Інтегроване заняття (ознайомлення з соціумом, логіко-математичний розвиток)
Тема: « Подарунок Клоунеси Кнопки»
Мета: Закріпити здатність співвідносити цифру з кількістю предметів, звуків; порівнювати кількість предметів: «більше», «менше», «стільки ж », «порівну»; закріплювати просторові відносини між предметами: на, під, зліва, справа; закріплювати лічбу в межах 5; порядкову лічбу в межах 5; закріпити знання кольорів: білий, зелений, жовтий, рожевий.
Розвивати мову, увагу, виховувати посидючість , інтерес до занять з математики.
Матеріал: демонстраційний : Дидактична гра «Котик - Мурчик», Дидактична гра
« Потяг», набір цифр від 1до 5
роздатковий: зображення галявинки гномів, гномики, будиночки-грибочки, Дидактична гра «Котик – Мурчик» Дидактична гра
« Потяг» , набір цифр від 1до 5
Хід заняття
Під музику заходить клоунеса.
Клоунеса : - Доброго дня , діти! Мене звуть клоунеса Кнопка. Я прийшла до вас із цирку.
В цирк мерщій , там чудеса, лине сміх під небеса.
Клоун публіку вітає та малечу розважає.
Він потішний відчайдуха, рот від вуха і до вуха,
Розсмішити всіх мастак. Ну й кумедний! Чи не так?
В-ль: - Ви були у цирку? А чи любите ви цирк?
Клоунеса: - Я запрошую вас на циркову виставу. А щоб її розпочати , треба кульки пробивати.
В-ль: - Що ж Кнопка ти будеш спостерігати і мені допомагати.
Клоунеса: - Яку першу кульку? Може синю? Ні, червону. (червона кулька)
-Хто ж буде першим виступати? (читають на листочку)
В-ль:- Першим буде виступати гномик Дін , але його братики посварились. А знаєте чому ?Вони не можуть поділити свої будиночки-грибочки. Допоможемо їм?
Порівняння множин. Роздатковий матеріал.
У вас на столах галявинки гномиків.
На верхній стежинці виросло 4 грибочки-будиночки.(викладають)
-Скільки у тебе грибочків?
-Порахуй, Андрійко, а скільки у тебе грибочків?
На нижній доріжці гуляло 3 гномики.(викладають)
-Скільки у тебе гномиків?
- Ти , Іринко, порахуй.
Виклади ,Марічко, на дошці, а ми перевіримо.
-Кого більше гномиків чи грибочків? Чого менше? На скільки більше грибочків? На скільки менше гномиків? Що потрібно зробити щоб помирити гномиків? Скільки тепер гномиків? Скільки грибочків? (Грибочків стільки , скільки й гномиків) Чого більше?(порівну)
Клоунеса : - Молодці малята, гномиків ви помирили.
-Яка ж кулька наступна? (зелена)
В-ль: - Наступним буде виступати клоун Кнопка. Хто це діти?
Клоунеса: - Так це я! Я буду давати вам цікаві запитання , а ви мені відповідайте?
- Скільки ніг у коня? (картинка коня)
- А скільки ніг у кота?( картинка кота)
- Скільки сонечок на небі? (пейзаж з сонечком) -
-Скільки коліс у машини?
Молодці і тут ви справились!
Клоунеса: - Яка наступна кулька? (може жовта чи синя). Синя!
В-ль: - Наступним буде виступати Котик –Мурчик. Котик Мурчик дуже любить гратись клубочками, він хоче стати справжнім чарівником. Давайте його навчимо.
Дидактична гра «Котик –Мурчик» (орієнтація в просторі). Роздатковий матеріал.
В-ль: Розгляньте гарно і уважно картинку.
-Що ви бачите на картинці?
А тепер будемо робити фокуси.
- Жовтий клубочок на столі.
- Білий - під столом.
- Зелений - зліва від котика.
- Рожевий - на стільці.
- Де лежить жовтий клубочок? (на столі – викладає дитина)
- З якої сторони лежить зелений клубочок від котика? (зліва – викладає дитина)
- Який клубочок лежить під столом? Якого він розміру? (білий – дитина викладає)
- Де лежить рожевий клубок? ( на стільці - дитина викладає)
Клоунеса : - Ви справжні чарівники.
Ой втомилась я сидіти , треба трішки відпочити.
Фізкультхвилинка.
-Яка ж наступна кулька? (жовта)
В-ль: - На сцену приїхав тигр. Чим це він керує? Якийсь дивний поїзд чи не так?
А чим дивний? Давайте допоможемо тигрику викласти вагони. Тож будьте уважні - вагони мають цифри, і викладати їх потрібно по-порядку.
Дидактична гра « Потяг»(порядкова лічба, числовий ряд). Роздатковий матеріал.
Виклади на дошці ці вагони, а ми перевіримо чи всі виклали правильно.
Клоун: - Молодці діти, ви тигрику допомогли , і звірятка теж вам вдячні , що можуть вирушили в дорогу.
Ось і остання кулька. (рожева)
Гра «Скільки» (гра з клоунесою)
Клоунеса: - Ой це знову я! Я!
3 рази стукнути в барабан. Скільки раз я стукнула в барабан? Покажіть цифру.
2 рази тупнув ногою. Скільки ви почули притупів? Покажіть цифру.
5 оплесків в долоні . Скільки ви почули оплесків? Покажіть цифру.
Клоунеса: - Які ж ви молодці - мені допомагали і у цирку побували.
В-ль: - Кого ви сьогодні бачили у цирку?
(Клоунеса плаче)
В-ль: - Чого це ти плачеш, Кнопко?
Клоун: - У мене вже немає кульок. Мені стало сумно.
В-ль: - Не сумуй, Кнопко, і дорослі теж вірять в чудеса. Вони хочуть щоб всім було добре, і щоб всі завжди усміхалися. І сьогодні я буду чарівником.
1, 2, 3 …. Щось не виходить , допоможи, Кулько! 1, 2, 3 ! Клоунеса приносить надувні кульки.
Клоун : - Дякую вам , діти . (Веселий танець дітей і клоуна з повітряними кульками)