Учні у формі захоплюючої гри у слова – «Поле чудес» познайомляться із цікавими фактами, пов'язаними з дорожнім рухом, звернуть увагу на сумну статистику порушень дорожнього руху. здійснять цікаву подорож дорогами країн світу та зроблять висновок, навіщо потрібно неухильно дотримуватись безпеки на дорогах.
Гра «Поле чудес»
Тема: Цікаво про дорожній рух
Мета: Формувати здоров’язбережувальну та інформаційно-пізнавальну компетентності. Розширювати знання дітей про історію виникнення та розвитку транспортних засобів та Правил дорожнього руху. Розвивати логічне мислення за допомогою відгадування загадок, тренувати пам’ять,
увагу. Виховувати потребу жити за правилами. Переконати учнів у необхідності дотримуватись Правил дорожнього руху.
Обладнання: мультимедійна презентація «Поле чудес», подарункові лінійки, грамота переможцю, медаль переможцю, подяки учасникам, картки з українським алфавітом, кульки червоного, жовтого та зеленого кольорів.
1. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.1. Вступне слово
Доброго дня, слухачі і глядачі! Рада вас вітати на пізнавальній грі «Поле чудес». Наша зустріч сьогодні не випадкова. Адже з 12 по 18 листопада в Україні триватиме Всеукраїнський тиждень безпеки руху. Дороги нашої Батьківщини надзвичайно небезпечні. Щороку в Україні на дорогах гине 5 000 тисяч людей, третина з них – пішоходи. До того ж половина смертей стається на пішохідних переходах. Велика кількість механічних транспортних засобів забруднюють атмосферу викидами вуглекислого газу. У містах стаються велетенські багатогодинні затори. Але так було не завжди. Пропоную помандрувати у часі і зазирнути у історію виникнення транспорту.
1.2. ПЕРЕГЛЯД АЗБУКИ БЕЗПЕКИ НА ДОРОЗІ ТІТОНЬКИ СОВИ «ІСТОРІЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ»
(Звучить заставка гри «Поле чудес»)
2. ГРА «ПОЛЕ ЧУДЕС»
2.1. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРАВИЛАМИ ГРИ
1. Учасники змагатимуться у трьох турах.
2. Учасник, що правильно відгадав та назвав слово, переходить до фіналу.
3. Учасники, що помилилися або не змогли правильно вгадати букви чи слово – вибувають із гри у глядацьку зону.
4. У фіналі переможці трьох турів змагаються за головний приз.
5. Підказувати не можна, вигукувати не можна.
2.2. ПОЧАТОК ГРИ
Я запрошую зайняти свої місця у ігровій зоні по одному учаснику від кожного класу.
(Гравці займають свої місця. Перед ними – алфавіт та ручка. Букви, яких немає у слові, вони закреслюють.)
2.3. ЗАВДАННЯ ПЕРШОГО ТУРУ.
Інша назва професії водій – шофер. Це слово французького походження. Що ж воно означає?
К О Ч Е Г А Р
2.4. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ.
Слово «шофер» перекладається з французької мови дослівно як «кочегар». Це пов’язано з тим, що в якості палива в перших транспортних засобах з паровим двигуном використовувалися вугілля та дрова.
2.5. ГРА ДЛЯ ГЛЯДАЧІВ «СВІТЛОФОР»
А зараз разом із глядачами у залі ми проведемо гру «Світлофор». На початку кожного ряду стоїть «світлофор» - учень, що тримає три кульки червоного, жовтого та зеленого кольорів. У кінці ряду стоїть інший «світлофор». За командою ведучого, під музику учні передають сигнал від «світлофора» до «світлофора». Передавати наступний «сигнал» можна тільки тоді. Коли другий «світлофор» підняв отриману кульку над головою.
(Учні передають кульки під музику»
2.6. РОЗСАДКА ГРАВЦІВ ДРУГОЇ ТРІЙКИ. ЗАВДАННЯ НА ДРУГИЙ ТУР.
У Німеччині з недавнього часу в кожній поліцейській машині з’явився обов’язковий додатковий предмет. Що обов’язково повинен мати водій поліцейського автомобіля?
І Г Р А Ш К А
2.7. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Іграшка - плюшевий ведмедик - обов’язковий додатковий атрибут поліцейської машини у Німеччині. Це для заспокоєння дітей, які потрапили в аварію і отримали стрес. А також для тих, кого в такій ситуації можна заспокоїти м’якою іграшкою.
2.8. ГРА ДЛЯ ГЛЯДАЧІВ «ПІШОХІД»
Сигнали світлофора ми вивчили. А тепер потренуємось їм підкорятися. На екрані буде з’являтися певний сигнал світлофора. Якщо він червоний, глядачі встають зі своїх місць. Якщо жовтого кольору, - сідають. А якщо зеленого, - плескають у долоні (або стоячи, або сидячи).
2.9. РОЗСАДКА ГРАВЦІВ ТРЕТЬОЇ ТРІЙКИ. ЗАВДАННЯ НА ТРЕТІЙ ТУР.
Водіям Швеції якось раз заборонили виходити на роботу в шортах, і у відповідь на це багато з них вийшли на роботу ... в чому б ви думали?
С П І Д Н И Ц Я
2.10. РУХАНКА ДЛЯ ГЛЯДАЧІВ
А зараз я знову запрошую до розминки глядачів.
2.11. ФІНАЛЬНА ГРА. ЗАВДАННЯ НА ФІНАЛ.
У деякій країні світу світлофори є тільки у великих містах, але на них ніхто з водіїв не звертає увагу. Що це за країна? Такого поняття, як ПДР або дорожні знаки там просто не існує. У кого машина більше той і правий.
Є Г И П Е Т
3. НАГОРОДЖЕННЯ
(Звучать фанфари)
Нагородження переможця медаллю та грамотою, а інших учасників – символічними призами та подяками.
4. ПІДСУМОК
Ось і підійшла до кінця наша пізнавальна гра «Поле чудес». Запам’ятайте: ваше життя і здоров’я залежить від того, чи дотримуєтеся ви Правил дорожнього руху. На все добре!