Інтегрований урок- гра «Зоряна година” (4 клас)
Тема. Виконання завдань для узагальнення i систематизації знань вмінь з української мови, математики.
Мета: узагальнити й перевірити знання вміння учнів, розвивати логічне мислення, мовлення, вміння узагальнювати, спостережливість, кмітливість; виховувати у дітей бажання вчитися, пошуковий інтерес до літератури, любов до краси поетичного слова.
Обладнання: картки із цифрами від 1 до б, плакати із завданнями.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати
кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок незвичайний,
він вчить багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальний,
за це подякуєм йому.
А що ми будемо робити?
Ви зможете усі сказати,
як спробуєте ребус відгадати
(гриб"А)-ГРА
ІІ. Будемо грати гри в гру «Зоряна година” Сьогодні ви матимете змогу показати
свої: знання, уміння, навички, ерудицію, кмітливість. Уважно послухайте правила гри. Перевіримо знання з математики і української мови одночасно, на одному уроці. Урок поділимо на три тури. У першому турі змагаються усі учні. У другий тур потрапляють лише 6 учнів за кількістю балів. 4учні будуть змагатися у 3 турі, i 2 учні беруть участь на
завершальному етапі гри.
Одночасно за сигналом учителя слід піднімати сигнальні картки. Учні, що не вийдуть у фінал, залишаються пасивними її учасниками, а не вболівальниками, продовжуючи набирати бали до кінця гри. Тільки за сигналом учителя й підраховують їх загальну кількість.
ІІІ. Гра «Зоряна година”
Iтур
1. На дошці записані назви творів Т. Г. Шевченка:
1)“Ой діброво, темний гаю”;
2) “Вітер з гаєм розмовляє”;
3) “Зацвіла в долині червона калина”,
4) «Заповіт”;
5)“Якби ви знали, паничі”,
6) “Тарасова ніч”
З якого твору рядки?
Як умру, то поховайте мене на могилі
Серед степу широкого, на Вкраїні милій.
(Той, хто підняв картку з цифрою 4, отримує 30 балів)
Там батько, плачучи з дітьми, а ми малі були та голі,
Не витерпів лихої долі, помер на панщині.
(Картка з цифрою 5— 40 балів)
Як згадаю твою долю, заплаче серденько.
(Картка з цифрою 6- 50 балів)
2. На дошці приклади на множення:
765 х 4=3060
175 х 4=900
367 х 9-33036
349 х 2-698
716 х 7= 5012
578 х 8= 4624
Який приклад розв'язаний неправильно?
(Картка з цифрою 4- 50 балів)
3. На дошці назви казок:
1) «Їжак та заєць”
2) “Рукавичка”
3) “Телесик”
4) “Колобок»;
5) “Рiпка”;
6) “Пан Коцький”
Пригадайте, до яких українських народних казок можна віднести прислів я:
(Картка з цифрою 3- 50 балів)
(Картка з цифрою 6- 30 балів)
(Картка з цифрою 4- 30 балів)
- Закінчився І тур. Підраховуємо бали. Хто набрав 280, 270, 260 балів, той
виходить у другий тур гри.
- Відгадайте загадку: Розсипався горох на чотириста дорог, ніхто його не
позбирає- ні цар, ні цариця, ні красная дівиця. (Зірки на небі).
- Спробуємо заперечити народній мудрості - вручаємо зірки першим
півфіналістам (6 учням)
IІ тур
1. На плакаті записані слова— іменники:
1) метелик;
2) риби;
3) драбина;
4) літак;
5) плуг;
6) джміль
Знайдіть відгадки до загадок:
(Картка з цифрою 1— 20 балів)
чуть.
(Картка з цифрою 2-20 балів)
(Картка цифрою 3 - 30 балів)
2. На дошці — картки із словами частинами мови
Бігати вовк гарне сорок сьогодні
Писати місяць чесний п'ять вчора
Креслити зима синє гладкий пізно
Стрибаю будинок сива четвертий відмінно
(Картка з цифрою 4- 50 балів)
3. На плакаті записані стовпчики слів із синонімами.
Гарний говорити печальний іти сильний
Вродливий розмовляти сумний блукати дужий
Прекрасний мовчати невтішний походжати потужний
Чарівний гомоніти зажурливий поспішати міцний
У якому стовпчику слів допущена помилка?
(Картка з цифрою 2- 50 балів)
На дошці картки із спільнокореневими словами
Ліс сад дуб вода
Лісок садок дубок водяний
Лісочок садочок дубочок наводити
Лісник садівник дубинонька водити
У якому стовпчику слів допущена помилка?
(Картка з цифрою 4— 50 балів)
- Завершився другий тур конкурсу. Ви стомлені і схвильовані: хто ж знову отримає зірки? Підрахуйте кількість балів. Приємний спів пташок допоможе вам розслабитись. (Лунає запис “Спів пташок”). Схиліть голівки на руки,закрийте оченята. Подумки повторюйте за мною:
Аутотренінг
Я прийшов до школи вчитись..
У мене все вийде...
Треба бути уважним.
Треба бути спокійним..
В класі у мене багато друзів..
Вони мене люблять..
Мені приємно.-
Я легко дихаю..
В класі сонце, сонце..
Я добре працюю.
Змагаються у третьому турі 4 учні, але всі діти продовжують набирати бали
6 см
3см
|
1)15см;
2) 18см;
3) 24см;
4) 19 см.
(Картка з цифрою 2- 30 балів)
2. На дошці прізвища українських письменників, поетів:
Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Тарас Шевченко, Іван Франко.
Хто з них автор цих рядків?
(Картка з цифрою 2- 20 балів)
Сичі вгаю перекликались, та ясен раз у раз скрипів.
(Картка з цифрою 3- 20 балів)
3. На плакаті записані пари слів - антонімів
1) Будень— свято;
2) Швидкий - прудкий;
3) Дpуг-ворог;
4) Вершина - низина;
5) Заперечувати - стверджувати;
6) Користь—- шкідливість
Знайдіть пару слів, які не є антонімами
(Картка з цифрою 2— 10 балів)
- Підрахуйте кількість балів
Двоє учнів отримують по зірочці, вони набрали найбільшу кількість балів
4. Останній конкурс-“Словникова робота”
Зараз два фіналісти будуть змагатися за головний приз і звання переможця гри
«Зоряна година”. З великих слів, що на повітряних кульках, треба утворити нові, але не додаючи букв.
ДИСЦИПЛІНА (син, пан, лани, Ліда, цілина, ціна, ці, Ліна, піна, сад, на, Ніл, ліс,
сила, лин, над, лис)
ЖАЙВОРОНОК (вкрай, ворон, жар, корова, корона, кран, кров, нова, нора, рак, район, рано, ранок)
IV. Підсумок уроку
Увесь клас рахує зароблені бали
- Яке завдання було найскладнішим?
- Яке завдання було найцікавішим?
Нагородження
Головний приз-спутівка" від туристичної фірми “Круїз” навколо рідного міста.
Квиток- пропуск на щоденне відвідування школи.
Вручення двом переможцям енциклопедії «Дивосвіт”.
- Ось уже б'є годинник часу, час настав прощатися
Дуже прошу, дорогенькі, у своїх малих серденьках
Залишити назавжди хоч краплину дивини
І та зірочка — зірничка буде вам світити вічно