Гімнастичні вправи для очей

Про матеріал
Учні початкової школи можуть працювати зосереджено 15-20 хвилин поспіль. Потім з’являються ознаки втоми – діти відволікаються, розмовляють, не слухають розповідь учителя, тому правильне поєднання розумового та фізичного навантаження, запобігання перевтомі є важливим завданням у роботі вчителя початкових класів.
Перегляд файлу

Даний комплекс вправ спрямований на ретельні тренування очних м’язів, зняття втоми і напруги.

Вправи рекомендовано виконувати для початку  по 2-3 рази, а коли дитина їх запам’ятає можна переходити до повторення в 5-6 разів. Обов’язково виконуйте вправи з дітьми, показуючи  їм наочний приклад для наслідування.

 

Вправа 1. Мружимося. Міцно-міцно заплющуємо оченята на 4-5 секунд, потім відкриваємо. Зображуємо крила метелика. Моргаємо очима, як метелик махає крилами.  Рухи повинні бути без напруги, швидко, легко і невимушено.

Вправа 2. Граємо в світлофор. Знаєте, як блимає світлофор на перехресті? Давайте його зображати: закриваємо почергово то праве, то ліве очко.

Вправа  3. «Тік-так». Очима зображуємо годинничок, дивимося вправо-вліво, як цокає маятник.

Вправа 4. Вгору-вниз. Голову тримаємо прямо, дивимося оченятами вгору, а потім вниз.

Вправа 5. «Переглядалки». Граємо по парам в переглядалки, хто кого перегляне. Дивимось на сусіда і не моргаємо якомога довше. Коли моргнув – закриваємо очі і відпочиваємо кілька секунд, вдаємо, що спимо.

Вправа 6. Годинники. Малюємо велике коло очима за годинниковою стрілочкою, а потім – проти.

Вправа 7. Хрестики. Малюємо очима хрестики: дивимося вправо-вгору, вліво-вниз, а потім вліво-вгору і вправо-вниз.

Вправа 8. Далеко і близько. Протягом 10 секунд дивимося на шкільну дошку або предмет, розташований максимально далеко. Потім повільно переводимо погляд на парту або будь максимально близький предмет і дивимося протягом 10 секунд.

Вправа 9. Робимо масаж. Закриваємо очі, даємо їм відпочити. Легенько масажуємо повіки пальчиками, але не надавлюємо сильно.

 

 

 

 

 

 

Комплекс вправ для зняття зорової втоми та покращення кровообігу очей.

Вправа 1. Положення – сидячи. Сильно заплющити очі на 3–5 секунд та далі відкрити очі на 3–5 секунд. Повторити 6 разів (Зміцнення м’язів повік, покращання кровообігу та розслаблення м’язів очей)

 

Вправа 2. Положення – сидячи. Швидко кліпати очима впродовж 1 — 2 хвилин. (Покращання кровообігу окуломоторних м’язів )

 

Вправа 3. Положення – стоячи. Дивитися прямо перед собою протягом 2–3 секунд. Розташувати палець правої руки за середньою лінією обличчя на відстані 25–30 см від очей. Перевести погляд на кінець пальця і дивитися впродовж 2–3 секунд. Опустити руку. Повторити 10-12 разів (Зняття зорової втоми, забезпечення оптимальної зорової роботи на близькій відстані)

 

Вправа 4. Положення – стоячи. Простягнути руку вперед. Дивитися на кінець пальця простягнутої руки, який розташований за середньою лінією обличчя. Повільно наблизити палець та не зводити з нього очей до тих пір, поки палець не почне двоїтися. Повторити вправу 5-6 разів (Полегшення зорової роботи на близькій відстані).

 

Вправа 5. Положення – сидячи. Закрити повіки та провести масаж очей круговими рухами пальців протягом 1 хвилини (Розслаблення та покращання кровообігу окуломоторних м’язів).

 

Вправа 6. Положення – стоячи. Розташувати палець правої руки на рівні середньої лінії обличчя на відстані 25-30 см від очей. Дивитися двома очима на кінець пальця впродовж 3-5 секунд. Прикрити долонею лівої руки ліве око на 3-5 секунд. Забрати долоню і дивитися двома очима на кінець пальця протягом 3-5 секунд. Поставити палець лівої руки на рівні середньої лінії обличчя на відстані 25-30 см від очей. Дивитися двома очима на кінець пальця протягом 3-5 секунд тощо. Прикрити долонею правої руки ліве око на 3-5 секунд. Забрати долоню і дивитися двома очима на кінець пальця протягом 3-5 секунд (Покращання координації дій м’язів ока).

 

Вправа 7. Положення – сидячи. Трьома пальцями рук злегка натиснути на верхні повіки обох очей. Через 2 секунди зняти пальці з повік. Вправу повторити 3 – 4 рази (Покращання циркуляції внутрішньочної рідини).

 

Вправа 8. Положення – стоячи. Відвести руку у правий бік та, переміщуючи палець напівзігнутої руки з права наліво, при нерухомій голові слідкувати за пальцями. Повторити 10 – 12 разів. Здійснити аналогічну вправу рухами рук зліва направо (Зміцнення м’язів очей вертикальної дії).

 

Вправа 9. Дитина в окулярах або без них стає перед вікном на відстані 25 см. На рівні очей на вікні прикріплюється мітка – коло 2–3 см. Учня просять поперемінно фіксувати цю мітку та будь-який предмет за вікном, що розташований на рівні цієї мітки. Перші 3 дні тривалість вправ становить 3 хвилини, наступні 3 дні – 5 хвилин, далі наступні з дні – 7 хвилин (Розвиток здатності до оцінки відстані та координації дій внутрішніх і зовнішніх м’язів ока).

 

docx
Додано
21 березня
Переглядів
44
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку