Іменовані числа. Творча робота над задачею.

Про матеріал
Формувати уявлення про багатоцифрові числа, в тому числі про іменовані числа; розвивати уміння розв’язувати задачі на спільну роботу, логічне мислення, критичне мислення, математичну мову; виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Математика 4 клас

Тип уроку: формування умінь і навичок

Тема: Іменовані числа

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа, в тому числі про іменовані числа; розвивати уміння розв’язувати задачі на спільну роботу, логічне мислення, критичне мислення, математичну мову; виховувати любов до природи.

Обладнання: акваріум, жителі морських глибин (картинки).

Форма проведення: урок-подорож

Хід уроку:

І. Організаційний момент

1. Вітання

Добрий день! – скажу я вам, ви – мені,

Щиро світ усмішкою вітаємо,

Всім добра бажаємо.

Час нам зошити розгортати

І урок наш розпочати.

Цей урок проведу у вас я – Наталія Миколаївна.

- До якого уроку ви приготувалися?

- Чи подобається Вам цей урок? Чому?

«Математика – наука

Дуже точна й правильна»

Добре той її вивчає,

хто розум і увагу проявляє.

Мотивація навчальної діяльності

- Діти, погляньте на малюнок. Що ви там бачите?

- Так перед вами зображення акваріума (морська глибина).

- Як ви думаєте, а кого тут не вистачає? (Морських жителів).

- Сьогодні у нас буде не звичайний урок, урок – подорож у підводне царство.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

- А працювати ми сьогодні будемо з іменованими числами, багатоцифровими числами, розв’яжемо задачі.

ІІІ. Актуалізація і корекція знань учнів

Першим нашим морським гостем буде риба – клоун.

- Риба-клоун принесла нам завдання.

1. Каліграфічна хвилинка (число, Класна робота)

І варіант – 530, 4320, 7143, 55700, 249111 у порядку зростання.

ІІ варіант – 249111, 55700, 7143, 4320, 530 у порядку спадання.

Перевірка (дошка)

2. Усна лічба

Назва наступної рибки. Так це дельфін. Нам приніс вправи для усного рахунку.

3. Математичний диктант

- Скільки метрів у 7 км?

- Число 754 збільшити у 1000 разів.

- Знайдіть 1/10 числа 87000.

а) Гра «Математичний ланцюжок»

1) 240:10                                       2) 500+600:100*7+23:10=10

           *2

           :6

           *5

           *100

          4000

б) Вправа «Один-два-три-чотири – всі разом»

- Які величини ви знаєте?

- В чому вимірюється маса?

- Довжина, час, вартість, місткість.

- Замініть подані міри меншими мірами.

72 км = 72000 м

45 см = 4 дм 5 см = 450 мм

12 см = 120 мм

3 кг = 3000 г

в) Вправа «Розминка» (на дошці)

 

 

 

 

 

 

 

 

г) сторінка 94 №2 (ланцюжком)

Наступним нашим гостем є риба тригла.

- Знайдіть різницю чисел 7200 і 50.

- Обчисли від 1 кг300 г, 1 м40 см.

- Запиши у сантиметрах – 8 м.

- Запишіть 62785, 3048, 30015.

Перевірка: 7000 м, 754000, 8700, 7150, 700 г, 60 см, 800 см.

ІV. Фізхвилинка

V. Робота за темою уроку

Розвиток математичних знань і вмінь

а) Чи впізнали ви наступного нашого гостя? Так це морська черепаха. Вона дає нам роботу з величинами. Життя людини часто пов’язане із вимірюванням величин. Ви знаєте різні одиниці їх вимірювання та співвідношення між ними.

- Робота з підручником сторінка 94 №3.

Робота в четвірках (в невеликих групах) сидя за двома суміжними партами (розібрати правило).

б) Восьминіг нам пропонує замінити прості іменовані числа складеними. За зразком.

в) Вправа метод «прес»

Один учень виконує, коментує вголос, інші записують результат сторінка 94 №4.

г) Щойно ми з вами виконали вправи на припущення.

- Чи потрібні вам будуть одиниці вимірювання маси, довжини, часу.

- Де ви можете застосовувати отримані знання? Чи коли вам стануть у нагоді такі знання?

Вправа «Мікрофон»

д) Це красиві морські жителі, але водночас і небезпечні. Хто це – медузи.

Медуза пропонує попрацювати над задачею сторінка 95 №8.

Морська зірка, ми проводимо «Бліц опитування»

№ 6 сторінка 95. Назвіть іменовані числа у порядку зростання.

  1.     367 см?

№ 7 сторінка 94. Знайди ¼ від 1 км = 250 м

¼ від 1 г = 25 кг, 1/5 від 1 м = 20 см, 1/10 від 1 км = 100 м

VI. Узагальнення і систематизація вивченого.

- Електричний скат приніс нам тестові завдання

240: (6*2) =                                                    1240:4=

а) 12    б) 20    в) 30                               а) 387      б) 378    в) 310

Довжина кімнати 6 м, а ширина у 2 рази менша. Обчисли периметр кімнати.

а) 18     б) 12 м   в) 20 м

VII. Скат у нас був останнім нашим гостем. Він нагадує, що пора підбивати підсумок.

Рефлексія

Вправа «Продовжіть речення»

Я працював з поняттям…. (іменовані числа)

Знаю як замінити менші одиниці вимірювання величин більшими і навпаки заміна більших величин – меншими.

Подивіться, який гарний морський світ ми створили.

Треба завжди пам’ятати, якщо ми не будемо берегти природу, то ця краса може зникнути назавжди. Тож давайте бережливо ставитися до всього живого, що є на нашій Землі.

Ви всі добре працювали,

Знання міцні здобували.

Тож скажу вам у кінці:

- Діти, всі ви – молодці!

Нехай завжди вам посміхається сонечко.

І вам на згадку оці сонечка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
14 грудня 2019
Переглядів
1317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку