Групове заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови для учнів (вихованців) 8-го класу з вадами слуху

Про матеріал
Розробка групового заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови для учнів 8-го класу з порушеннями слуху.
Перегляд файлу

Виконала:

Альошичева Тетяна,

КЗ «ХСШ №6» ХОР

 

Групове  заняття з розвитку слухового сприймання та

формування вимови для учнів (вихованців)

8-го класу з вадами слуху

 

Тема «Зовнішність людини»

Текст «Дорога мені людина»  (Перша година роботи над текстом)

Мета:

  • тренувати учнів у слухо-зоровому сприйманні нового тексту;
  • контролювати мову учнів, навчити описувати зовнішність людини;
  • закріпляти диференціацію звуків [Ц-Ч-Ш];
  • контролювати вимову дзвінких приголосних [Б-Д-Г];
  • продовжувати працювати над сприйманням окремих слів, словосполучень, речень на слух;
  • працювати над читанням з губ, з перешкодами;
  • виховувати повагу та любов до матері, жінки.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Привітання.

Налаштування учнів на роботу.

Запитання до учнів:

  • Павле, ти мене чуєш?                                             (з перешкодами)
  • Як ти мене чуєш, Рито?                                         (за екраном)
  • Владиславе, спитай Артема як він чує?               ( читання з губ)
  • Діти, що ми будемо робити на уроці?                  (слухо-зорово)
  • Яке свято ми будемо відзначати 8-го березня?   ( читання з губ)
  • Що ви подаруєте своїм мамам?                             (з перешкодами)
  • Павле, які квіти любить твоя мама?                      (за екраном)

     -    Артеме, як ти допомагаєш мамі?                           (слухо-зорово)

     -    Рито, де працює твоя мама?                                   (читання з губ)

2. Читання тексту  (слухо-зорове сприймання)

Текст «Дорога мені людина»

Таня крадькома милувалася мамою. Для неї вона була схожа на вчительку: в окулярах, тонке розумне обличчя. На ній була картата блузка,  синя спідниця і біла хустка, яка різко відтіняла її засмагле лице і світлі очі.   Тонкі брови, красива лінія носа і яскраві губи робили її привабливою. На високому чолі жодної зморшки.

Довге каштанове волосся, нерівномірно висвітлене сонцем, спадало на плечі. У волоссі де-не-де пробивається сивина. У неї ще є особлива прикмета. Над лівою бровою – невелика родимка. Це ознака є спадковою для всіх жінок у маминій родині. Мати високого зросту, струнка. Та найголовніше – вона худорлява, ніхто не дає їй 35 років.   

У материнському погляді немає ні фальші, ні хитрування. Очі її, постійно освітлені зсередини м’яким живим сяйвом, є вираженням її душі.   Це погляд самої щирості, самого добра. Зовні мама сувора і неприступна, а насправді у неї добре серце.

3. Словникова робота

«Крадькома милувалася» – з любов’ю дивилась на маму, так щоб вона не бачила.

«Спадкова ознака» – ознака, яка передається від бабусі до мами, від мами дочці.

4. Руханка

5. Запитання до тексту

          -   Як називається текст?                                       ( читання з губ)

 

  • Ким милувалася Таня?                                      (слухо-зорово)

 

  • Як була одягнена мама?                                    (за екраном)

 

  • Якого кольору очі у мами?                               (з перешкодами)

 

  • Якого вона зросту?                                             ( читання з губ)

 

  • Яка особлива прикмета у мами Тані?               ( з перешкодами)

 

  • Як ви вважаєте, мама у Тані красива?              (слухо-зорово)

 

6. Бесіда за світлинами мам учнів

Вчитель:

  - Я знаю, ви принесли світлини своїх мам, уважно придивіться.

Запитання до учнів:

 - Владе, якого кольору очі у твоєї мами?                     (слухо-зорово)

 - Рито,  якого зросту твоя мама?                                   ( читання з губ)

 - Павле, яка зачіска у твоєї мами?                                 (з перешкодами)

 - Артеме, якого кольору сукня у твоєї мами?                  (за екраном)

7. Робота з розрізними картками

Учні знаходять зазначені у картці речення та виконують завдання.

Картка 1.

«Хустина різко відтіняла її засмагле лице і світлі очі».

Вчитель:

 - Артеме, прочитай головні члени речення.                     (слухо-зорове)

Картка 2.

«Тонкі, брови, красив лінія носа і яскраві губи робили її привабливою».

Вчитель:                                                             

 - Павле, назви прикметники.                                               (з перешкодами) 

Картка 3.

«Довге каштанове волосся, нерівномірно висвітлене сонцем, спадало на плечі».

Вчитель:

 - Владе, прочитай іменники.                                                (за екраном)

8. Робота у парах

Учні задають питання один одному за текстом:

  • Павло____  Владу:        Що у мами над лівою бровою?
  • Рита   ____  Артему:      Якого зросту мама?
  • Влад  ____  Риті:            Яке у мами серце?

9. Підбиття підсумків уроку

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Інкл
Додано
29 січня 2021
Переглядів
557
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку