Година спілкування "Європа - наш спільний дім"

Про матеріал
Данна розробка години спілкування допоможе класному керівникові ознайомити учнів з історією Європейського Союзу сформувати в них розуміння приналежності України до Європейської сім'ї.
Перегляд файлу

 

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ

«ЄВРОПА – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»

Мета. Ознайомити учнів з історією Європейського Союзу. Інформувати про підписання Угоди про Асоціацію України з Євросоюзом. Сприяти соціалізації особистості в громадянському суспільстві. Формувати розуміння приналежності нашої держави до європейської сім'ї народів і безперечність її європейського вибору. Виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів.

Обладнання: символіка Євросоюзу, карта Європи, стіннівки «Європа – наш спільний дім», «ЄС і Україна – добрі сусіди», малюнки дітей, плакати, буклети, тематичні папки, виставка довідкової літератури, емблеми, грамзапис гімну Євросоюзу.

Хід заходу

Вступне слово вихователя.

Добрий день, шановні друзі! Ми раді вітати всіх Вас у цей святковий день – День Європи в Україні, який для громадян нашої держави вже став доброю традицією. З 2003 року, враховуючи стратегічний курс України на зближення з країнами Європейського Союзу, відповідно до Указу Президента щорічно в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

Сьогодні ми ознайомимо Вас із сторінками історії Євросоюзу, розповімо про Угоду про Асоціацію України з Європейським Союзом. Тож запрошуємо всіх на свято «Європа – наш спільний дім» під гаслом Стояти ногами і бути серцем в Україні, а свої голови тримати в Європі. Ці слова належать історичному діячеві XІX століття М. Драгоманову.

Звучить гімн Євросоюзу Ода радості.

Учениця.

Європа – це континент різних традицій та мов, але, водночас, спільних цінностей, що знаходяться під захистом Європейського Союзу. Існуючі цінності сучасної об’єднаної Європи є важливими і близькими для розбудови громадянського суспільства в Україні. Євросоюз заохочує до співробітництва між народами Європи, сприяє єдності, зберігає розмаїття культури, а головне -забезпечує соціальну справедливість.

Ідея європейської інтеграції мала на меті попередити убивчі війни та їхні руйнівні наслідки. Вперше ідея єдності була запропонована Міністром закордонних справ Франції Робертом Шуманом у промові 9 травня 1950 року. Ця дата стала своєрідним днем народження свята, яке відзначається щорічно. Під егідою представництва Європейської Комісії в Україні День Європи святкується у травні.

Учень. Європейський Союз – це сімя демократичних європейських країн, що працюють спільно заради миру та процвітання. ЄС – це не просто держави, а набагато більше і вагоміше. ЄС – дійсно унікальне явище, що забезпечує мир, стабільність і благополуччя жителям Європи.

Учениця. Мета Європейського Союзу – створення економічної інтеграції, що сприяє зростанню економіки, матеріального рівня життя людей. На сьогоднішній день ЄС налічує 28 держав, однак до цього часу європейське співтовариство зазнало так звані “ хвилі розширення “ складу країн – учасниць. (Демонстрація плакатів і карти Європи )

1957 рік – Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург утворили Європейське Економічне Співтовариство.

1973 рік - Данія, Ірландія, Великобританія

1981 рік - Греція

1986 рік - Іспанія, Португалія

1995 рік – Австрія, Фінляндія, Швеція

1 травня 2004 рік - Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Кіпр, Мальта

2007 рік - Болгарія, Румунія

1 липня 2013 рік - Хорватія

Учениця. Відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз будь-яка європейська держава, включаючи і Україну, може стати членом Євросоюзу за умови, що відповідає таким критеріям, як свобода, демократія, принцип верховенства закону, дотримання прав і свобод людини. Сьогодні основою стосунків Україна - ЄС є Угода про Асоціацію України з Європейським Союзом. Важким і трагічним був шлях до підписання Угоди - Євромайдан 2013, Революція Гідності 2013 – 2014 років, агресія Росії проти України.

Демонстрація таблиць

Вихователь. 21березня 2014 року – підписана політична частина Угоди

27 червня 2014 року – підписано повний текст Угоди про Асоціацію України з Євросоюзом

16 вересня 2014 року – Верховна Рада України ратифікувала Угоду про Асоціацію (  за – 355 депутатів ВРУ). Синхронно відбувалась ратифікація Угоди про Асоціацію у Страсбурзі Європейським парламентом (за - 535 депутатів).

Ця історична подія вже стала важливою сторінкою історії України.

Учениця. Україна матиме більший доступ до єдиного ринку Європейського Союзу. Українські експортери отримують прямий доступ до розширеного європейського ринку, що складає майже третину світового ВВП. Збільшуватимуться темпи економічного зростання в Україні, виробництво сільськогосподарської продукції, стануть значнішими обсяги іноземних інвестиції в українську економіку, тарифи на український експорт знизяться. І справді, від інтеграції до Євросоюзу Україна отримає не тільки перелічені, а й багато інших переваг в економічній, соціокультурній та науковій сферах.

Учень. Європейський Союз є найбільшим донором України. Для виконання найрізноманітніших проектів ЄС надав нашій державі понад 3 млрд. євро – це програма ядерної безпеки TACIS (включаючи Чорнобильський фонд “ Укриття ” та план “Україна – Велика Сімка’’), програма транскордонної співпраці, програма паливного дефіциту, торгівельні і регіональні програми, освітні програми ЄС для України та інші. Поглиблення співпраці між Європейським Союзом та Україною передбачає нові можливості у галузі освіти. Країни ЄС запрошують молодь на навчання у вищих навчальних закладах Європи. За підтримки європейських інституцій молоді науковці мають змогу брати участь у європейських та міжнародних форумах.

Тісна співпраця у галузі культури дає змогу українцям брати участь у конкурсі Євробачення . Вам відомо, що Джамала отримала перемогу на Євробаченні – 201614 травня 2016 року, а Руслана перемогла у 2004 році. Проведення конкурсу Євробачення - 2017 в Україні – це шанс стати ще ближче до Європи.

Вихователь. Тож наше місце — в Європейському Союзі. Наша мета — Україна в об'єднаній Європі. Історичний шанс України розкрити свої можливості. Кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців. Ми — вже не «узбіччя» Європи. Ми знаходимося у центрі Європи. Лише в єдності сила Європи. Просто на очах Україна збагатила палітру Європи новим відтінком. На черзі — нові яскраві українські барви. Бо немає нічого більш творчого і потужного, ніж переможна свобода. Вона створила Європу і в ній її майбутнє.

Учень. Куточків різних на Землі багато.

Європа серед них – найближча нам усім,

Бо саме тут нас народила мати.

Учениця. Громадянкою Євросоюзу хочу стати,

Щоб врешті було ліпшим життя,

Щоб країна була конкурентоспроможна,

А кожна родина – щаслива й заможна.

Учень. В Європейськім Союзі – могутні країни.

І бажає вступити в Союз Україна.

Ми – держава незламних людей

Маємо безліч пропозицій, цікавих ідей.

Сміливо дивимося у майбуття.

Цікаве й щасливе творімо життя.

Учениця. Я всім серцем люблю Україну свою,

Про майбутнє ми дбаєм щоднини.

І в Європу ми радо йдемо,

Щоб було краще жити кожній людині!

Учень. І сьогодні настав вже омріяний час –

Угода про Асоціацію з ЄС підписана.

Із тризубом і гімном в Євросоюз

Іде наша земля – Україна!

Учень.

Прекрасний світ, чудес дива Євросоюз нам відкрива.

Європа - плюс, Європа - клас чарує завжди нас.

Неможливо жити без Європи нам!

Знаємо про це ти і я.

Вивчай її, пізнай її.

В Євросоюз іди!

Всі учасники: Європа - клас!

З Днем Європи вітаємо вас!

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Галстян Ольга
Додано
12 травня 2020
Переглядів
456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку