Інтегрований урок "Брати наші менші"

Про матеріал
Тема: Брати наші менші Предмет: «Я досліджую світ» Тип уроку: комбінований. Тиждень: «Подорожуємо в часі».
Перегляд файлу

 

                     Брилівський заклад повної загальної середньої освіти

 

 

 

 

 

 

               

 

 

          1клас, інтегрований курс «Я досліджую світ»

 

 

 

 

 

 

    Методична ідея та розробка: вчителя початкових класів

Порубльової Світлани Миколаївни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019

 

 

 

Порубльова Світлана Миколаївна                                                        вчитель початкових класів                                                           «Спеціаліст вищої категорії»                                                                   Брилівського закладу ПЗСО

Виноградівської сільської ради

Олешківського району

Херсонської області

 

Тема: Брати наші менші

Предмет:  «Я досліджую світ»

Цілі:

  • формування предметних компетентностей:
  • розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин;
  • ознайомити з основними істотними ознаками кожної групи тварин;
  • збагатити знання новими відомостями;
  • формування ключових компетентностей:
  • соціальної: здатність працювати в команді, приймати самостійні рішення;
  • уміння вчитися: проявляти зацікавленість навчанням;
  • інформаційної: вміння слухати, осмислювати, аналізувати та узагальнювати;
  • громадської: поважати думку іншого;
  • комунікативної: вміння самостійно працювати, розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, уяву, фантазію              .
  • соціокультурної: виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, любов до природи.

         

  

Тип уроку: комбінований.

Тиждень: «Подорожуємо в часі».

 

Обладнання: мультимедійна презентація та технічні засоби для її демонстрації;  

  • відеоролик «Тварини. Істотні ознаки.»;
  • SMS;
  • казковий персонаж Буратіно;
  • картки-завдання для груп;
  • звуко-запис «Голоси тварин»;
  • LEGO;
  • «Кубик Блума»;
  • кольоровий папір;
  • виставка робіт учнів закладу.

Хронометраж  уроку

 

І.

Організаційний момент                                                       

1

ІІ.

Мотивація навчальної діяльності 

  1. Вправа «Синоптик»
  2. Вправа «Очікування»                                     

3

ІІІ.

Актуалізація опорних знань

  1. Робота над загадками                                               

 

2

І\/.

Повідомлення теми і мети уроку

 1

 \/.

Сприймання та з-ння матеріалу уроку

  1. Розповідь учителя з переглядом відео                                                  
  2. Метод піктограм                                  
  3. Руханка                                                     

 

5

4

1

\/I.

 

 

 

Закріплення набутих знань

      1. Метод «Кубик Блума».Робота в макрогрупах                                                 

      2. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі.

      3. Динамічна пауза.                                                       

 

5

5

1

\/ІІ.

Рефлексія

  1. Вправа «Впізнай чий голос»                                                              
  2. Вправа з LEGO                                                          

 

2

2

\/III.

Підсумок уроку.

  1. Прийом «Закінчити речення»
  2. Вправа відповідаємо цеглинками.           

Всього:

 

1

2

35

                     

Хід уроку

І. Організація момент.

     Привітання       Дзвоник лунає

                                Діток на урок скликає.

                                Тож урок розпочинаємо

                                Та гостей наших привітаємо.

- Доброго дня!

- Сядьте зручніше, подаруйте один одному посмішку і берімося до роботи.

               

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Вправа «Синоптик»
  • Розпочинаємо урок із фенологічних спостережень. Сьогодні попрацює синоптиком…
  • Дата.
  • Яка зараз пора року?
  • Який ранок чи день?
  • Чи є опади та вітер?
  1. Ігровий момент. Повідомлення на смарт-годинник про те, що прийшла SMS ( від Буратіно).

- Діти, нам прислав SMS Буратіно. Цей казковий чоловічок просить допомоги, він не може впоратися із домашнім завданням.  Допоможемо йому?

      3.  Вправа «Очікування».

-Що ви очікуєте від уроку?

 Щоб урок пройшов не марно

 треба сісти рівно, гарно.

 не крутитись на всі боки,

 Як папуги та сороки.

 Сказати хочеш, не кричи,

 а лише руку підійми.

    Якщо будемо дотримуватися цих правил, тоді обов’язково всі наші очікування здійсняться.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Загадки.

Відгадайте загадки

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг. (Ведмідь)  (Слайд 2)

             Вірно людям я служу,

             Їм дерева стережу,

             Дзьоб міцний і гострий маю,

             Шкідників ним добуваю. (Дятел) (Слайд 3)

І в день, і в ночі у кожусі на печі. (Кіт)  (Слайд 4)

            Не князівської породи,

            А ходить в короні,

            Не їздець, а зі шпорами,

            Не сторож, а рано будить. (Півень)  (Слайд 5)

Тіло як у черв’ячка,

Вуса наче у жучка,

Крила гарні, кольорові,

Наче квіточки казкові. (Метелик)  (Слайд 6 )

           Наче птиця, крила має,

           Все літає та співає:

           -Я медок вам наношу,

           Не чіпайте, бо вкушу. (Бджілка)  (Слайд 7 )

Я руда, низького росту,

Хитра і довгохвоста.

На курей я вельми ласа-

В них таке смачненьке м’ясо. (Лисиця)  (Слайд 8 )

-Назвіть одним словом слова-відгадки: ведмідь, півень, метелик, лисиця…  (ТВАРИНИ)

І\/. Повідомлення теми і мети уроку.

-Тож про кого треба підготувати Буратінові домашнє завдання ?

-Так, про тварин. А ще дізнатися, які тварини живуть на Землі, на які групи вони поділяються та за якими ознаками.

 \/. Сприймання та засвоєння матеріалу уроку.

1.Розповідь учителя.

   Тварини- це частина живої природи. Вони живуть скрізь, де для них є їжа, місце для житла, схованки від ворогів.

   Світ тварин багатий і різноманітний. Собака, слон, курка, соловей, жук, гадюка – це тварини. Щоб назвати усіх тварин, не вистачить цілого дня. Але їх можна об’єднати у групи. Кожна група має щось спільне, подібне.

   А у які саме групи об’єднали тварини ми дізнаємося переглянувши відеоролик. (Слайд 9 )

-Тож які групи ви запам’ятали?

-Давайте спробуємо їх ще раз пригадати, а допоможуть нам самі тварини.

 

2. Метод піктограм.   (Додаток 1)

(Слайд 10)-Назвіть групу цих тварин. (Комахи)

                -А яку вони мають істотну ознаку вам підкажуть піктограми на дошці.

              (Мають шість лапок)

(Слайд 11 ) –До якої групи належать жаби, черв’яки, тритони? (Земноводні)

                 -Чим вони відрізняються від інших тварин? Оберіть їх істотну ознаку.

                 (Вони живуть частину життя на суші, а частину-у воді. Дихають

                 киснем повітря. Тіло вкрите вологою шкірою) .

(Слайд 12) (Черепахи, ящірки, крокодили…)

                 -А цю групу як назвемо?

                 -Чим вони відрізняються від інших тварин?

                (Плазуни рухаються на суші плазуючи, тіло у них укрите сухими 

                лусочками.)

(Слайд 13) –Назвіть цю групу тварин  та оберіть їх спільну рису.

               (Птахи. Тіло вкрите пір’ям.)

(Слайд 14) – Яка група тварин перед нами?

                  -Назвіть істотну ознаку риб.

                (Риби живуть у воді, тіло вкрите лускою, дихають киснем   

                 розчиненим  у воді.)

(Слайд 15)- Назвіть останню групу тварин  та оберіть їх спільну рису.

                 (Звірі. Тіло вкрите шерстю, малят вигодовують молоком).

-Молодці. Тепер Буратіно запам’ятає на які групи поділяють тварин та за якими ознаками.

3. Руханка. (Слайд 16 )

\/I. Закріплення набутих знань.

  1. Метод «Кубик Блума». Робота в макрогрупах.

Картка 1. (Група «Білочки»)

Виконати математичні дії

КОРА – А + ОВАЛ – Л     (корова) (Слайд 17)

(Н-д: застосуй…)

-Привести приклади використання людиною корів.

 

Картка 2. (Група «Зайчики»)

Скласти слово з літер    К  І  И  Д  Н   (індик) (Слайд 18)

(Н-д: зроби аналіз будови тіла)

 

 

Картка 3. (Група «Сонечки») «Шифрувальники»

Розшифрувати слово користуючись алфавітом

   22 19 18 7 28 15 19  (сонечко)   (Слайд 19)

(Н-д: оціни вказавши всі плюси та мінуси цієї комахи)

(Сонечко хижа комаха яка поїдає інших комах: попелюх- користь приносить рослинам, поїдає і корисних комах і цим завдає шкоди).

 

Картка 4. (Група « Котики»).

Скласти картинку тварини (пазли)    (Сом)  (Слайд 20)

(Н-д: опиши сома… риба яка живе у прісних водоймах, має велику голову, здорову пащу, на голові довгі вуса і сама риба велика. Має забарвлення тіла в залежності від кольору дна де живе).

  1. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі. «Собачка».

-Відгадайте загадку

       Вірний друг у мене є,

       Мені лапу подає.

      Заглядає щиро в очі,

      Мовби щось сказати хоче.

      Замість слів лиш чути: -«Гав»,

      Всіх котів порозганяв.     (Собака)  (Слайд 21)

-Так – це собачка. І наступне завдання для Буратіно – скласти із паперу цього вірного друга. Допоможемо нашому герою?

-Будемо складати собачку у техніці «Оригамі». Це мистецтво складання паперу використовуючи різні згини. Фігури оригамі складають без розрізів, тобто не користуються ножицями.

                     ( Діти під керівництвом учителя складають собачку)

-Давайте покажемо які гарні вироби у нас отрималися.

 

  1.       Динамічна пауза.

1, 2, 3, 4, 5!

Час настав відповичивать.

Дружно встали,

Руки в боки,

Ну-мо присідать.           

1, 2; 3, 4;    1, 2; 3, 4.

Пострибаєм як зайчата,

Підкрадемось, ніби лисенята,

Погойдаймось, як ведмідь.

А тепер пташками стали,

Полетіли, покружляли

І за парти тихо сіли.

Час настав попрацювать.

 

\/II. Рефлексія.

  1. Вправа  «Впізнай чий голос»

-Уважно послухайте та скажіть голоси яких тварин чуєте (звуко-запис.)

(Слайд 22 )

-Діти, у яку групу ми об’єднаємо цих тварин? (свійські тварини).

-Правильно. Про свійських тварин ми поговоримо на наступному уроці.

 

     2. Вправа з LEGO «Неіснуюча тварина».

-Давайте пригадаємо назву цього тижня. («Подорожуємо в часі»)

-Уявіть, ми з вами у космічному просторі і там зузтріли неіснуючих тварин на нашій Землі.

-А зараз попрацюйте знову в групах. Візміть по дві башенки LEGO і створіть власноруч цю тваринку. Доберіть їй кличку і подумайте до якої групи тварин буде належати ваша неіснуюча тварина.

                                             (Презентація «тварин»)

\/ІІI. Підсумок уроку.

 

      1.   Прийом «Закінчити речення»

Ми знаємо … .

Ми вміємо … .

 

  1. Вправа «Відповідаємо цеглинками»

-Чи справдилися ваші очікування? Ми про це дізнаємося за допомогою цеглинок:

         якщо урок сподобався візьміть до рук зелену цеглинку;

         якщо урок не дуже сподобався-оранжева цеглинка;

         якщо урок зовсім не сподобався- синя цеглинка

і тепер побудуємо башенки різних кольорів які  будуть відповіддю на моє питання.

 

  1. (Слайд 23)

-Молодці. Я сьогодні отримала велике задоволення від уроку, від вашої праці. Так тримати! Я своєю цеглинкою добудую зелену башенку.

   Буратіно також нам вдячний. Тепер він готовий до уроку і знаннями про тварин поділиться з іншими друзями.

 

  

doc
Додано
10 грудня 2021
Переглядів
555
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку