Інтегроване заняття "Потяг весело нас мчить"

Про матеріал
Заняття для дітей 3-4 р.ж. Мета: Закріпити знання дітей про свійських птахів (качка, гуска, курка) і тварин (кіт, коза); уточнити знання про диких тварин (ведмідь, білка, заєць); вчити розрізняти дорослих тварин та їхніх дитинчат, групувати за видами; вправляти у звуконаслідуванні. Продовжувати вчити розрізняти овочі та фрукти, виділяти їхні ознаки. Формувати знання про рівність та нерівність множин за кількістю елементів; вчити розуміти запитання «Скільки?», вираз «стільки – скільки»; слова «порівну», «більше», «менше».
Перегляд файлу

 

 

інтегрованого заняття

за освітніми лініями «Дитина у світі культури», «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі», «Особистість дитини»

 

 

 

 

для дiтей 3-го року життя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета. Закріпити знання дітей про властивості води (тепла, прозора, чиста, холодна) та використання її під час умивання, поливання квітів, ігор з водою та  як питну.

Вчити дітей емоційно виконувати потішки та імітувати звуки та рухи. Розвивати спостережливість, уяву, мислення, мовлення, сенсорні навички. Виховувати допитливість, бажання пізнавати нове, дружелюбність та охайність.

Словник: прозора, неприємна, ллється.

Обладнання. Лялька, миска з водою, рушник, мило, лійки, паперові човники, склянки з солодкою водою та трубочки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

 

(Вихователь милується дітьми, хвалить їх за те, що вони гарні й чистенькі).

Вихователь.

- Сьогодні до нас на гостини прийде лялька Галя. Отож добре, що ви причепурилися.

Стукають у двері — заходить замурзана лялька.

 

  • Ой, Галюню, що з тобою ста­ лося? Чому ж ти не вмивалася?
  • Не хочу вмиватися, я боюся води. Вона холодна й неприємна.
  • Галю, що ти кажеш!

 

Наші дітки-малюки

Миють руки залюбки.

Загортають рукавчата,

Ручки милом труть завзято,

Під водою добре миють,

Витирати їх уміють.

Люблять воду всі малята,

Як маленькі каченята.

 

 Запитує дітей, чи й справді вода хо­лодна, неприємна. Малі придумують слова-означення: тепла, прозора, чиста.

 

  • Ходімо, Галю! Ми покажемо то­бі, як миють руки, вмиваються.

 

Підводить малят до миски з водою.

 

  • Добрий день, водице! За­ співай нам свою пісеньку.

 

Пісенька води: "с-с-с-с-с-с-с-с-с".

 

Діти миють Галі личко, руки, промовляючи за вихователем:

 

Водичко, водичко,

Помий Галі ручки,

Біленькі, маленькі,

Щоб були чистенькі.

Водичко, водичко,

Умий Галі личко,

Рум'яне та біле,

Як яблучко спіле.

 

  • Ось тепер Галюня чиста, й ви розповісте їй, чим корисна вода.

 

Діти розповідають. Потім поливають квіти, називають їх,

витирають листочки фікуса.

 

Проводиться гра "Сонечко і дощик".

 

  • Погляньте, налетіла хмарка. Мабуть, буде дощик. Покличмо його:

 

Іди, іди, дощику,

Зварю тобі борщику,

Тобі каша - мені борщ,

Щоб ішов густенький дощ.

 

Діти промовляють: "Крап-крап-крап".

Дощик крап, дощик крап,

По даху гуляє,

А малятам він гулять

Дуже заважає.

 

  • Ось і сонечко вийшло: тепер можна погуляти. А що залишив на землі дощик? Давайте "взуємо" чо­бітки й погуляємо по "калюжах".

Діти тупають ногами, промовляючи:

"Шляп, шляп, шляп! Чап, чап, чап, чап".

 

Потім пускають у мисці з водою човники. Вихователь у цей час каже:

 

Пливе човен, води повен,

Та все хлюп, хлюп, хлюп.

 

  • Калюжа -  це в нас море, і воно спокійне. А на морі може бути буря.
    Давайте зробимо бурю в склянці.

 

Діти дмуть у трубочки, встромлені у склянки з водою.

 

  • Галі дуже сподобалася гра з во­дичкою, і вона частує вас.

 

Діти п'ють через трубочку солодку во­ду, розлиту в пластмасові стаканчики."


doc
Додано
12 травня 2020
Переглядів
553
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку