інтегрований урок біології та фізичного виховання на тему " Гіподинамія--ворог сучасного життя"

Про матеріал
Матеріал повністю готовий до використання. Наводяться різні завдання на знання опорно-рухової системи, пульсу, ЧСС та його значення для самодіагноститки стану організму та різні фізичні вправи
Перегляд файлу

План-конспект інтегрованого  уроку  біології та фізичного виховання у 8 класі

Вчителі: Патинок Ігор Миколайович, вчитель фізичного виховання,  та

Чайченко-Михлик Людмила Миколаївна, вчитель біології               

дата:12.02.2019

Тема. «Профілактика гіподинамії у підлітків »

Мета:

Навчальна: закріпити уявлення про гіподинамію та визначити основні методи її  профілактики. Сформувати уявлення про комплекс загально зміцнюючих вправ. Перевірити та скоригувати знання і уявлення учнів про основні групи м’язів. Сформувати уявлення про групи м’язів, що беруть участь у виконанні різних вправ

Розвиваюча: розвивати уявлення про значення знань з біології для розвитку власного організму, планування і організації режиму дня

Виховна: виховувати уявлення про здоров’язберігаючі технології, їх значення для життя людини

Обладнання: ПК, мультимедійний проектор, навчальні таблиці, спортивний інвентар

Міжпредметні зв’язки: біологія, валеологія

Тип уроку: застосування знань, вмінь і навичок

Форма проведення: бінарний урок

Хід уроку:

  1. Організація учнів класу. Постановка мети і завдань уроку.

Шикування учнів, вітання. Сьогоднішній наший урок ми присвятимо проблемі, яка гостро постала у ХХстолітті, а саме гіподинамії, тобто  ослаблення м’язової системи людини, яка викликає порушення у роботі будь-якої системи організму.

Вкінці уроку Ви зможете:

  • Визначати і тренувати групи м’язів
  • Виконування нескладні загальнозміцнюючі вправи
  • Планувати фізичні навантаження на власний організм
  • Організовувати здоровий спосіб життя

Нашу роботу пропоную розпочати з роботи більш як 17 м’язів, а саме з усмішки

  1. Підготовча частина(біг, ходьба, комплекс загально розвиваючих вправ)

 

 

  1. Застосування знань, вмінь і навичок

Перш ніж проводити активні фізичні навантаження, варто було б з’ясувати, що ви вважаєте причиною гіподинамії?

  • Малорухливий спосіб життя
  • Нераціональне харчування
  • Відсутність режиму дня
  • Зменшення фізичної праці
  • Покращення побутових умов
  • Комп’ютерні ігри
  • Залежність від мобільних телефонів
  • Відмова від роботи на с/г ділянках тощо

У виконанні простої нескладної роботи беруть участь різні м’язи у комплексі. Під час простого присідання беруть участь 200 м’язів. Пригадаймо основні групи м’язів

Фронтальне опитування за електронною таблицею

1) М’язи голови

2) М’язи  поясу верхніх кінцівок і вільних кінцівок

3) М’язи тулуба

4) М’язи поясу нижніх кінцівок і вільних кінцівок.

Отже, ми пригадали основні групи м’язів, а тепер спробуємо їх потренувати і визначити, які м’язи беруть участь у виконанні певних вправ.

Для оцінки стану організму людини варто враховувати такий важливий показник як частота серцевих скорочень. На уроці ми сьогодні декілька раз будемо вимірювати ваш пульс і кожен слідкуватиме за станом власного організму.

Пригадаємо де найчастіше вимірюють пульс: на скронях, на сонній артерії, над ключицею, на великим пальцем, на зап’ястку, на ліктьовому згині тощо.  Кожен обирає для себе найзручнішу ділянку і проводимо перше вимірювання пульсу.

В стані спокою  ЧСС маю бути в межах 60-70ударів/хвилину.

Виконання вправ починається з пробіжки, що переходить у ходьбу, учні шикуються у 3 групи.

 

 

 

 Вправи на фізичне навантаження(демонстрація, виконання і обговорення)

Назва вправи

Основні групи м’язів

Додаткові групи м’язів

І група вправ

1

Віджимання  від підлоги

Біцепс, трицепс, дельтовидні, грудні

М’язи живота і ніг, м’язи спини

2

Віджимання від лавки

Біцепс, трицепс, дельтовидні, грудні, м’язи пресу

Прямий м’яз живота, м’язи спини, косі м’язи

3

Віджимання від підлоги, ноги на лавці

Біцепс, трицепс, дельтовидні, грудні, м’язи пресу

 зубчастий, квадратні, грудні, косі м’язи

ІІ група вправ

4

Піднімання ніг

М’язи пресу, м’язи ніг

М’язи спини

5

Планка

М’язи ніг і рук , м’язи пресу

Статичне навантаження на всі мязи

6

Піднімання корпуса

М’язи пресу

М’язи тулуба, м’язи рук

Вимірювання ЧСС після ІІ групи вправ і оцінка стану учнів та часу для відпочинку

ІІІ група вправ

7

Присідання

М’язи ніг(чотириголовий, двоголовий, сідничні, литковий, камбаловидний)

М’язи прес і спини

8

Випади

М’язи ніг(чотириголовий, двоголовий, сідничні, литковий, камбаловидний)

зубчастий, квадратні, грудні, косі м’язи

9

Вистрибування з положеннення дидячи

чотириголовий, двоголовий, сідничні, литковий,

М’язи рук,  прямий м’яз живота, м’язи спини, косі м’язи

 

Для організації відпочинку після виконання вправ ІІ групи варто провести теоретичну вправу про тунельний синдром.

Серед питань гіподинамії цікавим питанням є тунельний синдром, від якого страждає велика кількість населення різного віку. Часто у вас болять  і німіють руки, особливо у зап’ястку під час роботи на комп’ютері чи з мобільним телефоном. Якщо так, то можливо це тунельний синдром.

Перегляд відео(тривалість 56с.) його обговорення  і виконання профілактичних вправ.

Сучасний  світ дає можливість тренуватись не лише  в залі, а й вдома. Пропонуємо вашій увазі відео інструкцію для тренування вдома. Демонстрація відео тривалістю 2,33хв.

«20 вправ для верхньої частини тіла в домашніх умовах»

Чи потребують такі вправи додаткового обладнання?

Чи можете Ви самостійно виконувати такі вправи?

Які основні групи м’язів працювали?

  1. Узагальнення знань

Які ж основні профілактичні заходи гіподинамії?

  1. Раціональне харчування
  2. Чергування різних форм роботи
  3. Щоденні заняття спортом
  4. Відвідування спортивного залу, басейну, танців, спортивних секцій, занять фізичної культури
  5. Фізкультхвилинки на уроках і перервах
  6. Піші прогулянки
  7. Правильна організація робочого місця
  1. Підсумки  уроку і повідомлення д/з

Що нового ви дізналися? Що було цікаво? Які групи мязів ви найбільш тренуєте?Які м’язи працюють найменше? Чи потребні вам фізкультхвилинки на уроках?

 

docx
Пов’язані теми
Біологія, Інтегровані уроки
Додано
26 лютого 2019
Переглядів
835
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку