Хімічні властивості лугів

Про матеріал

Урок розрахований на вивчення хімії дослідницьким шляхом, використано хімічний експеримент. Протягом уроку формуються навички складання рівнянь хімічних реакцій, виховується інтерес до науки, наполегливість та самостійність в здобуванні знань.

Перегляд файлу

Богданова Н. М., Новопразький НВК

 

Тема: Хімічні властивості лугів.

Мета: вивчити хімічні властивості основ дослідницьким шляхом; формувати навички складання рівнянь хімічних реакцій; виховання наполегливості та самостійності в здобуванні знань.

Обладнання: періодична система, таблиця розчинності, розчини гідроксидів, хлорна, сульфатна кислота, індикатори, Мg, NH4CrHO7, нагрівальне обладнання, пробірки, тримачі, штативи.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття: осад, газ, сіль, розчин, нейтралізація.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

 

ІІ. Активізація опорних знань учнів.

«Прояви свої знання».

  1. Скласти з одно-, дво-, тривалентного металу гідрооксиди.
  2. «Третій лишній».
    • NaOH, Ca(OH)2, CuO
    • NaOH, Ca(OH)2, Cu(OH)2    Чому?
    • Al(OH)3, Fe(OH)3, KOH

Подвійну назву вони мають

Розчинні у воді бувають

На шкіру втраплять – смійся й плач

Відчуєш зразу ж вплив – ОН

Не про молочні ріки й береги,

Вели ми з вами мову – про луги.

 

ІІІ. Осмислення та узагальнення. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

ТБ

Чом же світ тобі не милий

Руки лугом ти намилив?

Очі ще потри руками,

То забудеш тата й маму!

Властивості розчинних основ:

  • дія на індикатори;
  • взаємодія з кисл. оксидами;
  • взаємодія з кислотами;
  • з розчинами солей;
  • відношення до нагрівання (мал.).

Лабораторна робота №4. Віртуальна хімічна лабораторія.

 

ІV. Осмислення та узагальнення нового матеріалу.

  1. Дооформлення лаб. досл. в практичних зошитах.
  2. Впр. 4, 5 с. 85.

 

V. Підсумок уроку і домашнє завдання.

§17, впр. 3.

  1. Хімічний лікбез.
  2. Складання опорного конспекту у вигляді алгоритму.
    • Луги змінюють колір індикатора, лакмус, ф/ф, м/о
    • Луг + кисл. оксид = сіль + Н2О (обмін)
    • Основа + кислота = сіль + Н2О (обмін) (парасолька)
    • Луг + розчинна сіль = нова сіль + нова основа
    • Нерозчинна основа внаслідок нагрівання розкладається

Ме(ОН)3 → оксид + Н2О

  • Нерозчинна основа + кислота → сіль + Н2О

 

doc
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
1 квітня 2018
Переглядів
1049
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку