Ходить осінь по країні чудеса дарує дивні.

Про матеріал
Заняття на тему пори року "Осінь". У занняті використана призентація по темі. Діти виконують різні , цікаві завдання. З природного матеріалу викладають картину на тему осені.
Перегляд файлу

 

Комунальний заклад

«Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №176 комбінованого типу»

Криворізької міської ради

 

 

 

 

 

 

ХОДИТЬ   ОСІНЬ   ПО   КРАЇНІ,

ЧУДЕСА   ДАРУЄ   ДИВНІ

конспект  комбінованого  заняття

 

Вихователь спеціальної групи

для дітей з затримкою психічного розвитку:

Климчук Алла Василівна

 

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temp\1542893622450.JPEG 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кривий Ріг

 

 

 

 

Мета: продовжувати роботу по ознайомленню дітей  з осінньою порою року; активізувати словник  складними словами, вживанням прикметників, формувати вміння від іменників утворювати прикметники, вміння орієнтуватися  в просторі; сприяти розвитку дослідницьких умінь, заохочувати до створення  колективної  композиції з природного матеріал. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення,  зорове сприйняття, дрібну моторику рук, творчий потенціал кожної дитини. Виховувати любов до природи, бажання відтворювати свої фантазії  в картинах з природного матеріалу.

Словник: різнобарвна, щедра, гербарій, осінній букет, листопад,плоди.

Попередня робота: бесіди про осінні явища, читання віршів, загадок про осінь, розгляд картин (осінній пейзаж),  спостереження за змінами в природі на прогулянці, збір природного матеріалу для художньої композиціїкомпозиції.

 

                                                   Хід заняття

1.Слайд 

- Діти, у нас сьогодні незвичайний день. Погляньте навколо себе. Як гарно і затишно в нашій груповій кімнаті. А ще сьогодні до нас завітали вихователі нашого дитсадка. Привітаємо їх.

Діти: Всім доброго ранку! Всім доброго дня!

Ми щиро бажаємо,

І з радістю новий день починаємо!

 

2. Слайд

- Промінчик осінній заглянув до нас

  І в коло велике зібрав, друзі, нас.

  Давайте з’єднаєм долоньки свої

  І радо всміхнемось –

  Я – вам, ви – мені.

 

Вправа «Усмішка по колу»

-  Я сподіваюсь, що ваш настрій допоможе відгадати загадку.

Загадка

      Хто вона ота красуня
      В золотистому намисті,
      Що без пензля і без фарб
      Скрізь малює листя?                  (Осінь ).


- Правильно,  – це осінь. Осінь — найкрасивіша пора року. Як її тільки не називають – казкова, багряна.

 

Словесна гра « Добери ознаку»  (золота, чарівна, працьовита, гарна,багата, щедра).

- Як ви гадаєте . осінь весела пора року чи сумна?

Діти: Осінь весела пора року, тому що  можна бігати по листю, і воно під ногами  

   шарудить. Восени гарно, все таке  жовте, багато овочів і фруктів, грибів.

- А чому сумна?

 

 

 

Діти:  Осінь сумна пора року тому що холодно, часто йдуть дощі, небо похмуре,

Птахи відлітають в теплі краї .На вулиці не можна багато гуляти, треба одягати теплий одяг.

 - А ви б  хотіли  зустрітися з осінню ?

 

3. Слайди   Осінь господарює скрізь, куди не глянеш.

 Ходить осінь по країні,

 Осінь мила, осінь дивна:

 Листя золотом фарбує,

 Щедрий урожай дарує,

 Прохолоду насилає,

 Птаха в вирій проводжає...

4. Слайд

- Ви здогадались, хто це?

Осінь:         Добрий день! В добрий час!
                    Рада дуже бачить вас!
                    Я Осінь чарівна й ясна.
                    Я дивна, наче казочка сама.

                    Тримаю пензлик у руках,
                    Малюю я в садах, в гаях.

                    Хочу я вас, любi дiти, 
                    В царство осіннє ycix запросити. 

 

- Приймаємо запрошення осені?А куди ми підемо, ви повинні відгадати. 

 Загадка: Це місце не просте, воно дрімуче і густе.

         Звірі, птахи там живуть;  ягоди, гриби ростуть.

 

5. Слайд  Що це за місце? (Ліс)

- Так, саме у лісі для осені найбільше роботи – там багато дерев і кущів, а їх треба одягнути в золоте осіннє вбрання.Дорога буде не проста, але ми з труднощами  впораємося. З собою візьмем кошик, куди будемо складати дарунки осені. Візьмемо  

з собою чарівні квадрати (квадрати Воскобовича) вони нам знадобляться.

Кричалка:    Будь веселий!  Завжди так!
                       Будь бадьорий!   Тільки так!
                       Настрій – во!   Погода – клас!
                       Приєднайтеся до нас!

 

6. Слайд 

- Погляньте, перед нами широка річка а за річкою видніється ліс . Як же нам потрапити  на ту сторону річки?

Діти: У нас у кошику є чарівні квадрати, ми з них можемо зробити човник.(діти роблять човники, кажуть чистомовку)  

Чистомовка
                     Ла-ла-ла – осінь знов до нас прийшла,
                     Та-та-та – це красуня золота,

                     Тя-тя-тя – опадає листя,
                     Ати-ати-ати – будем разом прибирати.

 

- А ось і ліс , як тут гарно, а яке свіже повітря. Давайте подихаємо.

 

Вправа на дихання : « Ой як гарно пахне » (Вдихаємо повітря через ніс, а видихаємо через рот, проговорюючи слова «ой як гарно пахне» 4 -5 р)

-                Чим пахне в лісі?(сухим листям, грибами).

 Ви знаєте, що осінь не тільки можна побачити, її ще можна і почути.

 Дид.гра «Звуки осені»

 

7. Слайди

- Закриємо очі та відчуємо звуки осені. Що ви почули? (шелест листя,  шумить вітер , іде дощик).

Дид.гра «Яка погода восени»
- Коли йде дощ – дощова….

- Молодці,  все ви вірно кажете про погоду.

 

8. Слайд

Вірш Г.Бойко «Осінні клени».

- Як називається явище в природі, коли падають листочки.

Прикмета :«Пізній листопад – до суворої і тривалої зими».

- Ви тільки подивіться, скільки листя насипалось з дерев, Який чудовий, різнобарвний теплий килим утворився! Як ви гадаєте, яка користь від листочків, які опали? … (відповіді дітей)

              Вони будуть зігрівати землю взимку.

              Під листочками будуть зимувати комахи.

              Їжачок будує тепле гніздечко на зиму…

- Якого кольору листочки. Давайте по них походимо, як вони  шуршать.(ш-ш-ш).

              Знайдіть і покажіть листочки з горобини, берези, клена, дуба.

              Які це листочки.(березові, кленові,дубові)

              Що утворилося? (Вірно, осінній букет. Ми цей букет візьмемо до групи.)

              а що можна з них зробити?(засушити і буде гербарій).

Діти знаходять між листочками (каштани, шишки,жолуді, горіхи).

- Давайте трішки візьмемо собі в кошик на згадку про ліс.

 

9. Слайд

- Я завжди чекаю на осінь, бо вона дарує всім щедрі та такі смачні дари,  а ще кажуть, що осінь багата і щедра. Чому?

- Де ростуть овочі, фрукти?

- А що збирають восени в полі?(кукурудзу, соняшник, пшеницю)

- У природі є багато секретів і цікавинок. А зараз я пропоную скласти  вам кольорову доріжку, по якій ми пройдемо (завдання з конструктором ЛЕГО)

 

Дослідницька діяльність

- А ви знаєте , що овочі також можуть подарувати осені фарбу, знаєте яку?

- Якщо сильно надавити на овоч, то з нього тече сік. У огірочка і кабачка він прозорий, а якій він у морквиці? Давайте перевіримо: запрошую вас за столи,.Так, овочі подарували нам помаранчевий і буряковий колір, червоний.

 

 

Сьогодні ми з вами спостерігали і бачили, що осінь подарувала різні барви. Отже, діти, яка осінь? … (різнобарвна).             

Ми з вами назбирали у кошики різні дари осені. Я пропоную вам викласти з них картину на згадку про цікаву подорож до країни осені.

Підготуємо пальчики до роботи

Пальчикова гімнастика з шишками

 Шишечки, ви нас гартуйте,

Від хвороб усіх лікуйте.

Між долоньками катаємо,

 Свій масаж розпочинаємо.

Заховали-показали,

Заховали-показали,

Знов в долоньках покатали,-

Ось масажу і кінець,

 А хто робив, той молодець!

(діти викладають картину).

Звучить музика ,з’являється осінь.

 

- Дякуємо тобі, осінь, за те, що нас запросила до себе в гості що дарувала красу, натхнення та гарний настрій. Ти — справжня чарівниця!

 

C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temp\1542893536234.JPEG 

docx
Додав(-ла)
Климчук Алла
Додано
25 жовтня 2023
Переглядів
170
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку