Година спілкування "Подорож до країни пташок"

Про матеріал
Дана розробка формує уявлення про світ птахів; вчить дітей вдумливо дбайливо ставитися до навколишнього середовища, замислюватися над наслідками своїх дій; розвиває спостережливість, інтерес до пізнання тваринного світу, допитливість; виховує кращі людські якості, любов до природи.
Перегляд файлу

Година спілкування

Тема.  Подорож до країни пташок

Мета: формувати уявлення про світ птахів; вчити дітей вдумливо дбайливо ставитися до навколишнього середовища, замислюватися над наслідками своїх дій; розвивати спостережливість, інтерес до пізнання тваринного світу, допитливість; виховувати кращі людські якості, любов до природи.

Обладнання:  картки зі словами для ігор, загадки, відео.

Хід заняття

І.  Організаційна частина.

    1.  Привітальне слово вчителя.

         Встаньте, діти, усміхніться

         І до сонця потягніться,

         До сусіда поверніться,

         Один одному всміхніться.

         Гостей наших привітаймо

         (Добрий день!)

         Та у подорож рушаймо!

 

2.  Виступ дітей.

         1.   Гуляють білі сніговиці,

               Тріщить мороз. Гудуть вітри.

               Сидять зажурені синиці,

               І повзики, і снігурі…

         2.   Зима… зима. Не те, що влітку –

               Біліє далеч снігова,

               І на малесеньку чечітку

               Колючий острах навіва.

               Дзьобатий дятел працьовито

               У кору стука – не дарма.

               Але тепер йому не літо –

               Кругом зима, кругом зима!

        3.   А сніг лежить, а вітер злиться.

              І навіть щиглик на біду,

              Хоч звичка в нього – бадьориться,

              Притих під кущиком в саду.

 

3.  Вступне слово вчителя.

– Дорогі друзі! Сьогоднішній свято присвячене природі. Адже природа – це багатство народу. Її необхідно берегти, як ми бережемо життя людини.

Запис голосів пташок. https://www.youtube.com/watch?v=Qd3dM41x29I

  Птахи – дивовижні створіння природи. Чи можемо ми уявити собі життя лісів, полів, луків без пташок? А скільки користі приносять птахи людині!

  Люди здавна спостерігали за польотом пташок і мріяли піднятися в повітря. Тепер ця мрія здійснилася. Стрімкі стальні птахи-літаки підкорили небесний простір.

  Сильних і сміливих людей прийнято називати соколами, орлами, коханих людей ласкаво називають «журавкою», «лебідкою», дітей ніжно називають чижиками, горобчиками, а задирикуватих і дратівливих – півниками.

  Давайте ж і ми сьогодні віддамо птахам дань пошани і любові.

– Здійснемо з вами подорож  у казковий світ птахів. Подорожувати будемо по зупинках.

 

 

             Орнітологів                                                                             Загадкова

             (цікавинки)

 

             Скоромовна                                                                            Ігрова

 

             Ерудитів                                                                                                        Народознавча

 

 

 

ІІ.  Основна частина.

      1.  Зупинка «Загадкова».

-  Перша наша зупинка «Загадкова».

   На зупинці «Загадковій»

   Загадки пташок чудових.

(Діти тримають в руках малюнки птахів і читають загадки.)

1.  Не стулить і на мить очей -

      Вночі полює на мишей,

      Зате удень відпочива.

      Ні, це не кішка, а …  (Сова)

 2.  Що воно за птиця?

      Все життя співати

      В півня вчиться,

      Але й досі зна вона всього

      Лише половину пісеньки його                            

 (Зозуля)

  3.  Відгадайте, друзі, хто

       Має носик-долото?

       Ним комах з кори виймає,

       Про здоров’я лісу дбає.      (Дятел)

 

  4.  Довгі ноги, довгий ніс,

       Прилетів – обід приніс:

       Малих жабеняток

       Для своїх дитяток.           (Журавель)

 

       5.  Гриць дивується, питає,

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/European_Starling_2006.jpg/258px-European_Starling_2006.jpg            Що за пташка так співає:

            Як горобчик цвірінчить,

            Мов сорока стрекотить,

            А ще інколи бува,

            Що кричить немов сова!

            Хто ж виспівує отак?          (Шпак)

 

2.  Зупинка «Ігрова».

  У пташині ігри радо

   Ми пограємо, малята.

1.  Гра «Знайди зайве слово»

         РОНАВО       КИГРА        КАШП        ШИНАМА         ЦЯСИНИ

(Ворона, граки, шпак, машина, синиця).

-  Яке слово зайве? Чому?

 

2.  Гра «Анаграма». (Робота в групі)

           У К Р А В О С Ш П

           1  2  3  4  5  6  7 8  9

   2 3 1 2    (крук)

   7 6 5 4    (сова)  

   8 9 4 2    (шпак)      

 3.  Зупинка  «Народознавча».

   З покоління в покоління передавалися спостереження за птахами та їх зв’язок із різними явищами природи. На низку пам’яті добиралися народні прикмети, допомагали завбачувати погоду.

– Які народні прикмети ви дібрали?

(Складання квітки. Дитина читає прикмету, прикріплює пелюстку.)

  •            Птахи в’ють гнізда на сонячній стороні – на холодне літо.
  •            Ранній приліт жайворонків та грачів – на теплу весну.
  •            Побачив шпака – знай: весна біля порога.
  •            Гуси сидять, поховавши голови під крило, – буде похолодання.
  •            Жайворонок з’явився – до тепла, а зяблик – до холоду.
  •            Зозуля стала кувати – морозам не бувати.
  •            Взимку птахи сідають на сніг і кричать – буде хуртовина.

 

4.  Зупинка «Ерудитів».

  Щось відоме і нове

   Зустрічає скрізь тебе.

   Все уважно розглядай,

   Точну відповідь шукай.

   Щоб помилок уникати,

   Треба розум розвивати,

   Гостре око, слух, терпіння.

   І тоді прийде уміння.

  Ось і на нашій зупинці вам потрібно відгадати цікаві загадки і задачки.

  •              Чи може страус себе птахом назвати? (Ні, бо він не може говорити.)
  •              На дереві сидять два птахи: 2 горобці, всі інші ворони. Скільки ворон сидить на дереві?

  Зимовий вітерець попустував:

   Геометричні фігури він змішав.

   А ти, ерудите, не барися,

   І до фігур ти вмить берися.

   Скоріше птаха ти складеш

   І перемогу здобудеш.

(Діти складають танграм.)

 

5.  Зупинка «Скоромовна».

 – Діти, вам необхідно, якомога швидше промовити скоромовку.

  •    Жатка в полі жито жне,

Жатку жайвір дожене.

  •    Летіла сова,

Торохтіла слова:

  Чи сон це, чи слон це,

А може і сонце!

  •    Горобець гука грака, ґава гатить гопака.

 

6.  Зупинка «Орнітологів».

– Орнітологія – наука, що вивчає птахів. Орнітолог – це та людина, яка вивчає життя пташок.

  Наші початківці-орнітологи підготували цікаві відомості про пташок. Давайте вислухаємо їх.   (Виступ дітей)

  •    Найбільш морозостійкі серед птахів – качки і гуси, витримують мороз до 110 градусів.
  •    Найбільший птах у нашій країні – лебідь. Його вага сягає 12-16 кг. Лебеді-кликуни можуть літати на висоті більше 8 км.
  •    Деякі птахи стали у людей символами:

лебідь – символ вірності і любові;

ворона і сова – символ мудрості;

голуб – символ миру.

ІІІ.  Заключна частина.

  1.              Творчо - емоційна вправа.

-  Діти, заплющіть очі і уявіть себе пташками. Про що ви б попросили людей, щоб зберегти природу?

(Діти висловлюють думки)

2.  Виступ дітей.

            1.  Ми друзі і вірні, і щирі,

                 Бо ми бережем повсякчас

                 Пташок, що літають у вирій,

                 І тих, що зимують у нас.

            2.  Зустрінуться в рідному краї

                 З ключем журавлиним вгорі

                 Синичок та щигликів зграї,

                 І сонце всміхнеться мені.

            3.  Ніколи не зробимо шкоди

                 Ми пташці у ріднім краю.

                 Нехай звеселяють природу –

                 Співають для нас у гаю.

 

 

 

 

 

 

 

3.  Слово вчителя.

-  Ну ось, діти, і завершилася наша подорож до країни пташок. Але не слід забувати про наших пернатих друзів. Любіть і бережіть природу, будьте природі другом!

 

 

docx
Додано
16 жовтня 2023
Переглядів
198
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку