Тема: Загальне поняття про іменник.
Іменники, що означають назви істот та неістот
Мета:розширити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови; удосконалювати вміння виділяти іменник серед інших частин мови через правильно поставлене запитання;ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот»;розвивати словниковий запас учнів, виховувати навички грамотного письма.
Обладнання: презентація, мікрофон,
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Колективна робота над вправою 246
Перевірка написання слів: зерно, змолоти, стеблинці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІУ.Мотивація навчальної діяльності учнів.
Отже який буде у нас сьогодні урок залежить тільки від вас, від вашої активності, уважності та творчості
У. Повідомлення теми і мети уроку
- Щоб визначити тему нашого уроку, вам потрібно розв’язати кросворд
У.1 Розв’язування кросворду
Б І Л К А
Т У М А Н
В І Т Е Р
С Н І Ж И Н К А
О С І Н Ь
З И М А
Б У Р У Л Ь К А
1.Ой, яка ж вона гарненька, пишно хвоста і руденька, не звірятко – просто диво, невгамовне, пустотливе. Вгору – вниз, на гілку з гілки. Хто це буде , діти ? ( білка )
2.Сиві воли усе поле залягли . ( туман )
3.Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )
4.Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води (сніжинка)
5.Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає . ( осінь )
6.Хто наткав волокна аж до лісу від вікна ? І сміється, задається
«От така ширина !» ( зима )
7. Що росте догори коренем ? ( бурулька )
- Яке утворилося слово ? (Іменник)
У.2Репродуктивна бесіда.
- Чи знайомі ви з іменником? ( вивчали у 2 класі
- Що саме ви знаєте про цю частину мови?
У.3. Каліграфічна хвилинка.
Урок продовжимо без зупинки
Каліграфічною хвилинкою.
- Яким повинно бути письмо?
(Письмо повинно бути каліграфічним, грамотним).
- Отже, сіли всі рівненько, записали дату, класна робота.
Запишіть каліграфічно такі з'єднання букв:
Зз зз зи зм ма
зима
Зробити звуко-буквений аналіз слова
У.4. Метод «Асоціативний кущ
іній санки лід
сніжинка З И М А лижі
бурулька сніг мороз
(Запис слів у зошит)
У.5 .Робота у парах.
Скласти з букв найбільше іменників.
С, І, К, Е, Л, О, О
(село, ліс, сік, сокіл, ікс, око, колесо, лосі, скелі)
У.6. Робота з підручником вправа 247
Правило с. 101
У. 7. Робота в групах «Хто більше придумає слів» - 1 хвилина
І група – слова, що відповідють на питання хто?
ІІ група – слова, що відповідають на питання що?
Висновок – до людей і тварин ставимо питання хто?
До рослин і речей питання що?
Фізкультхвилинка
Хтось там бачу притомився
І на парту похилився
Треба всім нам дружно встати
Фізкультхвилинку почати
У.8. Робота з деформованим реченням
Дикої стрибнув до зайчик грушки ( підкреслити підмет присудок. Куди б віднесли до істот чи неістот?)
УІ.Підсумок