ІІ Європейські Ігри. Олімпійський урок презентація

Про матеріал
Завдання уроку: 1. Пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення молоді до занять спортом. 2. Сформувати свідоме ставлення до необхідності занять фізичними вправами. 3. Надати учням знання про олімпійський рух, олімпійські види спорту, історію Олімпійських ігор, ІІ Європейські Ігри. 4. Сприяти вихованню почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів. 5. Виховувати працелюбність, наполегливість, толерантність та гуманізм.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Олімпійський урок«ІІ Європейські ігри. Цікаві факти Олімпіад» rr

Номер слайду 2

Стародавні Олімпійські ігри. Олімпійські ігри виникли у 776 р. до н. е. у стародавній Греції. Це були величні та дуже видовищні змагання. Вони проводилися впродовж майже 1000 років. Однак у 394 р. до н. е. проведення ігор було заборонено

Номер слайду 3

У 1896 році барон П'єр де Кубертен відновив Олімпійські ігри. З того часу вони проводяться постійно, раз на чотири роки. П'єр де Кубертенr

Номер слайду 4

Перша Олімпіада сучасності (Афіни 1894 р)На першій афінській Олімпіаді виступали лише 245 спортсменів. Серед учасників були тільки чоловіки. Першим олімпійським чемпіоном став американець Джеймс Коннолі, що виграв змагання в потрійному стрибку. Головним номером програми був марафонський біг по дорозі від містечка Марафон до Афін, по якій у 490 р. до н.е. біг легендарний грецький воїн, що приніс звістку про перемогу греків над персами.

Номер слайду 5

ІІ Олімпійські ігри у Парижі 1900 р. На цих Іграх були присутні 1078 спортсменів з 19 країн. Вперше взяли участь і 11 жінок у турнірах з тенісу і гольфу.

Номер слайду 6

У 1924 р. у французькому місті Шамоні відбулися перші Зимові Олімпійські ігри. У змаганнях взяли участь 258 атлетів, серед них 11 жінок та 247 чоловіків. І Зимові Олімпійські ігри

Номер слайду 7

Швейцарія, єдина з країн, прийняла вже дві зимових Олімпіади: у 1928 і 1948 роках. Більш того, вони пройшли в одному і тому ж місті - в Санкт-Моріці.

Номер слайду 8

На церемонії відкриття Ігор-1936 в німецькому Гарміш-Партенкірхені був вперше урочисто запалено олімпійський вогонь. Ці Олімпійські Ігри відкривав Адольф Гітлер

Номер слайду 9

XI Зимові Олімпійські ігри 1972 року в японському Саппоро були першою Олімпіадою, яка відбулася за межами Європи і Північної Америки.

Номер слайду 10

Єдиний раз в історії Зимові гри довелося переносити. Олімпіада-1976 повинна була відбутися в Денвері (США), але через фінансові проблеми організаторів її провели в австрійському Інсбруці. Саме в Інсбруці вперше був представлений офіційний талісман зимових Ігор - ним став сніговичок на ім'я Тіролін.

Номер слайду 11

Марафон олімпійського вогню в Ванкувер в 2010 році був найдовшим за всю історію Олімпіад. Він тривав 106 днів і пройшов через 200 населених пунктів, за участю 12 тисяч чоловік.

Номер слайду 12

На XIII Зимових Олімпійських іграх 1980 року в Лейк-Плейсіде (США) вперше в історії Олімпіад був використаний штучний сніг.

Номер слайду 13

Символом Олімпіади 1980 р. у Москві могла стати Баба-Яга. Але потім це рішення змінили і символом став симпатичний ведмедик.

Номер слайду 14

Олімпійські кільця. Олімпійський прапор. Олімпійське гасло. Олімпійська емблема. Олімпійський гімн. Олімпійський вогонь. Олімпійський смолоскип. Олімпійська символіка:

Номер слайду 15

Адам Круликевич Першим призером-українцем став львівський кінник Адам Круликевич, який виборов бронзові медалі на Іграх 1924 р. У 1928 р. дві золоті медалі завоював плавець українець за походженням, який виступав за збірну США, Юрко Коцай (Джордж Коджек). На Олімпіадах 1928 та 1932 р. бронзову медаль у складі збірної Польщі виборов львів’янин фехтувальник Тадей Фрідріх.

Номер слайду 16

Зінаїда Турчина. Валентин Манкін. Володимир Голубничий. Борис Шахлін

Номер слайду 17

Ольга Бризгіна. Лариса Латиніна. Поліна Астахова. Віктор Чукарін

Номер слайду 18

Юрій Сєдих. Валерій Борзов

Номер слайду 19

22 грудня 1990 р. був створений Національний Олімпійський комітет України. У 2007 р. президент НОК України Сергій Бубка був обраний віце-президентом Міжнародного Олімпійського комітету.

Номер слайду 20

Оксана БаюлІнеса Кравець. Володимир Кличко. Олімпійські чемпіони незалежної України

Номер слайду 21

Лілія ПодкопаєваІрина МерленіКатерина Серебрянська

Номер слайду 22

Юрій Нікітін. Валерій Гончаров. Юрій Білоног

Номер слайду 23

Яна Клочкова. Наталя Добринська. Рустам Шаріпов

Номер слайду 24

Яна Шемякіна – Олімпійська чемпіонка з фехтування. Катерина Тарасенко, Наталя Довгонько, Анастасія Коженкова, Яна Дементьєва – Олімпійські чемпіонки з Академічної греблі (парні четвірки)

Номер слайду 25

Олексій Торохтій – Олімпійський чемпіон з важкої атлетики. Юрій Чебан – Олімпійський чемпіон з греблі на байдарках та каное (каное-одиночка 200 м )

Номер слайду 26

Олександр Усик – Олімпійський чемпіон з боксу (до 91 кг)Василь Ломаченко – Олімпійський чемпіон з боксу (до 60 кг)

Номер слайду 27

Олег Верняєв. Олександр Абраменко

Номер слайду 28

Європейські ігри або Європіада — багатовидові спортивні змагання, започатковані 2015 року. Європіада є аналогом Паназіатських чи Панаамериканських ігор.Європейські ігри

Номер слайду 29

8 грудня 2012 року 38 олімпійських комітетів проголосували за заснування Європіад. Було вирішено, що ці ігри будуть проводитися з періодичністю чотири роки за рік до проведення літніх Олімпійських ігор. До програми ввійдуть наразі 15 олімпійських і 2 неолімпійських дисципліни. Першим містом-господарем ігор стала столиця Азербаджану Баку. Європейські ігри 2015, або І Європейські ігри проходили з 12 по 28 червня 2015 р.

Номер слайду 30

Європейські ігри 2019, або ІІ Європейські ігри проходили у Мінську, столиці Білорусі, з 21 по 30 червня 2019 року. Але змагання з веслування на байдарках і каное у місті Заславль. На Європейських іграх розіграно 200 комплектів медалей. Понад 4000 тисячі атлетів з 50 країн змагалися у 200-х спортивних дисциплінах 23-х видів та підвидів спорту 15 спортивних федерацій. У змаганнях десяти спортивних федерацій — розігрувалися ліцензії на Ігри XXXII Олімпіади 2020 року у м. Токіо. У 4 видах спорту визначилися чемпіони Європи. Церемонія відкриття ігор відбулася 21 червня 2019 року, а церемонія закриття — 30 червня 2019 року. Ряд країн і міст висловили зацікавленість  у проведенні у 2019 році II Європейських ігор. 16 травня 2015 року учасниками засідання Надзвичайної генеральної асамблеї Європейських олімпійських комітетів було прийнято рішення про проведення II Європейських ігор 2019 року в Нідерландах. 10 червня 2015 року Нідерланди відмовилися від проведення II Європейських ігор. Після відмови Нідерландів (Амстердам), свою зацікавленість у проведенні Ігор висловили Білорусь (Мінськ), Велика Британія(Глазго), Польща (Познань), Росія (Казань і Сочі) та Туреччина (Стамбул). 21 жовтня 2016 року місцем проведення II Європейських ігор визнано Мінськ.

Номер слайду 31

В II Європейських іграх взяли участь більше 4000 атлетів із 50 країн Європи.

Номер слайду 32

Прототипом для створення логотипу Європейських ігор у Мінську стало купальське вогнище і цвіт папороті, які відіграють важливу роль у білоруській культурі. Так, згідно з легендою, цвіт папороті квітне раз на рік опівночі на Івана Купала і лише на мить. Кожен, хто побачить цей цвіт, стане володарем надзвичайних здібностей і талантів. Логотип

Номер слайду 33

Восени 2017 року було оголошено відкритий республіканський конкурс на розробку талісмана II Європейських ігор. Взяти участь у конкурсі міг будь-хто. В результаті, було зібрано понад 2 тисячі пропозицій. Свої роботи представили і професійні дизайнери, і любителі. У 2018 році талісманом було обрано Лиснятка Лесика, це веселе, азартне та по-білоруськи приязне і дружнє звірятко. Талісман

Номер слайду 34

Гаслом заходу були обрані слова Year Bright, Bright You («Яскравий рік, яскравий ти»). Українським еквівалентом слогану обрано вираз «Час яскравих перемог!»Гасло

Номер слайду 35

Урочиста церемонія відкриття ІІ в історії Європейських ігор-2019 відбулася на національному олімпійському стадіоні "Динамо" у Мінську. На гостей вечора чекала захоплююча високотехнологічна шоу-програма з елементами віртуальної реальності. Учасників Європейських ігор привітали президент Європейського Олімпійського Комітету Янез Косьянчич, президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко. На трибунах підтримував українську збірну президент НОК Сергій Бубка. Церемонія відкриття

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Традиційно особливою частиною церемонії став парад команд-учасниць. Прапор України ніс олімпійський чемпіон зі стендової стрільби Микола Мільчев. На церемонії були проголошені клятви спортсменів, тренерів та суддів, замайоріли прапори на флагштоці й відбулося обов'язкове запалення вогню Ігор.

Номер слайду 38

На ІІ Європейських іграх 2019 у Мінську збірну України представляли 198 спортсменів у всіх 15 видах спорту та 22 дисциплінах. В української збірної за підсумками змагань в активі 51 нагорода (16 золотих, 17 срібних, 18 бронзових) і підсумкове третє місце в медальному заліку.

Номер слайду 39

Володимир Кисельов. Олімпійський чемпіон 1980 року в штовханні ядра.

Номер слайду 40

Анна Мельниченко-Касьянова. Учасниця Олімпійських ігор у Пекіні 2008 р., у Лондоні 2012.

Номер слайду 41

Ольга Ляхова. Учасниця Олімпійських Ігор у Ріо де Жанейро 2016 р. Чемпіонка ІІ Європейських ігор 2019 р.

Номер слайду 42

Номер слайду 43

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

pptx
Додано
16 березня 2020
Переглядів
1308
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку