Географічне положення гуцульського краю(група «Географи»)2021 За повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих предків»
Номер слайду 2
Гуцульщина. Гуцульщина. ГУЦУ́ЛЬЩИНА – самобутній етнографічний район в Українських Карпатах зі своєрідним господарським укладом життя, побутом, традиційною матеріальною та духовною культурою.
Номер слайду 3
Природа Гуцульщини обіймає найвищу й найбільш мальовничу частину українських Карпат.
Номер слайду 4
При чималій висоті лагідні форми гір, однак, не перешкоджають густому заселенню і хліборобству на значних висотах, тим більше, що, завдяки висуненню на південний схід і впливам чорноморського підсоння та великій масивності, температура літа тут вища від інших частин Карпат.
Номер слайду 5
Велике поширення полонин сприяє буйному розвиткові пастушого життя
Номер слайду 6
Загалом, треба сказати, ґрунтовий покрив Гуцульщини у передгір’ях — дерново-підзолисті ґрунти, в самих Карпатах — бурі лісові, щебенюваті, гірсько-лучні, цебто глинисто-піщані.
Номер слайду 7
Клімат Гуцульщини помірно континентальний з яскраво вираженою вертикальною зональністю. У передгір’ях зима малосніжна; літо тепле, весна дощова. В самих горах зима довша і сувора, а літо прохолодне. Опадів випадає 800-1100 на рік.
Номер слайду 8
Дві треті частини Гуцульщини покриті лісами. Серед різних порід дерев переважають смерека, ялина, сосна, бук, явір, ясінь, береза.
Номер слайду 9
Щодо тваринного світу, то на Гуцульщині зустрічаються 60 видів звірів: — олені, козулі, вовки, лисиці, рисі, ведмеді, видри, борсуки, зайці і т. д. А з птахів тут водяться глухарі, тетерева, рябчики, ворони, орли, дятелі та інші. Гуцульщина в усіх частинах дуже багата на рибу: в річках Гуцульщини водяться: форелі, харіуси, потруги, яких не буває в різних частинах України, бо там інші річки.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Чере́мош — річка в Українських Карпатах, на Буковині і на Гуцульщині. Права, найбільша притока Пруту (басейн Дунаю).
Номер слайду 12
Протягом 1910-1913 рр. Михайло Коцюбинський побував в "українських Афiнах" - так жартома називав село Криворiвню на Гуцульщинi. Письменник захоплювався цим краєм: "Я з головою поринув у Гуцульщину... Який оригiнальний край. Який незвичайний казковий народ!" Зачарувала його не лише дивна природа, але й люди - талановитi, гордi, мужнi й вродливi.