"Ким би ви не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно, вміло, отримувати задоволення і знати, що ти зробив якийсь внесок у розбудову нашої держави..."
КЗО «Навчально-реабілітаційний центр «Мрія»
Дніпропетровської обласної ради»
Година спілкування
Вчитель
Гапощенко О.І.
м.Кам’янське
2017 р.
Година спілкування
Тема: «Вибір професії – крок у майбутнє»
Мета: ознайомити учнів із переліком професій взагалі та з тими, що
мають сталий попит на ринку праці;
розкрити суть правильного вибору професії;
зорієнтувати учнів на свідомий вибір майбутньої професії;
виховувати у дітей любов до праці, повагу до людей будь-якої
професії.
Обладнання: ілюстрації на тему «Професії», словникові слова,
прислів’я, загадки.
Хід заходу.
І. Підготовча частина.
Привітання
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі і мені!
Нервово-психічна підготовка.
Хто зображений на ілюстраціях? (зображення людей різних професій)
Що вони означають?
ІІ. Загальнокорекційна частина.
Вчитель:
Погляньте один на одного.
Хто ви є? (школярі, діти, українці)
А яка ваша професія? (школяр)
Які ваші обов’язки? (вчитися, не пропускати уроків)
Мине зовсім небагато часу, і постане гостре та зовсім непросте питання вибору майбутньої професії. А як зробити правильний вибір?
Як обрати ту єдину, яка принесе тобі самому задоволення та користь суспільству, державі?
Про це й буде йти мова на сьогоднішній годині спілкування.
Тема її – «Вибір професії – крок у майбутнє».
Вчитель:
Колись давно все було простіше – діти навчались певному ремеслу у батьків, продовжували їхню справу. Щоб оволодіти ремеслом, необхідно було довго вчитися і отримати документ.
У наш час стало складніше й цікавіше – ви можете самі обрати собі будь-яку професію.
Отже, неважливих професій не буває, всі професії якоюсь мірою важливі.
Вчитель:
Існує 5 типів професій:
Людина-природа садівник, лісник, зоотехнік, агроном, ветеринар,
дресирувальник.
Людина-техніка водій, токар, будівельник, металург, електрик, швачка.
Людина-людина учитель, лікар, тренер, стюардеса.
Людина- знакова система бухгалтер, бібліотекар, перекладач, друкарка,
кресляр.
Людина-художній образ артист, клоун, перукар, кондитер, модельєр,
фотограф, маляр.
А ким працюють ваші батьки?
До яких типів можна віднести їхні професії?
Вчитель:
Чи знаєте ви, як правильно обрати професію?
Корисно знати, що існує загальноприйнята формула вибору професії?
Хочу
Можу Треба
Хочу – бажання, інтереси, нахили особистості.
Можу – знання, здібності, стан здоров’я.
Треба – попит на обрану професію.
Щоб вдало обрати професію, треба поєднати своє хочу, можу, треба.
Саме ці фактори обумовлюють і обґрунтовують правильний вибір професії.
Вчитель:
А хто впливає на вибір професії?
Хто або що допомагає у виборі професії?
Асоціативний кущ.
проінформованість друзі вчителі
батьки вибір професії центри зайнятості
здібності схильності суспільне визнання.
Фізхвилинка
Печу, печу хлібчик діткам на обідчик:
Меншенькому – меньший,
Старшенькому – більший.
Шусть у піч! Шусть у піч!
Саджай! Виймай! Саджай! Виймай!
Ріжу ріжу ріжу ріжу
В ротик – ам – смачно!
Вчитель:
А зараз послухайте казку, яку написав видатний вчитель В.О. Сухомлинський «Ремісник і різець».
Подумайте, чому вчить ця казка?
Василь Сухомлинський
«РЕМІСНИК І РІЗЕЦЬ»
Майстер працював Різцем по дереву — вирізував Троянду. Різець маленький, сталевий, блискучий. У руках Майстра він був слухняним і вправним.
Не закінчивши роботу, Майстер кудись пішов, і Різець залишився на столі. В майстерню зазирнув Ремісник. Бачить лежить блискучий ножик. А поряд — незакінчена Троянда. Взяв Ремісник Різець і хоче вирізати пелюстки Троянди. Але нічого в нього не виходить. Крише Різець Троянду, псує роботу Майстра.
Здивувалась Троянда,
— Різцю, чого ти раптом так погано почав працювати?
Різець відповідає:
— Я просто шматочок криці. Я стаю Різцем, коли мене
бере в руки Майстер. А коли торкається Ремісник — я
не Різець, а просто ножик.
Висновок: Кожна людина є майстром своєї праці і тому має працювати за своєю професією.
Вчитель:
На уроках трудового навчання ви знайомитесь з певними професіями, користуєтесь необхідними інструментами.
Гра «Кому що потрібно для роботи»
Допоможемо людям різних професій віднайти їхнє приладдя для роботи.
швачка слюсар маляр
Гра «Впізнай, яка професія»
Я буду зачитувати вам загадки, а ви уважно слухайте і відгадуйте їх.
розумніших не знайти,
віртуальний творить міст
диво-майстер … (Програміст)
По кімнаті як ходити?
Мама каже : «Без істерик,
допоможе нам …» (Електрик)
летить стружка золотиста.
З-під рук майстра той же колір.
Як цей майстер зветься? (Столяр)
і дорослим, і малим,
дружить з голкою й тканиною,
строчить швейною машиною? (Швачка)
там чекає він на нас.
Вчить писати і читати
і невтомно працювати. (Вчитель)
в дитсадку щодня з малятами?
Хто їх пильно доглядає,
няньчить, пестить, розважає? (Вихователька)
сидить за кермом вантажівки й таксі,
вантаж і людей він по місту розводить
у літню спекоту й зимові морози. (Шофер)
проводять у строк … (Бухгалтера)
нам смачненькі страви варить. (Кухар)
Дах старанно покриває…
Каменяр і покрівельник
носять назву … (Будівельник)
Гра «Продовж прислів’я»
ІІІ. Заключна частина.
Висновок:
Ким би ви не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно, вміло, отримувати задоволення і знати, що ти зробив якийсь внесок у розбудову нашої держави.
(Мультфільм)