Гурток. Тема: "Виготовлення дерева з бісеру"

Про матеріал
ознайомитися з історією виникнення бісеру, видами робіт із його застосуванням, формувати в учнів вміння аналізувати інформацію, навички практичної роботи, повторити правила безпечної праці
Перегляд файлу

Тема: Виготовлення дерева з бісеру

Мета:ознайомитися з історією виникнення бісеру,   видами робіт із його застосуванням,  формувати в учнів  вміння  аналізувати інформацію, навички  практичної роботи,  повторити  правила безпечної  праці;

розвивати стійку увагу, пам'ять, творчу уяву, естетичний смак, розбірливу вимову, моторику рук,  збагачувати словниковий запас, виправляти мовленнєві помилки;

виховувати працелюбність, наполегливість, інтерес до творчої  роботи.

Обладнання :

ІКТ, карта світу, зразки виробів із бісеру, зразки різних  видів бісеру,  фотографія,  ножиці,  дріт, лінійка, різнокольорова ізоляційна стрічка, гіпс, вазони.

                                              Хід заняття:

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми та мети.                                                                          

Тема побутової години: "Виготовлення дерева з бісеру". Сьогодні ми ознайомимося з історією виникнення бісеру,  видами робіт із його застосуванням, навчимося робити  дерево з бісеру.

ІІІ. Основна частина

1). Мотивація діяльності.

Епіграф: "Бісер дарує відчуття радості, чарівності, краси, вишуканості".

- Слава, у тебе є вдома  роботи з бісеру?                  Метод "Мікрофон"

- Ярослав, а у вас є якісь вироби з бісеру?

- Коля,  ми вже виготовляли з бісеру роботи до 8 Березня. У якому класі?

- Денис, що ми робили? (фото на екрані).

- Кому ти подарував квітку?

- Роман,  а кому ти подарував квітку?                 

- Коля, де ще можна використати виріб?                                                                                    2). Словникова робота:  бісер, бісероплетіння,  перли, фінікійці, купці,  різнокольорова ізоляційна стрічка.

3).Інформація учнів з історії виникнення бісеру;    

   Метод "Навчаючи - учуся"

(презентація на мультимедійному екрані, карта світу)

   Історія виникнення бісеру.

У дуже далекі часи  фінікійські купці везли по Середземному морю здобуту в Африці природну соду. Зупинившись на ночівлю, вони стали готувати собі їжу на вогнищі, яке обклали шматками соди. Вранці купці побачили чудовий злиток -  твердий як камінь – це було скло.  Так виникло скляне виробництво та почалося виготовлення штучних перлів. По-арабські «фальшиві» перли називали «бусером».  З часом скляні намистинки  ставали  дрібніше, їх почали називати бісером.

      Бісер знаходять у всіх країнах світу. Колись його використовували як засіб платежу, бо ціна бісеру була майже однакова з ціною на перли.  Бісер ввозили з Венеції, Чехії.

У Київській Русі в 9 столітті  жінки і діти носили скляне намисто і браслети різної  кольору. З Києва склоробство поширилося до Чернігова, Новгород - Сіверського   та інших міст.

На початку 19 століття  бісероплетіння було популярним, як музика і танці.

 У наш час  бісером вишивають  все: ікони, картини, одяг, взуття,  скатертини, сумочки, пояса, гаманці, скриньки,  брелоки для ключів, чохли для помад, окулярів,   мобільних телефонів  та інше.

Види  прикрас з бісеру – це намисто, браслети,  іграшки, декоративні квіти,  деревця.

IV. Практична робота

1). Правила безпеки праці:

         1.​ Під час роботи треба сидіти прямо, не нахиляти низько голову.

         2. Кімната повинна добре освітлюватися.

         3. Дуже обережно працювати з дротом.​ 

         4. Ножиці класти праворуч. 

         5. Передавати ножиці кільцями вперед.

2). Що нам треба для роботи? 

бісер,  дріт, гіпс, ножиці, лінійка,  вазон, різнокольорова ізоляційна стрічка.

3). Послідовність виконання роботи:

1. Готуємо дріт 60 см  і один край загинаємо.

2.  Нанизуємо на дріт бісер 15 штук.

3.  Відступаємо від краю 5 см і скручуємо петлю з 5 обертів.

4. Набираємо бісер знову.

5. Відступаємо 1-1,5 см і робимо наступний листок.

6. На гілочку треба 9 або 11 листочків.

7. Складаємо вдвоє і скручуємо.

8. Об'єднуємо по 2-3 гілочки і формуємо  деревце.

9. Заливаємо гіпс у вазон, ставимо виріб.

10. Прикрашаємо декоративними камінцями, бісером і залишаємо сохнути.

4. Самостійне виготовлення виробу.

5. Перегляд та оцінювання робіт.

 

V.  Підсумок.                             Метод "Незакінчені речення..."

- Ми дізналися про ...

- Ми навчилися робити ...

- Мені сподобалось працювати  ...

- У мене настрій ...

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Komar Nadia
Додано
6 січня 2023
Переглядів
206
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку