На світлинах Землі, зроблених з космосу, Північна Америка виглядає сірою та бурувато-зеленою смугою, широкою на півночі і поступово звуженою на південь. Навіть з космосу видно, як чітко виділяються західна і східна частини материка. Географічне положення. Північна Америка — четвертий материк, що став відомим європейцям. Він повністю розташований у Північній півкулі. Крайні точки: на півночі мис Мерчісон, на півдні — мис Мар’ято (на Панамському перешийку), на заході і сході — мис Принца Уельського (на Алясці) і мис Сент-Чарльза.
На заході материка, вздовж Тихого океану, від Аляски до Центральної Америки на 9 тис. км тягнеться пояс гірських ланцюгів, плоскогір’їв і долин Кордильєр: високі хребти, укутані навіть у середині літа сніговими візерунками; темні, звивисті смуги глибоко врізаних річкових долин; строката мозаїка зелених і бурих плям гірських схилів, вдягнених лісами і скелястими брилами.
Східна частина материка більш монотонна. Широкі різнокольорові смуги зональних типів рослинності посічені тонкою сіткою сільськогосподарських угідь, автомобільних шляхів, кварталів міст. Великі зелені плями гірських лісів з’являються тільки на самому сході — в Аппалачських горах. Між західною і східною частинами від Північного Льодовитого океану до Мексиканської затоки простягається безперервна смуга високих і низьких рівнин.
На півночі материк наче зливається з океаном. Чи змогли б ви відрізнити білий сніговий покрив і льодовики суходолу від льодяного покриву Північного Льодовитого океану? Малоймовірно. А як же їх розрізнити? За темними скелями гір, які чітко випинаються на білому фоні снігу,а величезний Канадський Арктичний архіпелаг наче умерзнув в льодяний покрив Арктики. Тому більша частина території Канади і майже уся Аляска з їх суворим кліматом малопридатні для життя людей.
Південний Схід Північної Америки є царством захмарних вулканів і порослих лісами рівнин, гористих островів і коралових рифів. Це земля захоплюючих краєвидів, де зелені прибережні низовини різко відрізняються від синіх вод Атлантики, а смуга золотавих піщаних пляжів чітко облямовує звивисту берегову лінію широкою стрічкою.
Північна Америка є третім за розмірами материком після Євразії та Африки. Біля її берегів лежать досить великі острови й архіпелаги: на півночі — найбільший острів світу Гренландія і Канадський Арктичний архіпелаг, на сході — острів Ньюфаундленд, а на південному сході — Великі і Малі Антильські і Багамські острови. Біля західних берегів островів також багато: Алеутські, Королеви Шарлотти, Ванкувер, архіпелаг Олександра.
Історія відкриття Північної Америки. Відкриття Північної Америки відбулося за 500 років до плавання Х. Колумба. І здійснили це нормани. Вони на північному сході відкрили острова Гренландії і Ньюфаундленда, півострів Лабрадор, на яких організували перші поселення. На острові Гренландія воно існувало близько 400 років. Пізніше активні дослідження і колонізацію материка активно проводили англійські і французькі експедиції Дж. Кабота, Г. Гудзона, росіян — В. Беринга й О. Чирикова. Простори північного заходу відкрили, дослідили і дали його опис руські мореплавці і мандрівники. Пізніше тут були організовані російські поселення, а територія заселення отримала назву Російської Америки.
ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА, РЕЛЬЄФ І КОРИСНІ КОПАЛИНИПрофіль Північної Америки (по 45° пн. Ш)В основі материка Північної Америки лежить давня Північно-американська платформа, якій у рельєфі відповідають Великі і Центральні рівнини. Облямовують рівнини на заході потужні Кордильєри, на сході — середньовисокі Аппалачі. Північна Америка багата на металеві і неметалеві корисні копалини, пов’язані з давньою геологічною будовою материка.
В надрах Північноамериканської континентальної плити залягають значні запаси корисних копалин: з металевих — руди мідних, нікелевих, кольорових і рідкісних металів, є поклади залізних, уранових руд і золота. В осадових відкладах є неметалеві корисні копалини — кам’яне і буре вугілля, нафта, природний газ і сіль. У системі Кордильєр є комплекс різноманітних корисних копалин. З металевих — руди міді, свинцю, цинку, молібдену, титану. У всій системі є золото. З неметалевих — нафта, природний газ і буре вугілля.
Географічне положення материка, його розміри, особливості рельєфу, пануючі повітряні маси, близькість океанів і є основними чинниками різноманітності кліматичних умов Північної Америки. Материк лежить у межах шести кліматичних поясів: арктичному, субарктичному, помірному, субтропічному, тропічному і субекваторіальному
Рельєф і кліматичні умови сприяли поширенню в Північній Америці природних зон як в широтному, так і меридіональному напрямках. Тут сформувались такі природні зони: арктичних пустель, тундри, лісотундри, тайги, мішаних і широколистяних лісів, степів (прерій), пустель і напівпустель. Більшість з них зазнала суттєвих змін у процесі господарської діяльності людей
На території Північної Америки спостерігаються несприятливі погодні явища — урагани та торнадо (американська назва смерчу). Унаслідок переміщення циклонів у поясі від 10° до 30° пн. ш. утворюються шторми, які рухаються на захід і, діставшись узбережжя, відхиляються на північ. Коли швидкість вітру в цих тропічних циклонах перевищує 120 км/год, вони перетворюються на урагани. Формуючись над Мексиканською затокою, урагани рухаються на північ, відчутно впливаючи на погодні умови материка, бо охоплюють площі у сотні квадратних кілометрів та можуть тривати багато днів. Торнадо мають велику руйнівну силу. Найвірогідніше, їх походження пов’язане з грозами. На території США на рік може відбуватися понад 700 торнадо, найчастіше — над Великими рівнинами та на Середньому Заході, навесні та на початку літа.
Населення Північної Америки склалося з переселенців — переважно європейців. Корінне населення було майже повністю знищено, більшість якого в резерваціях веде жалюгідний спосіб життя. Найрозвинутішими країнами Північної Америки є США, Канада і Мексика. Вони є торговими партнерами України. В цих державах є й українська діаспора
ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!ДЖЕРЕЛА:http://zno.academia.in.ua/login/index.phphttp://edufuture.biz/index.php?titlehttp://geografya.ru/pyvnychna-amerika.htmlhttp://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-pivnichnu-ameriku/http://geografica.net.ua/publ/cikavinki/cikavi_ob39ekti_pivnichnoji_ameriki/24 Презентацыю виконала: Галена О. В. –МВН, психолдог КГСМ №1