Година спілкування "Важко тому жити, хто не вміє дружити!"

Про матеріал

Цей матеріал допоможе вихователю дати учням поняття про дружбу;

вчити цінувати дружбу, поважати

один одного; допомогти з'ясувати якості, які сприяють дружнім

стосункам, ознайомити з правилами дружби; вчити аналізувати,

порівнювати, узагальнювати; розвивати уміння спілкуватися і

підтримувати дружні стосунки у колективі.

Перегляд файлу

   Важко тому жити, хто не вміє дружити

Виховний захід

1 – 4 класи

Мета: дати учням поняття про дружбу; вчити цінувати дружбу, поважати                         

           один одного; допомогти з’ясувати якості, які сприяють дружнім

           стосункам, ознайомити з правилами дружби; вчити аналізувати, 

           порівнювати, узагальнювати; розвивати уміння спілкуватися і 

           підтримувати дружні стосунки у колективі.

Обладнання: ілюстрації до казок, казкових персонажів; мікрофон; аудіо

         запис пісень про дружбу; паперові долоньки.

 

Хід уроку

І. Організація класу

- Про що ми сьогодні поговоримо ви дізнаєтесь, послухавши пісню.

Звучить пісня про дружбу.

  • Так, мова піде про дружбу, про друзів. А кого називають другом?
  • А чи є у вас друзі? Зараз ми зясуємо це. Наш класний кореспондент -  Рибчанівська Кароліна, візьме у вас інтерв’ю.

ІІ. Реалізація завдань уроку

  • Дехто з вас друга називав свого однокласника, однокласницю.
  • Скажіть, чи приємно другові чути в свою адресу гарні слова?
  • Зараз ми пограємо у гру «Чарівний клубочок».

Гра «Чарівний клубочок»

  • Діти, подивіться на це мереживо. Ці ниточки показують нам, як у школі, в класі діти пов’язані один з одним. Вони символізують дружбу між учнями. А які нитки на дотик? Так, вони м’якенькі, ніжні, від них ніби відходить тепло. Саме такими є стосунки між друзями: теплими, ніжними.
  • А зараз відгадайте загадки.

Прийшла кума із довгим віником

На бесіду із нашим півником,

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід. (Лисиця)

 

Довгі ноги, довгий ніс,

Прилетів – обід приніс:

Смачних жабенят

Для своїх малят. (Журавель)

 

  • Героями якої казки є ці тварини? Так, казка називається «Лисичка та журавель». Цю казку вам зараз покажуть учні 2 класу. А ви уважно дивіться, потім скажете, чи були справжніми друзями Лисичка  і Журавель.

 

Перегляд сценки-казки «Лисичка та Журавель»

 

                                     ЛИСИЧКА ТА ЖУРАВЕЛЬ

 

Дійові особи: автор, Лиска, Журавель.

 

Автор. Якось стрілися у лісі довгоногий  Журавель

             І Лисичка рудохвоста, що несла в мішку щавель.

             Познайомились, здружились, погуляли по ліску,

             Попід сонцем засмагали біля річки на піску.

             Розмовляли про погоду, про озера та моря,

             І Лисичка на гостину запросила Журавля.

Лиска. Ти приходь, мій друже, в гості.

             Дуже буду рада я.

Автор. Лагідно так промовляла Лисонька до Журавля.

             От вже Лиска розстаралась: у хатинці підмела,

             Розстелила скатертину і обід варить пішла.

Лиска. Зараз кашки наварю я з маслечком та молочком

            Та й розмажу по тарілці тонко-тонко язичком.

Автор. Бо скупеньку вдачу мала наша Лисонька-кума

             І давно вже шкодувала, що гукнула Журавля.

             А Журавлик ще із ранку їй дарунки готував:

             Жабок наловив у банку, на лужку квіток нарвав.

             Довго-довго чепурився перед дзеркалом ріки:

             Розпушив усі пір’їнки, виклював всі хробаки.

             Дуже, бідний, хвилювався, ледве-ледве не зомлів –

             Так хотів побачить Лиску. На побачення спішив.

             Лисонька його зустріла, запросила до стола,

             А на стіл для частування в мисці кашку подала.

Лиска. Пригощайся, мій хороший,

            Дзьобай кашку з молочком.

 Автор. А сама усе лизала манну кашку язичком.

             А Журавлик наш голодний слинку лиш одну ковтав.

             По тарілці стукав-стукав та нічого не вдзьобав.

             Але був він дуже чемний, тож образу проковтнув,

             І подякувать Лисичці за гостину не забув.

             Наш Журавлик ту жаднюгу все ж провчити захотів

             І на другий день до себе в гості Лиску запросив.

Журавель. Серденько, приходь у гості,

             Де болітце лісове, де співають жабки хором –

             Там помешкання моє. Буду я тебе чекати,

             Приготую я обід, і у купочці любенько

             Поїмо ми так, як слід.

Автор. Вчувши це, зраділа Лиска.

Лиска. Ну, звичайно, жди-чекай.

            Тільки сонечко проснеться,

            Прямо зранку й виглядай.

Автор. Став Журавлик готувати.

            М'ясо взяв і бурячок, ще картопельки,

            І моркви, і дебелий кабачок.

            Все це покришив дрібненько

            Та до глечика поклав.

            Тільки з горлечком вузеньким

            Наш Журавлик глечик взяв.

            А Лисичка не барилась.

            Тільки сонечко зійшло,

            Рано-вранці до хатинки

            Стукає вона в вікно.

Журавель. Ти вже тут? Заходь, будь ласка,

            Люба подружко моя.

            Гарна-гарна рудохвоста.

            Вже тебе чекаю я.

Автор. І на стіл поставив глечик.

Журавель. Пригощайся, люба, їж.

            Ось візьми собі серветку,

            Миску, ложку, виделку, ніж.

Автор. Пахне з глечика так смачно.

            Лиска гляне і нюхне,

            Але в капосний той глечик

            Навіть носа не запхне.

            Вже на стіл аж слинка капа,

            В животі її бурчить.

            Бідна Лиска ледь не плаче,

            Ледь від злості не кричить.

            Журавель часу не гаяв,

            Все дзьобав собі й дзьобав,

            Поки чисто все не виїв,

            А тоді кумі сказав:

Журавель. Вибачай, Лисуню люба,

            Що я мав, тим і приймав,

            А обіду я такого гарного давно не мав.

Автор. Не так сталось, як гадалось.

            Ну й образилась кума.

            Бо голодною лишалась

            На гостині в Журавля.

            Любі дітки, памятайте

            Кожен день і кожен час:

            Ставтесь так, як ви б хотіли,

            Щоб поставились до вас.

  

  • Чи можна назвати Лисичку і Журавля справжніми друзями? Чому?
  • Як їх можна помирити?
  • Які мирилки ви знаєте? (Пригадування мирилок)

Мир, мир, миром,

Пироги з сиром,

Вареники з маслом,

Ми – подружки красні.

٭٭٭

Мирилка летіла,

На плече сіла,

Сказала тихенько -

Миріться  швиденько!

٭٭٭

Ти не плач, не плач, не плач
І скоріш мені пробач,
І на мене ти не сердься,
Бо у тебе добре серце.
Будемо завжди дружити
І ніколи не сваритись!

***

Дай скоріш мізинчик свій,
Зачепи його за мій.
Мізин-мізин-мізинець -
Помирив нас, молодець!

***

Подивися просто в очі;
Я сваритися не хочу.
Я образить не хотів,
Ненароком зачепив.
Просто в очі подивись
І зі мною подружись.

 

  • Подивіться на дошку і пригадайте з якої казки (мультфільму) ці герої і скажіть чи були вони справжніми друзями? ( Леопольд і мишенята, Вовк і Заєць, Том і Джері, крокодил Гена і Чебурашка, Котик і Півник,  Кай і Герда, …..)

Фізкультхвилинка «Ой на горі жито, а в долині мак…»

Ой на горі жито, а в долині мак

Любі мої друзі, зробіть ось так …..

( ведучий показує вправу, а діти повторюють)

 

Тест « Чи вмієте ви дружити?»

  1. Твій друг захворів  і не прийшов до школи. Ти:

А) зателефонуєш йому і запитаєш про самопочуття; - 5

Б) ніяк не відреагуєш; - 1

В) після уроків навідаєшся до хворого. – 10

 

2.  Твій друг не виконав домашнє завдання. Ти:

 А) даси переписати; - 5

 Б) допоможеш, поясниш завдання; - 10

 В) нічого не зробиш. – 1

3. Тобі хочеться морозива, а у друга немає грошей. Ти:

 А) купиш дві порції; - 10

 Б) даси другові грошей (позичиш); - 5

 В) купиш лише собі. – 1

4. Батьки подарували тобі цікаву книжку. Вона сподобалась твоєму другові. Ти:

 А) прочитаєш і даси другу почитати; - 5

 Б) прочитаєш і покладеш у шафу; - 1

 В) прочитаєш і обміняєшся з другом. – 10

5. Твій друг чергує після уроків. Ти:

 А) допоможеш йому; - 10

 Б) будеш його чекати; - 5

 В) будеш радіти, що ти не черговий. – 1

Ключ: 40 – 50 балів: твої друзі можуть радіти : ти – справжній, надійний  друг.

10 – 39 балів. Будь уважнішим, цінуй своїх друзів.

До 10 балів. Зміни своє ставлення до людей. Поміркуй над своїми вчинками. Ти обов’язково знайдеш справжнього друга.

  • Діти, які ж якості повинен мати справжній друг?

 

Заповнення таблиці

                                         Які якості у дружбі

 

Допомагають

Заважають

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( злість, доброта, допомога, лінь, жорстокість, жадібність, щедрість, увага,…)

Пісня – гра « Якщо весело живеться»

 

  • З давніх часів зявилася традиція: коли вітаєшся – подаєш руку. Товариш завжди рукою підтримував свого товариша. Друзі завжди тримаються за руки. Відкрита рука – символ дружби. І на згадку про нашу зустріч я вам вручу такий символ дружби – відкриту долоньку. Побажаю вам, хто вже має друга, щоб цінував його, а хто не має, щоб обов’язково знайшов.

Вручення сувенірів

ІІІ. Підсумок уроку

  • Попереду у вас осінні канікули. Ви будете мати багато часу для

 відпочинку. І за час канікул виконаєте завдання: намалюєте свого друга, подругу.  Принесете у школу на виставку. І ми матимемо можливість переглянути ваші роботи.

  • Дякую вам за увагу. На все добре.

 

 

docx
Додано
6 січня 2020
Переглядів
721
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку