Індивідуальне корекційне заняття з розвитку слухо - зоро -тактильного сприймання мовлення та формування вимови
Тема: Робота над мовленнєвим диханням , голосом . Диференціація звуків [С] – [Ц]. Розпізнавання та відтворення матеріалу за темою « Мій рідний дім » Сприймання та відтворення запитань , відповіді на запитання ,зіставлення з малюнками.
Мета: закріпити навички правильної вимови звука [Ж] в різних позиціях на матеріалі слів, речень; закріпити правильну артикуляцію звуків [С] і [Ц], та вміння диференціювати вимову звуків [С] - [Ц] в складах , словах та реченнях. Формувати вміння сприймати на слух та слухо- зорово мовленнєвий матеріал по темі заняття. Коригувати вимову , розвивати мовлення, слухову пам'ять ,увагу ,збагачувати словник. Виховувати інтерес до занять, бажання спілкуватись мовою.
Обладнання: комп’ютер, таблички, малюнки, презентація
План заняття:
I. Вимова.
1) Робота над мовленнєвим диханням,голосом.
2) Робота над звуками С, Ц(диференціація)
II. Розвиток слухового сприймання.
1) Розпізнавання та відтворення мовленнєвого матеріалу.
2) Розпізнавання та відтворення запитань.
3). Розпізнавання та відтворення речень тексту.
ІІІ Підсумок заняття .
Хід заняття
I. Організаційні момент
- Як ти чуєш? Привітайся!
Як ти думаєш, що ми будемо робити сьогодні? ( слухати , говорити читати, … )
Давай домовимось , що ти будеш говорити …. (ЧІТКО) слухати …. (УВАЖНО), відповідати .. ПРАВИЛЬНО ,а працювати СТАРАННО.
ІІ. Вимова
Вправи для дихання - вдихни повітря носом і плавно видихни ротом;
– вдихни повітря носом і швидко видихни ротом;
Вправа «долоньки»
– погрій долоні: видих теплий довгий - короткий
2) Робота над наголосом
а) прочитати склади голосно - тихо
ТА – ТА та – та
ТО – ТО то – то
Т У – ТУ ту – ту
б) прочитати склади і слова, вірно вимовляючи наголошений склад :
ТА__та ТА__та ТА_ та ТА__та Таня , діти , тато, мама
Зима, весна , літо
таТА__ таТА __таТА__ таТА__
Послухай , постав наголос , повтори.
Шафа, лампа , диван, ліжко, спальня, кухня, ванна ,
Рухливий наголос
РУКА – …. , ЗИМА _ …. , ВЕСНА –….. , ВІКНО - ….., НОГА - ….
СОВА -…. , ВІДРО- …..
ІІ РОЗВИТОК СЛУХОВОГО СПРИЙМАННЯ.
1 Як називається країна в якій ти живеш ? ( Україна )
2. Яка столиця України? ( Місто Київ)
3. Що таке адреса? ( Це місце, де я живу . Це будинок, у якому я живу)
4. В якій області ти живеш ? ( У Чернігівській )
5. В якому місті ти живеш ? ( Корюківка)
6. На якій вулиці стоїть твій будинок ? ( Івана Франка)
7.Ти живеш у будинку, чи у квартирі? ( у будинку)
8. Скільки кімнат у вашому будинку?
9. Як називається кімната де сплять? (Це спальня)
10. Як називається кімната, де готують їжу? ( Це кухня)
11. Як називається кімната, де сім’я відпочиває ?(Це вітальня).
Словник. Чернігівська область , Корюківка , вулиця, будинок, дім , кімната , спальня, ванна кімната, вітальня, кухня, ліжко, диван, крісло , газова плита , холодильник, стіл, посуд, ванна, душ, стіл, стілець , телевізор.
Ванна кімната, передпокій , кухня, спальня, вітальня, ліжко, диван, крісло , газова плита , холодильник, стіл, посуд, ванна, душ, стіл, стілець , телевізор.
- Що є у спальні ?
- Що є на кухні?
- Що є у ванній кімнаті ?


![]()
Мій рідний дім
У кожної людини є свій будинок, або квартира, в якій вона живе.
Я живу у будинку. Біля будинку є велике подвіря і город. Живу я з батьками і старшим братом.
У будинку чотири кімнати: вітальня , спальня батьків, кімната брата і моя. Моя кімната маленька , але гарна. На стінах блакиті шпалери. У кімнаті стоїть стіл , комп’ютер , стілець , ліжко та шафа.
У вітальні ми приймаємо гостей або дивимося кінофільми вечорами. Тут є великий диван і м’яке крісло.
Мама багато часу проводить на кухні.
У дворі цвітуть мамині квіти і ростуть яблуні.
За будинком у нас город. Мама садить там багато різних овочів, а ми їй допомагаємо . Я дуже люблю свій дім. Мені в ньому дуже затишно і спокійно. У ньому живе моя рідна і дружна сім’я.


1.Що є поряд з будинком?
2. Скільки кімнат у будинку?
3.Де приймають гостей та відпочивають ?
4. Що є у вітальні?
5. Що є за будинком ?
ІІІ.Підсумок заняття
- що ми робили сьогодні ?
- тобі сподобалось заняття?
- оціни свою роботу