Інструктаж з БЖД. Практична робота №3 «Порівняння будови та процесу розмноження клітинних і неклітинних форм життя»

Про матеріал

На уроці учні будуть називати таксономічні одиниці, основні групи організмів;

характеризувати

-основні принципи біологічної систематики;

робити висновок:

- про єдність органічного світу, що проявляється через його розмаїття.

Перегляд файлу

Тема: Інструктаж з БЖД. Практична робота №3 «Порівняння будови та процесу розмноження клітинних і неклітинних форм життя»

Мета:

Державні вимоги щодо рівня  загальноосвітньої підготовки учнів:

Учень/учениця:

називає:
- таксономічні одиниці;

- основні групи організмів;

характеризує:

  • основні принципи біологічної систематики;

робить висновок:

-  про єдність органічного світу, що проявляється через його розмаїття.

Обладнання і матеріали:

Тип уроку:

                              Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Ваше тіло складається з мільярдів клітин, але жодна з них не живе так довго, як організм у цілому. Одні клітини живуть декілька годин, інші – роками. Вони утворюються і вмирають, забезпечуючи життя багатоклітинному організму. Організми також народжуються і вмирають, передаючи факел життя своїм нащадкам.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Розгляньте схематичну будову віруса, бактерії, тваринної та рослинної клітин.

2. Порівняйте їх будову. 

3.Складіть порівняльну характеристику вірусів та клітинних організмів.

Порівняння властивостей вірусів та клітинних органзімів

Ознака                                            Клітини                             Віруси

Носій інформації                                    Так                                        Так

Само підтримання                                  Так                                     Ні

Самовідтворення                                    Так                         За участі клітин

Еволюція                                              Так                                   За участі клітин

Спільне походження                          Так                                 Ні

Історична структурна безперервність   Так                                 Ні

Гени, задіяні у метаболізмі карбону     Так       Клітинного походження

Гени, задіяні в обміні енергії               Так                       Клітинного походження

Гени, задіяні у синтезі білків               Так                       Клітинного походження

 

 

Мал.  Схематична будова віруса

Мал..  Схематична будова бактерії

 

 

4. У висновку дайте відповіді на питання:

- Чим подібні та відмінні між собою віруси і бактерії?

- Знайдіть подібність та відмінність у будові клітин рослин і тварин, опишіть їх.

- Як розмножуються організми, які розглянули на уроці? В чому їх подібність і відмінність?

VІ. Узагальнення і систематизація знань

Допишіть речення

Поєднання в одній клітині генетичного матеріалу двох різних особин ____________________________________________________________

Особлива органела сперматозоонів, яка забезпечує їх проникнення в яйцеклітину_________________________________________________

Розбіжність ознак чоловічих  і жіночих особин роздільностатевих організмів _______________________________________________________

Сукупність особливостей, за якими, крім власне статевих органів, відрізняються особини різних статей _________________________________

 

V. Домашнє завдання.

   1.  Опрацювати матеріал підручника

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Дерзюк Антоніна Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Біологія 9 клас (Остапченко Л.І., Балан П.Г., Поліщук В.П.)
Додано
20 лютого 2018
Переглядів
8308
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку