Глобальні проблеми людства

Про матеріал
Тема презентації " Глобальні проблеми людства" дає допомогу у вирішенні проблемних питань, їх виникнення та шляхи розвязання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Глобальні проблеми людства. Глобальними проблемами називають такі, що: по-перше, стосуються всіх країн, народів та соціальних прошарків; по-друге, призводять до значних економічних та соціальних витрат, а у випадку загострення можуть загрожувати існуванню людської цивілізації; по-третє, потребують для свого вирішення співробітництва в загальнопланетному масштабі, загальних дій урядів та народів.

Номер слайду 2

Організація Об'єднаних Націй (ООН) Глобальна міжнародна організація, заснована 24 жовтня 1945 на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії об'єднаних націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу.

Номер слайду 3

Прапор ООН

Номер слайду 4

Генеральна Асамблея ООН Головний дорадчий, директивний та представницький орган ООН, створений у 1945 р. згідно зі статутом ООН. Генеральна асамблея складається з 193 членів ООН і є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних питань, викладених у статуті. Асамблея збирається на чергову щорічну сесію в період з вересня по грудень і в подальший період в міру необхідності.

Номер слайду 5

Зал Генеральної Асамблеї ООН

Номер слайду 6

Проблема війни і миру. Накопичено стільки зброї, що можна знищити людство декілька разів. Відволікання на озброєння матеріальних, фізичних і інтелектуальних сил.80-ті рр. - "зоряні війни“.90-ті рр. - локальні війни (етнічні, територіальні) -проблема біженців (1994 р.-50 млн.чол.

Номер слайду 7

Причини виникнення1 НАЯВНІСТЬ ЗБРОЇ МАСОВОГО ЗНИЩЕННЯ: ХІМІЧНОЇ,ЯДЕРНОЇ ,БАКТЕРІОЛОГІЧНОЇ “ЯДЕРНИЙ КЛУБ”-5 ОФІЦІЙНИХ ЯДЕРНИХ ДЕРЖАВ: США, РОСІЯ, ВЕЛИКА БРИТАНІЯ, ФРАНЦІЯ, КИТАЙ. НЕОФІЦІЙНІ ЙОГО ЧЛЕНИ: ІНДІЯ, ПАКИСТАН, ІЗРАЇЛЬ"ПОРОГОВІ"("НАВКОЛОЯДЕРНІ") КРАЇНИ (МАЮТЬ ТЕХНОЛОГІЇ): ЯПОНІЯ, ПАР,КНДР, ІРАН, ІРАК, БРАЗИЛІЯ, ТАЙВАНЬ. 2.ІСНУВАННЯ В МИНУЛОМУ ВЕЛИКИХ КОЛОНІАЛЬНИХ ІМПЕРІЙ, ЩО НЕ ВРАХОВУВАЛИ ЕТНІЧНИХ МЕЖ.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Шляхи розв’язання1. СКОРОЧЕННЯ ТОРГІВЛІ ЗБРОЄЮ (В 90-Х РР ВДВІЧІ);2. РАДА БЕЗПЕКИ ООН І "БЛАКИТНІ ШОЛОМИ" (КОНТИНГЕНТ ООН) В 17 КРАЇНАХ (90-ТІ РР ) АФГАНІСТАН, АНГОЛА, КАМБОДЖА...3. УГОДА ПРО НЕРОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ (ВІДМОВА УКРАЇНИ, БІЛОРУСІ, КАЗАХСТАНУ ВІД ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ);4. ЗАБОРОНА ВИРОБНИЦТВА ХІМІЧНОЇ ЗБРОЇ (1992 Р. - 130 ДЕРЖАВ);5. ПРОГРАМА"ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ МИРУ" (1994 Р., 24 ДЕРЖАВИ)

Номер слайду 10

Екологічна проблема. Забруднення всіх оболонок Землі;Опустелювання і скорочення ріллі; Скорочення площ вологих екваторіальних лісів“Парниковий ефект", смоги, "озонові дірки","кислотні дощі“.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Причини виникнення. БУРХЛИВІ ТЕМПИ ЗРОСТАННЯ ВИРОБНИЦТВА. НЕДОСКОНАЛІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА СКИДАННЯ ВІДХОДІВ ВИРОБНИЦТВА БЕЗ ОЧИЩЕННЯ В НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ .

Номер слайду 13

Шляхи розв’язання Перехід до безвідходних і маловідходних виробництв. Відновлення лісів. Раціональне використання води і перехід до “сухого” виробництва. Вдосконалення очисних споруд. Екологічне мислення.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Сировинна і енергетична проблеми. Виснаження мінеральних ресурсів. Нестача в майбутньому енергії для виробництва і побуту.

Номер слайду 16

Причини виникнення1)Зростання обсягу видобутку корисних копалин (подвоєння кожні 15-20 років).2) Погіршення гірничо-геологічних умов видобутку сировини.3) Вичерпність і невідновність мінеральних ресурсів.4) Бурхливе зростання потреб в енергії населення і виробництва.

Номер слайду 17

Шляхи розв’язання РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ (ЗМЕНШЕННЯ МАТЕРІАЛОМІСТКОСТІ). КОМПЛЕКСНЕ ВИКОРИСТАННЯ СИРОВИНИ, ВИКОРИСТАННЯ ВІДХОДІВ. ПОШУК МАТЕРІАЛІВ-ЗАМІННИКІВ. ПОШУК НОВИХ РОДОВИЩ (ОСОБЛИВО В ОКЕАНІ). ПЕРЕХІД ДО АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ І ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ.

Номер слайду 18

Демографічна проблема“Демографічний вибух" у країнах, що розвиваються.“Демографічна криза" в країнах розвинутих і із перехідною економікою.

Номер слайду 19

Причини виникнення ПОКРАЩЕННЯ МЕДИЦИНИ І ЗРОСТАННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА У КРАЇНАХ , ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ : ЗНИЗИЛАСЬ СМЕРТНІСТЬ . ЗМІНА РОЛІ ЖІНКИ В СВІТІ СУСПІЛЬСТВА, РІВНЯ КУЛЬТУРИ, УРБАНІЗАЦІЯ В РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ. ЕКОНОМІЧНІ ТА ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ.

Номер слайду 20

Шляхи розв’язання1) Демографічна політика.2) Пропаганда серед віруючих (католиків, мусульман).3) Протизаплідні засоби.4) Піднесення рівня освіченості населення в країнах, що розвиваються.

Номер слайду 21

Продовольча проблема. Абсолютний і прихований голод в країнах "третього світу“. Географія виробництва продовольчих культур не співпадає з географією їх споживання.

Номер слайду 22

Причини виникнення1) Демографічний вибух" в країнах, що розвиваються при низькому рівні виробництва.2) Вирощування експортних технічних культур.3) Напівфеодальні аграрні відносини, недосконалі технології у с/г.4) Нестача коштів на меліоративні роботи і закупівлю техніки.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Шляхи розв’язання1) Екстенсивний – розширення ріллі;2) Інтенсивний : Підвищення родючості грунтів;Запровадження досягнень селекції;Аграрні реформи;Біль широке використання біологічнох продуктивності Океану;Підвищення ефективності фотосинтезу рослин;“Конструювання” штучної їжі.

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Проблема освоєння Світового океану. ЗАБРУДНЕННЯ ВОД ОКЕАНУ. ЗНИЖЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ОКЕАНУ. НЕРІВНОМІРНЕ ОСВОЄННЯ РЕСУРСІВ. РОЗШИРЕННЯ ОКЕАНУ , ЯК АРЕНИ ПОЛІТИЧНОЇ І ВІЙСЬКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Причини виникнення1. Розвиток морського господарства:(гірничодобувної промисловості,енергетики, туризму, транспорту).2) Збільшення морських вантажопотоків.3) “Марікультура”. 4) Випробування ядерної зброї в океані.5) Аварії на танкерах і підводних човнах з ядерними двигунами .

Номер слайду 29

Шляхи розв’язання1) Раціональне океанічне природокористування.2) Комплексний підхід до багатств океану всіма державами.3) Нерозповсюдження ядерної зброї на території океану.4) Зменшення виливів нафти при її добутку на шельфі.5) Уникнення перевилову риби і охорона морських звірів.

Номер слайду 30

Проблема подолання відсталості країн, що розвиваються. Маючи втричі більше населення, КЩР дають в 6 разів менше промислової продукції і в 15-16 разів її менше на душу населення . Низька тривалість життя населення (42-63 роки). Високий рівень безробіття (1/3-1/2).

Номер слайду 31

Причини виникнення. Колоніальне минуле і економічна залежність від розвинутих країн. Монокультурне господарство. Великі військові витрати.“Демографічний вибух“.

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Шляхи розв’язання. РЕФОРМИ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ (ЛІКВІДАЦІЯ МОНОКУЛЬТУРНОСТІ, СТВОРЕННЯ ВЛАСНОЇ ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ). ВСТАНОВЛЕННЯ БІЛЬШ СПРАВЕДЛИВОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПОРЯДКУ НА СВІТОВОМУ РИНКУ (ПАРИТЕТ ЦІН). МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА РОЗВИНУТИХ КРАЇН. ДЕМОГРАФІЧНА ПОЛІТИКА.

Номер слайду 34

ІНШІ ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА:дефіцит демократії;бюрократизм;тероризм;криза культури і духовності;урбанізація;проблема молоді;охорона здоров'я (росповсюдження СНІДу, раку, серцево-судинних хвороб, туберкульозу).

Номер слайду 35

Взаємозв'язок всіх глобальних проблем !!!прогнози Песимізм. До середини ХХІ ст. проблеми настільки загостряться, що людство почне вимирати. Виріщення проблем- у скороченні чисельності населення. Оптимізм. Проблеми будуть подолані через використання досягень НТРЛюдство чекає майбутнє у гармонії з природою.

pptx
Додано
21 листопада 2019
Переглядів
7023
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку