• Недостатня ефективність гальмування; • збільшення зусилля, що прикладається до педалі;• занос автомобіля; • пригальмовування коліс на ходу;• неповне розгальмовування всіх коліс;• зменшення робочого ходу педалі і;• самочинне гальмування, коли працює двигун.

Номер слайду 8

Недостатня ефективність гальмування виявляється у збільшенні гальмового шляху. Причин и поганої дії гальм: Підтікання рідини з гідравлічного привода або потрапляння в нього повітря внаслідок пошкодження деталей колісних циліндрів, гумових ущільнювачів у головному гальмовому циліндрі та гумових з'єднувальних шлангів привода; Потрапляння оливи або мастила на фрикційні накладки колодок крізь сальники маточин коліс і півосей унаслідок спрацювання їх або переповнення мастилом маточин коліс та порожнин підшипників півосей; Потрапляння на накладки гальмової рідини з колісних циліндрів. Для усунення несправності треба замінити спрацьовані або поламані деталі, промити й протерти фрикційні накладки та гальмові барабани, підтягнути з'єднання, довести до норми кількість рідини в системі та прокачати її. Потрапляння повітря в систему гідропривода спричинює зменшення зусилля натискання на педаль під час гальмування («м'яка педаль»), педаль опускається до кінця при легкому натисканні на неї.

Номер слайду 9

Щоб видалити повітря з гідравлічного привода, треба: Перевірити рівень рідини в живильному бачку головного гальмового циліндра й у разі потреби довести його до нормального; Очистити від бруду й зняти гумові захисні ковпачки клапанів випускання повітря на всіх колісних гальмових циліндрах; На клапан випускання повітря одного з коліс надіти спеціальний гумовий шланг завдовжки 350...400 мм і занурити його вільний кінець у скляну посудину з гальмовою рідиною. Відкрутити клапан випускання повітря на 1/2—3/4 оберта; Після цього помічник (роботу виконують удвох) має швидко натиснути на гальмову педаль і повільно відпускати її (при цьому рідина разом із повітрям витіснятиметься із системи через шланг у посудину). Цей процес слід повторювати доти, доки не припиниться надходження бульбашок повітря й зі шланга не почне виходити чиста рідина; Затримати педаль в натиснутому стані й щільно завернути клапан випускання повітря; Зняти шланг і надіти гумовий ковпачок; У такому самому порядку прокачати привод до гальмового механізму другого колеса цієї вітки (контуру), а потім по черзі — обох коліс іншої вітки гальмового привода. Спочатку прокачують привод до гальмових механізмів задніх коліс, а потім — передніх. Під час прокачування слід спостерігати за рівнем рідини в живильному бачку й періодично доливати її. Якщо немає шланга, прокачування можна здійснити так: натис нути на педаль гальма до відмови й затримати її в такому положенні; потім іншій особі відкрутити на півоберта клапан випускання повіт ря й спостерігати за струменем рідини, що витікає. Якщо в струмені спостерігатимуться бульбашки повітря (піна), то треба клапан закрутити, відпустити педаль і повторювати процес до повного видалення повітря, коли з гідропривода піде чиста рідина. Послідовність прокачування така сама, як зазначено вище. Для видалення повітря з порожнин вакуумного підсилювача треба повторити всі розглянуті операції прокачування, але перед цим пустивши двигун.

Номер слайду 10

• засміченням повітряного фільтра підсилювача; • заїданням корпусу клапана через розбухання діафрагми; • пошкодженням або нещільним кріпленням вакуумного шланга, що з'єднує підсилювач із випускним трубопроводом двигуна. Для усунення несправностей слід промити повітряний фільтр і закріпити вакуумний шланг. Якщо це не дасть результату, то підсилювач підлягає ремонту або заміні. Збільшення зусилля, що прикладається до педалі для ефективного гальмування, може спричинятися:

Номер слайду 11

Занос автомобіля під час гальмування може відбуватися внаслідок: Замаснення фрикційних накладок одного або двох коліс одного боку; Витікання гальмової рідини або заїдання поршня в одному з робочих гальмових циліндрів; Зменшення прохідного перерізу трубопроводів;Несправностей регулятора тиску в гідравлічному приводі задніх коліс. Для виявлення причини несправності слід оглянути всі трубопроводи гідропривода, промити й протерти деталі, що замаснилися, й, якщо треба, замінити спрацьовані деталі гальмових циліндрів і зім'яті трубопроводи, а також регулятор тиску.

Номер слайду 12

Пригальмовування коліс на ходу при відпущеній педалі гальмового привода супроводжується погіршенням накату автомобіля й підвищенням нагрівання одного або всіх гальмових барабанів (дисків). Причинами цього можуть бути: • обрив або послаблення стяжних пружин колодок; • зрив фрикційних накладок гальмівних колодок; • засмічення компенсаційних отворів або заїдання поршнів головного гальмового циліндра; • заїдання поршнів робочих гальмових циліндрів коліс; • повне вкручування поршня робочого циліндра в упорне кільце; • відсутність вільного ходу педалі гальма; • послаблення кріплення супорта переднього гальма; • неправильне регулювання стоянкового гальма (немає зазору між колодками та барабану • підвищення биття гальмового диска. У разі нагрівання всіх гальмових барабанів (дисків) треба перевірити вільний хід гальмової педалі, який має становити 1...5 мм на автомобілях При наступних плавних гальмуваннях поршні потягнуть за собою кільця, й вони пересунуться в циліндрах, що трохи зменшить хід педалі. Для скорішого відновлення нормального ходу педалі треба, рухаючись вперед зі швидкістю до ЗО км/год по сухому шосе, зробити п'ять-шість різких гальмувань, а потім — кілька різких гальмувань, рухаючись заднім ходом.

Номер слайду 13

Неповне розгальмовування всіх коліс може бути наслідком: • Несправності вакуумного підсилювача (заїдання корпусу клапана, затиснення ущільнювача кришки підсилювача або захисного ковпачка, порушення виступання регулювального болта відносно площини головного гальмового циліндра); • Засмічення компенсаційного отвору в головному циліндрі або заїдання поршня в ньому. Щоб усунути несправність, треба здійснити потрібні регулювання, замінити непридатні деталі й прокачати систему. Несправний вакуумний підсилювач підлягає заміні.

Номер слайду 14

Зменшення робочого ходу педалі («жорстка педаль») можливе внаслідок: • Засмічення компенсаційного отвору в головному циліндрі або перекриття його через розбухання внутрішньої манжети; • Неправильного регулювання положення педалі (немає зазору між манжетою та поршнем головного циліндра. Для усунення несправності треба прочистити отвір, промити й прокачати систему, замінити манжету в разі її розбухання або відрегулювати положення педалі так, щоб забезпечувався встановлений зазор між поршнем і штовхачем.

Номер слайду 15

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
Додано
22 березня 2024
Переглядів
367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку