Година спілкування
«Світ професій»
Мета: збагатити і закріпити знання учнів про світ професій; розвивати пізнавальний інтерес; уміння спостерігати, аналізувати, зв’язне мовлення; виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій, бажання навчатися.
Обладнання: предметні малюнки із зображенням людей різних професій; картки-пазли; вірші; магнітна дошка, запис мультфільма, предмети, які відносяться до професій; конверти.
Хід заходу.
І. Організаційний момент.
Хлопчики милі мої і дівчатка,
Щиро усмішкою я вас вітаю,
Доброго настрою на заняття я вам бажаю.
Гостей наших теж привітаймо:
«Доброго дня!»
Любі діти, чи цікаво вам дізнатись,
Що сьогодні може статись?
Тож сідайте всі зручніше й попрацюємо скоріше.
Ми веселі та кмітливі;
Чуйні, милі, співчутливі.
Любимо гратись та навчатись,
Від проблем не ухилятись.
Разом труднощі долаємо,
Всім завжди допомагаємо.
ІІ. Повідомлення теми заходу.
Учитель: Наше заняття, діти, мені хотілося б розпочати словами:
Професій на світі багато є дуже,
З них кожна потрібна,
важлива з них кожна.
Ким стати – вирішуй це сам,
любий друже,
Вже зараз над цим замислитись можна.
Професій безліч є цікавих
Але свою вгадати як?
Щоб добре діло й добра справа
Прославили тебе в житті.
ІІІ. Основна частина.
Учитель: Діти, а як ви розумієте слово «професія»?
Словникова робота: Професія – це основний рід занять, трудової діяльності людини.
Учень: Потрібна людям праця перукаря,
І будівельника, і лікаря,
І хлібороба, і піаніста,
І вчителя, і машиніста,
Що водить бистрі поїзди…
А ким бажаєш стати ти?
Учитель: Дуже багато професій є в наш час. І кожна професія відкриває свої двері для нових працівників. То розпочнемо знайомство з ними.
Вправа «Загадки»
Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?
Мама каже: «Без істерик,
Допоможе нам…(Електрик)».
***
Її давно корівки знають,
Веселим муканням стрічають.
І за її нелегкий труд
Все молоко їй віддають. (Доярка)
***
Як рубанком дошку чистить,
Летить стружка золотиста.
З-під рук майстра той-же колір.
Як цей майстер зветься? (Столяр)
У кафе чи ресторані
Допоможе пану й пані,
Страв обрати варіант
Уважний…(Офіціант)
(Картинки професій)
Учитель: Щоб більше дізнатись про інші професії ми з вами пограємо у гру.
Гра «Хто ти є?»
(Обрати 4 учнів, перед ними багато предметів, потрібно обрати ті, що відносяться до вашої професії)
(Додаємо картинки цих професій)
Учитель: А зараз ми ще пограємо у гру «Доповніть словечком».
Учитель: Молодці, діти, ви добре справилися з цим завданням.
А зараз ми з вами створимо малюнки-пазли про професії.
Гра «Пазли склади»
Учні отримують картинки із зображенням професій, які розрізано на пазли. За певний час їх потрібно скласти й розповісти про дану професію (7 картинок).
Фізхвилинка
Кожна праця – це уміння,
Вміння справжні, професійні: (плескаємо у долоні)
Так працює в нас жонгляр,
Так веде авто шофер,
Так фарбує дім маляр,
Так працює в нас двірник,
Так – завзятий танцівник,
Так пливе спортсмен-плавець…
Кожний – справжній фахівець!
Учитель: Зараз потрібно виконати нам завдання «Асоціації».
(показую набір малюнків кожної професії, учні відгадують її)
Учитель: Діти, щоб виконувати свою роботу на відмінно потрібно бути працьовитим, сумлінним. Зараз ми виконаємо вправи «Збери прислів’я».
(прислів’я записані на картках-трансформерах, учні складають прислів’я і обговорюють їх зміст).
Учитель: А зараз переглянемо мультфільм про цікавий світ професій. (Обговорення)
Учитель: Обравши для себе професію, пам’ятайте про головну для вас сьогодні. Про неї вірно сказано у вірші Костецького «Найголовніша професія».
Учень: Спитай у тата чи у мами,
Які професії у них.
Професій в світі є чимало,
Сповна їх вистачить на всіх.
Учень: Та є одна поміж професій,
Якої вчаться всі в житті
Яка для кожного найперша,
Якої вчитимемося й ми.
Учениця: Всі називають головною,
Одну професію – школяр!
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш ти набуть
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть.
Учитель: Так, діти, для вас зараз найголовніша професія – школяр. Бо потрібно добре навчатися, щоб обрати для себе професію. Зараз ми з вами трішки помріємо.
Вправа «Корабель мрій»
На аркуші картинки професій, діти обирають ті, ким мріють стати у майбутньому. Прикріпити свої краплинки до «Корабля мрій».
Учитель: Я бажаю, щоб всі ваші сподівання обов’язково справдилися і ваша мрія збулася. Тож учіться старанно, наполегливо, завзято!