«МАЛЕНЬКІ ПОМІЧНИКИ»
Конспект
інтегрованого заняття для дітей молодшого дошкільного віку
Тема: Формування працелюбності, як важливої соціалізації та професійної орієнтації з елементами економічного виховання. «МАЛЕНЬКІ ПОМІЧНИКИ»
Мета: Розширити уявлення дітей про працю дорослих. Поглибити знання дітей про працю пекаря, та те що необхідно для роботи. Називати знайомі дітям професії . Викликати цікавість до процесу праці і її спрямованості. Формувати вміння дітей про те що продавець продає необхідні товари; будівельник споруджує будинки; лікар лікує дорослих і дітей; кухар готує їжу; пекар випікає булочки; та вміння дітей відповідати на запитання простими реченнями; розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, мислення. Виховувати доброту, інтерес, вміння слухати вихователя.
Обладнання:
Хід заняття:
Вихователь: Нумо дітки, станем в коло!
Скільки друзів глянь навколо!
Руку дружби простягни і займатися почни!
Сьогодні в нас гостей багато, нам треба всіх їх привітати.
Тож до гостей ви поверніться, привітайтесь, посміхніться.
Діти : Доброго дня!
(звуки СМС повідомлення)
Слайди з картинками професій.(будівельник, продавець, кухар, пекар)
Загадки про професії:
Хто садочки побудує, школу й магазин,
Щоб було де людям жити він вам побудує дім. (Будівельник)
Продаю я залюбки, книги іграшки, ляльки,
Ви купуйте все завзято, будуть раді всі малята. (Продавець)
Булки, хліб ,і пиріжки. Випікає залюбки.( Пекар)
Дітвору він добре знає, її щедро пригощає,
Бо уміє готувати, ще й уміє подавати.(Кухар)
Вихователь: Діти, ви щойно сказали, що є люди які працюють кухарями , а є люди, які працюють пекарями.
Чим вони відрізняються?
Що робить кухар? (готує їжу).
Що робить пекар? (випікає хліб, булочки, пиріжки, батони, печиво).
Молодці діти!
Вихователь: Малята, в нашому дитячому садочку відкрилося кафе «Дитячі смаколики».
Але наші кухарі зайняті приготуванням обіду для діток, і їм потрібна допомога.
Треба по працювати в пекарні маленькими пекарями, приготувати смачне печиво.
Допоможемо?
Тоді за діло
Вихователь: Для приготування печива нам потрібен рецепт.
( вихователь відкриває конверт)
Давайте розглянемо ось ці незвичайні картинки.
Діти розбирають мнемо квадрати: (яйце, масло, молоко, цукор ,мука)
Називають їх.
Малята , як що всі ці картинки скласти одна за одною ми з вами створимо
рецепт печива.(додається технологічна карта приготування печива)
Ось тут на столі у великій мисці ,я гадаю і знаходяться всі потрібні нам продукти.
Подивіться їх багато чи мало?
А, як ви гадаєте нам вистачить їх щоб зробити багато печева?
(Відповіді дітей)
Діти.
Ми – маленькі кухарі,
В нас секрети є свої
Раз –
Чистенько миєм руки,
Хай вони не знають скуки,
Два –
Чистенький рушничок
Ми повісим на гачок;
Три –
Посуд чистий, аж іскриться!
До роботи! Не баріться!
Вихователь з дітьми замішує тісто. Роздає дітям по шматочку тіста. розкачує великий лист.(діти видавлюють формочками печиво, під музику.)
Пояснення ліплення печива :
1. спочатку потрібно поділити шматок тіста на дві однакові частинки. Обидві частинки скатати в кульки. Кожну кульку потрібно розплющити(надавити), притрусити цукром.
2. Вихователь розкачує великий лист, діти видавлюють формочками печиво.
Пальчикова гімнастика
Ось мої помічники,
Дуже спритні та гнучкі,
Поверни їх так і так,
Це зробити може всяк,
Один, два, три, чотири, п ять-
Пальці вміють танцювать ,
Поскучали, покружляли,
Прцювати забажали.
Під музичний супровід діти виробляюь печиво та викладають їх на піднос.
Щоб печиво спеклося відправимо його в піч.
Весела руханка «Ми поставимо пиріг»
Ми поставимо пиріг,
Поки печиво печеться пропоную пограти в гру:
Дидактична гра «Що робить кухар?»
Матеріал : дзвіночки.
Словесний матеріал для гри : Варить борщ, ріже моркву, фарбує підлогу, смажить картоплю, водить автомобіль, грає на піаніно, куштує страву, тушкує овочі, варить кашу, ремонтує телевізор ,тушкує м ясо, носить ковпак, продає іграшки.
Дидактична вправа: «Чистовику промовляй і загадку відгадай»
Ець-ець-ець товар продає продавець.
Ар-ар-ар вилікує усіх лікар.
Ій- ій- ій автомобіль веде водій.
Ар- ар -ар робить зачіску перукар.
Ик- ик- ик кладе цеглинки будівельник.
Ар-ар-ар смачно готує кухар.
(Вихователь виставляє картинки відгадки людей різних професій)
Вихователь: Малята, а як ви гадаєте робітниками якої професії ми сьогодні з вами працювали?
Чи добру справу ми зробили?
А що люди отримують за виконану роботу?
Вихователь: Поки ми з вами розважались наше печиво спеклося .
Вправа на дихання: «Запашне печиво»
Вихователь: Наші кухарі дуже вдячні вам за допмогу.За вашу роботу
Вам винагорода ,ось це смачне печиво. Ви — справжні друзі! Як приємно робити добрі та корисні справи.
Не ледачі ростемо
Руки в нас умілі.
Будем зміною батькам
В кожнім добрім ділі.
|
|
|
|
|
|
|