Усі ви с першого класу вивчаєте математику і тому прекрасно знаєте, яким високим частоколом формул і теорем відгородилась вона від непосвячених. Для тих, хто бажає увійти в її казковий світ і опанувати його таємниці, вже понад 40 століть існує і все більше вдосконалюється служба математики для початківців – науково-популярні твори, збірники цікавих задач та ігор, біографічні нариси про життя і діяльність великих математиків. Малесеньку часточку цієї скарбниці ви бачите на нашій виставці науково-популярної літератури.
ГРА «МАТЕМАТИЧНИЙ ФЕЄРВЕРК»
МЕТА: Підвищення інтересу до вивчення математики, до її історії; активізувати та стимулювати розумову та пізнавальну діяльність учнів; розвивати самостійність і творчість; розширювати кругозір; розвивати логічне та образне мислення, математичну мову; перевірить вміння учнів застосовувати здобути знання у нестандартних ситуаціях.
ОБЛАДНАННЯ: портрети математиків, висловлювання великих вчених про значення математики, таблички з математичними формулами, стені газети, виставка науково-популярної літератури.
ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ:
Тим, хто вчить математику,
Тим, хто любить математику,
Тим, хто знає математику,
Тим, хто ще не знає, що він любить математику,
Цей вечір присвячується…
Вітаємо всіх на грі «Математичний феєрверк», який присвячений цариці наук – математики.
Усі ви с першого класу вивчаєте математику і тому прекрасно знаєте, яким високим частоколом формул і теорем відгородилась вона від непосвячених. Для тих, хто бажає увійти в її казковий світ і опанувати його таємниці, вже понад 40 століть існує і все більше вдосконалюється служба математики для початківців – науково-популярні твори, збірники цікавих задач та ігор, біографічні нариси про життя і діяльність великих математиків. Малесеньку часточку цієї скарбниці ви бачите на нашій виставці науково-популярної літератури.
1-й ВЕДУЧИЙ: Що може математика? Астроному вона допомагає означити шляхи далеких зірок. Інженер за допомогою математики розраховує реактивний літак, корабель або нову електростанцію. Вченому-фізику математика відкриває закони атомного ядра. Отже, математика може все або майже все там, де потрібно що-небудь рахувати.
2-й ВЕДУЧИЙ: Геніальний французький вчений Блез Паскаль, який у молоді роки пізнав найвищі злети натхнення, писав: «Предмет математики настільки серйозний, що не варто пропускати нагоди зробити його трохи цікавішим». Сьогодні нам надається така можливість.
1-й ВЕДУЧИЙ : В нашій грі приймають участь три команди 1 курсу.
2-й ВЕДУЧИЙ : А щоб гра була чесної, ми обрали почесне журі ( Оголошує склад журі).
До журі підходить дівчина з підносом, на якому лежать терези, рахівниця, лупа, чорні окуляри.
1-й ВЕДУЧИЙ: Ми передаємо вам терези для зважування сил команд, рахівницю для підрахунків балів.
2-й ВЕДУЧИЙ: Лупу, щоб краще могли побачити позитивні якості команд. Та на випадок, коли вони зроблять щось не дуже вдало, даруємо вам чорні окуляри.
1-й ВЕДУЧИЙ: А зараз ближче ознайомимося з кожною командою.
КОНКУРС « Привітання»: Кожна команда представляє себе на протязі 5-7 хв. Оцінюється: оригінальність ідеї, гумор, кількість використаних математичних понять. Максимальна оцінка – 5 балів.
КОНКУРС «Розминка»: Кожній команді необхідно відповісти на 5 запитань. За кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу.
Запитання 1-й команді:
Запитання 2-й команді:
Запитання 3-й команді:
КОНКУРС «Малювалки»
1-й ВЕДУЧИЙ: Зараз ми перевіримо художньо-музичні здібності наших учасників. А малювати учасникам гри доведеться пісню.
2-й ВЕДУЧИЙ: Один учасник отримує текст відомої пісні та малює на плакаті її зміст. Головне, щоб інші учасники його команди змогли назвати цю пісню або строку з неї. Ніяких слів та чисел писати не можна.
1-й ВЕДУЧИЙ: Одна підказка – у словах кожної пісні є числа. На малювання відводиться 1 хв.
Потім все разом співають цю пісню. За вгадану пісню – 5 балів.
Назви пісень:
КОНКУРС КАПІТАНІВ:
Капітану кожної команди необхідно показати свою ораторську майстерність. Потрібно виступити з промовою з теми: « Яким ти уявляєш себе урок математики у 2200 році?».
Максимальна оцінка – 5 балів.
ГРА З ГЛЯДАЧАМИ:
Поки капітани готують свою промову оголошується аукціон. Лот, який виставляється на аукціон ви можете купити за знання пісень у тексті яких є цифри.
КОНКУРС « Підлянки»:
1-й ВЕДУЧИЙ: Кожна команда може «підсунути свіню» команді суперників у вигляді слова, яке ті повинні показати журі глядачів . Відгадають глядачі слово – команда отримує 5 балів.
2-й ВЕДУЧИЙ: Думаю, що не варто нагадувати, що кожне слово має відношення до математики. На його показ відводиться 1 хв.
КОНКУРС ЗНАВЦІВ МАТЕМАТИКИ:
Кожній команді необхідно відповісти на 5 запитань. За кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу.
Запитання 1-й команді:
Запитання 2-й команді:
Запитання 3-й команді:
КОНКУРС «Асоціації»
Капітан кожної команди записує 4 слова, які у нього асоціюються з одним з словосполучень:
Потім за 1 хв. Члени команди називають свої асоціації. Журі рахує кількість збігів. За кожний збіг команда отримує по 2 бали.
КОНКУРС « Обганялки»
1-й ВЕДУЧИЙ: Мабуть, у кожної групі є багато гарних друзів. А де ви бачили, щоб друг залишив друга у біді? Цього ніхто не допустить. А що є справжньою бідою, як не те, коли тебе викликають відповідати, а в голові немає жодної розумної думки!
2-й ВЕДУЧИЙ: Друзі поспішають на допомогу і хто жестами, а хто мімікою намагається допомогти і щось підказати. І, деколи, їм це зовсім непогано вдається.
1-й ВЕДУЧИЙ: Сьогодні ми подивимось, яких успіхів досягли наші учасники у цьому жанрі учнівського мистецтва.
На плакаті написано по 10 слів для кожної команди. Один учасник команди їх видить, інші – ні. Він повинен показати за 2 хв. ці слова своєї команді, а вони – назвати їх. За кожне назване слово – 1 бал.
Слова для показу:
1 команда: 2 команда: 3 команда:
Журі оголошує результати, нагороджує переможців та всіх учасників гри.
ЗАКЛЮЧНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ :Нажаль наша гра закінчилась. Думаю, що сьогодні всім було весело та цікаво. Всім дуже дякую. До наступних зустрічей.